strona główna > Artykuły i felietony > WYSTARCZY NIE KRAŚĆ!
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Niedziela, 17 Grudnia 2017 roku, Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
Polecamy: Zakoduj święta i ferie | Nowy chodnik na ul. Przemysłowej | Środowe spotkanie z mediami | Lekcje otwarte w SP 1 | Projekt „SENIORZY - BEZPIECZEŃSTWO-EDUKACJA” | Erasmus+ w SP1 | Kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność" w Grajewie | Bezpłatne badania mamograficzne | Mistrz olimpijski pije Łaciate | W ten weekend działy się cuda... | Konsultacje społeczne w Grajewie zakończone | Rekolekcje w grajewskich parafiach | Życzenia świąteczne i noworoczne 2017/2018 | Udane wakacje – samochodem czy samolotem? | SP1 w Ełku |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~driver: Jestem gotów realizacji kursu chłodnią do Pekinu. Niezła by dniówka wyszła... ;)

~AJ: Drogi ILE. Niestety musiał posprzątać po tobie. Tyle szkód narobiłeś.

~Corleone: A mnie się wydaje, że oni tam już na miejscu odseparowują tą chemię konserwującą i wykorzystują ją do dalszej wysokotechnologicznej ...

~krzysztof: Oni produkuja elektronike, samochody a my mleko... Zostalismy w tyle.

~ILE: i znów przegrali, ile to nas kosztować będzie ???

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka VITA
ul. Kolejowa 5
tel.

Artykuły i felietony
2017-11-24 00:19:43 WYSTARCZY NIE KRAŚĆ!

To jedno z nośnych haseł miłościwie nam panującej partii PIS. Zwykle nie komentuję ogólnopolskich dokonań, wszak wszystko idzie niezwykle szybko, a skupiam się na lokalnej patologii samorządowej. Tu łatwiej o zasięgnięcie języka, a nawet czasem (?) udaje się dostać dostęp do dokumentów. Jak oceniamy te zmiany, zwłaszcza, że to już okrągły półmetek (2 lata rządzenia)? Jesteśmy podzieleni w ocenie. Dlaczego? Bo nie mamy wiedzy (nie każdy jest politologiem), a informacje (cząstkowe), czerpiemy z określonego kanału TV. Stąd ta rozbieżność, bo inaczej są informowani widzowie TVP1, inaczej TVN24 a inaczej (chyba najlepiej) – słuchacze Radia Maryja. Celowo? Być może, bo w myśl porzekadła – dziel i rządź, wystarczy zasiać kąkol nieprawdy, by widzowie zwłaszcza niepolskich stacji, inaczej postrzegali rzeczywistość.

Nie jesteśmy państwem niepodległym i suwerennym. Wielkie rzeczy więc zapadają na szczeblu międzynarodowym. Jak to się stało, że Polska dostała 500+ ? Cud? Dopuszczenie tak dużej gotówki na rynek, spowodowało dwa oczekiwane rezultaty. Ruszyła gospodarka i wzrosła demografia. Cóż, widzowie stacji „starego układu”, będą widzieć w tym patologię, bo jacyś tam, te pieniądze przepiją. Ja natomiast widzę zbyt wiele pozytywnych przykładów dobrego użycia tych funduszy. Jest takie powiedzenie w Polsce; kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera. Zobaczmy, szlachetny gest 500+, wysupłanie z budżetu ponad 30 mld zł. i… Po roku wielu już przestało dostawać! Wystarczyło ustanowić nowe limity dochodów, podnieść odrobinę zarobki (do ponad 800zł) i … wielu przekroczyło próg… ale w końcu to i tak zarobki z pogranicza ubóstwa! Bezduszność biurokracji szukającej sposobów a nie form pomocy, jest o wiele większa. Np. ktoś (student) pobierał przez pół roku stypendium (kończyła studia), to urzędnicy to stypendium liczą jej już na cały rok! Oj PIS-ie, tym sposobem nie zwiększysz swego elektoratu!

Inne programy jak: mieszkanie+, wiek emerytalny, zahamowanie mafiom przekrętów z Vatem, itd., aż do jajka+, masło+…. Coś robią! Obiecali przed wyborami i robią. Trzeba jednak pewne procesy widzieć szerzej i głębiej niż tylko flagowe programy PIS, które kupiły przychylność społeczną. Zwykle pokazuje się te pozytywne efekty rządzenia. O ukrytych działaniach, mało kto wie. Bo np. dlaczego do tej pory mamy ordynację wyborczą napisaną pod partie? Dlaczego, pomimo ponad 20 lat walki o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, żadna partia nie chce tego wprowadzić? Malkontentom od razu odpowiadam, że nie błyskaj polotem, skoro nie masz wiedzy o tym! Ba, PIS chce nawet odebrać te JOW-y z samorządów!

Obecnie PIS jawi się jako kasta zamknięta. Mają wystarczająco ludzi do obsadzenia we wszelkich Radach łącznie z Sejmem i Senatem. Zamknięcie grozi w konsekwencji porażką, bo ile można bazować na osobnikach typu BMW? Natomiast wg mojego skromnego zdania, powinien być zakaz startu wszelkim partiom w wyborach samorządowych! Z przecieków wiemy, że właśnie o to upolitycznienie (b. szkodliwe dla lokalnej samorządności), zabiega miłościwie nam panująca partia. Czy chodzi o rządy – autorytarne?

Dlaczego jeszcze do tej pory nie ma całkowitego zakazu uprawy GMO w Polsce? Dlaczego do tej pory nie ma zapisu w Konstytucji o prawnej ochronie życia – od poczęcia do naturalnej śmierci? Dlaczego do tej pory nie ma zniesienia uchwały 1066 o możliwości interwencji obcych wojsk w Polsce, a nawet jest to teraz zaostrzone? Dlaczego nikt (Prezydent) nie zastopuje opryskujących nas samolotów szkodliwymi chorobotwórczymi substancjami tzw. Chemtrails? W tej sprawie w 2013 roku, poseł Jan Szyszko wniósł interpelację nr 16893. Dlaczego boicie się wydobywać nasze bogate złoża różnych kopalin? Kto zabronił? Dlaczego nie mamy wolnych niedziel, a także i sobót? Jesteśmy czyjąś kolonią? Wiemy z anteny Radia Maryja, że obecne mataczenie przy wolnych dwóch, trzech itp. niedzielach, jest wskutek nacisku wielkich korporacji, które liczą na ich obronę interesów przez posłów, których później wesprą finansowo w kampanii wyborczej! Jakimi trzeba być „ludźmi”, by tak dawać się kupić!? Nie bierzecie tzw. „imigrantów”? To skąd jest już ich w Polsce ponad 28 tysięcy?

Nie jesteśmy suwerenni. Od kilku lat pytam, dlaczego nikt tych klanów dyplomatycznych, agentów różnej maści, resortowych dzieci – nie oczyścił z MSZ? Znów bez odpowiedzi. Dlaczego w końcu, nikt z byłej ekipy PO-PSL, jeszcze nie siedzi za tyle malwersacji? Obserwujemy wszak te – uwłaszczanie się na kamienicach nie tylko w Warszawie, te okradanie przez piramidy finansowe (Amber Gold) etc? Tak czy tak, jest wyraźna różnica w rządzeniu pomiędzy PO-PSL a obecnym PIS. Tamtym jakoś dziwnie, miliardy wyciekały przez granice! Jest dużo pozytywnych zmian, ale jest i… zaniechanie.

Widzę niesuwerenność PIS i dlatego oczekuję na – POLSKĄ formację polityczną Katolicko- Narodową, która nie będzie klękać przed międzynarodówką komunistyczno-liberalną, a będzie stanowić prawa na miarę – Partii Intronizacji! Może już czas na – Polexit?

AKS

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-12-15 11:11:52 | Bonifacy
realista jesli ty reprezentujesz władze grajewskie na tym portalu to współczuje twoim mocodawcom i takiego prymitywu .AKS rób swoje pokazuj brudy złodziei jestesmy z Toba
2017-12-14 18:27:05 | AKS
Odwołanie studentki opisanej wyżej, nic nie dało. PISie, tracisz wiarygodność takim postępowaniem. PISie, dlaczego manipulujesz tak rdzenną ludnością i wymieniasz...premiera (to dla was było już wiadome w 2015 roku!!). Źle skończycie, choć życzę wam jak najlepiej.
2017-12-13 17:06:43 | realista
A Bonifacemu wystarczy ciepły przypiecek i Filomen obok.Taki z niego intelektualista jak z koziej d.....y fujarka
2017-12-13 17:01:59 | realista
W końcu prawdę o sobie napisałeś AKS.Autokrytyka każdemu się przyda,nawet Tobie.Lepiej póżno niż wcale.
2017-12-13 08:14:18 | Sołtys
Bonifacy a jasnemu narodowi to ojciec Tadeusz ze swymi mediami wystarczy i zimna woda byle święcona.A że wsie media zagraniczne trza wygnać z POLSKI to tak , ale pod warunkiem że wszystkie co abonament płacą mogą raz w roku we publicznej wystąpić i swoją opinie o władzy wyrazić.
2017-12-12 23:07:54 | AKS
ad: "bonifacy", - może i wystarczy, ale każdy głupi swój rozum ma! Może kiedyś... "zaskoczy"?
2017-12-12 15:04:28 | Bonifacy
AKS ciemnemu ludowi wystarczy TVN i ciepła woda w kranie , z kim polemizujesz ? przecież to zera intelektualne .
2017-12-12 08:20:57 | Sołtys
AKS i realista każdy z was ma swoją racje spotkali by się na ten przykład na neutralnym gruncie we kościele czy GCK i wszystkie dzielące was problemy wyjaśnili a jek Sołtysa by zaprosili to za mediatora by robił i tak wiadomo że jak uczciwe będą wszystkie rządzić to urzędniki nieuczciwe się znajdą i coś cik napsocą i dalej będzie o czym pisać. Sołtys je uczciwy i we kościele dla żonki przysięgał i do końca nie pewien czy nie dał by się przez piękno diablice opętać.
2017-12-11 22:13:43 | AKS
Może te trzy wystarczą… „realiscie”???
http://grajewo24.pl/info-10/odszambianie-szamba.18710.html
http://grajewo24.pl/info-9/pokonac-raka.19387.html
http://grajewo24.pl/info-8/mataczenie--przy--basenie.19792.html
ad; "Jan" - bądź spokojny, nie złamią mnie - jestem silniejszy moralnie.
2017-12-11 06:53:45 | Jan
Panie Szymczak jest Pan dla Grajewskich elit wrogiem, atakują Pana i będą atakować, dlaczego??? bo mówi Pan w swoich felietonach o trudnych sprawach, o rzeczach które najlepiej żeby nie ujrzały światła dziennego, proszę znaleźć w sobie siłę i odwagę, pozdrawiam.
2017-12-10 22:11:05 | realista
Już samo stwierdzenie, że chcesz usunąć patologiczne działanie władzy lokalnej upoważnia mnie do zadania Tobie pytania.Proszę wymień te patologiczne działanie władzy czyli niezgodne z prawem.Bo pisać dyrdymały i obrażać ludzi jest łatwo.Bardzo mnie ciekawi czy potrafiłbyś obronić swoje zarzuty przed sądem względem tej jak to piszesz( patologiczne działanie)władzy lokalnej.I nie chodzi tu o straszenie Ciebie sądami ale o prawdomówność Twoich felietonów.Proszę napisz niech mieszkańcy się dowiedzą od Ciebie o tym patologicznym działaniu w domyśle niezgodnym z przepisami rządzeniu obecnych władz.A z tego co pisałeś to i poprzednie władze zachowywały się patologicznie.Czekam na odpowiedż tu na portalu.Bardzo mnie i innych mieszkańców interesuje co napiszesz na ten temat.
2017-12-10 21:48:30 | realista
Panie AKS to co panu wydaje się oczywiste, w zderzeniu z prawnymi uwarunkowaniami którym podlega Burmistrz i władze samorządowe już nie jest.Pan zakładasz złą wolę i wynikające stąd według pana patologie w stosunku do władz za działania z góry zamierzone.Burmistrz i osoby zarządzające majątkiem podlegają prawnemu działaniu.Nie wszystko można robić to co by się wydawało oczywiste z punktu widzenia osób nie znających prawa.Burmistrz odpowiada za majątek którym zarządza i za swoje decyzje.Oceniany jest przez Kolegium Odwoławcze i przez RIO(Rejonowa Izba Obrachunkowa),a także przez Wojewodę.Uchwały podejmowane przez RM tez zatwierdza wojewoda bądż nie.Łatwo jest szermować stwierdzeniami typu(patologiczne działanie władz).Gdyby tak było jak pan pisze to Burmistrz odpowiadałby karnie za takie działanie.Jeśli się komuś zarzuca działanie bezprawne to co to jest według pana?Bo według mnie jest to pomówienie i oszczerstwo.Spraw przeciwko panu o zniesławienie nie ma nie dlatego ,że osoby którym pan to zarzucasz są winni zaniedbań.Po prostu osoby te wiedzą, że czynisz pan to ze względów populistycznych ,ale i z niewiedzy obowiązującego prawa.Po prostu traktują to jako krytykę a raczej krytykanctwo pod ich adresem.Może kiedyś pan o tym się sam przekonasz o czym piszę zajmując odpowiedzialne stanowisko i zetkniesz się z działaniem prawa na co dzień.Wtedy to panu mieszkańcy będą zarzucać działania patologiczne.Bo rządzenie Miastem jest bardziej skomplikowane niż się panu zdaje.A obrażasz pan mieszkańców z góry zakładając, że w Grajewie nie ma ludzi mądrych,ale mających inny pogląd niż pan.A może to pan się myli w swoich poglądach i ocenach?Proszę pozwolić mieszkańcom samym decydować o tym co dla nich dobre a co złe i nie narzucać swojej doktryny.
2017-12-10 18:58:38 | AKS
Ciekawe, co ma na myśli taki - realista, gdy pisze: "Denerwuje mnie jak AKS obraża mieszkańców"?? Napisać, napluć, znieważyć, dziś jest dość łatwo co pokazuje mało rozumiejący z tego co piszę - realista. Gdyby pojął naukę Jezusa o...miłości nawet swoich nieprzyjaciół, może by nie pisał głupot. Bo w którym miejscu - obrażam??? Nie rozumie podstawowej rzeczy, której ja bardzo przestrzegam w moich felietonach, że nie wolno poniżać innych (wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga), poniżanie jest grzechem (wszyscy jesteśmy równi w godności). Natomiast pokazywanie błędów, wypaczeń, antymoralnych zachowań, jest i powinno być przedmiotem dziennikarzy, których myślą przewodnią powinno być - służba ludziom. To oznacza, że nie potępiamy ludzi - ALE ICH ZŁE CZYNY !! I proszę więcej nie pisać głupot, że poniża, bo nikt mi niczego nie udowodnił, nie byłem sądzony, bo rozumni dobrze wiedzą, że opisuję tylko ich patologiczne akty rządzenia. Na szczęście, to nie ludzie będą (dobrze) sadzić a Bóg! Na koniec dodam, tak - szukam ludzi mądrych (sumienia) w Grajewie i powiecie, którzy wspólnym wysiłkiem - usunęliby te patologiczne zachowania władzy lokalnej!
2017-12-10 10:10:13 | Sołtys
Krzysztof Sołtys z realisto to nawet ostatnia się polubili i nie psioczą na się on mnie mądrym nie nazywa , a ja go głupkiem i przestalim się kłucić ale dzięki za obronę .
2017-12-10 00:09:49 | realista
Krzysztof nigdy nie komentowałem 500+.Z Sołtysem wymieniamy swoje poglądy na sytuację.AKS uważam za populistę i wolno mi mieć swoje zdanie na temat tego pana.Absurdów w powiatowej rzeczywistości jest więcej niż pisze się na tym portalu.Sołtys i moja skromna osoba mamy swoje spojrzenie na rzeczywistość w Polsce i Grajewie.Czasami nasze poglądy są spójne czasami nie.Zgadzam się z tytułemdodam i być uczciwym wobec siebie i innych.Denerwuje mnie jak AKS obraża mieszkańców i wrzuca wszystkich inaczej myślących jak on do jednego worka.Należy szanować zdanie innych a nie tylko swoje poglądy uważać za najlepsze i jedyne.Rzeczywistość nie jest czarno-biała.To tyle tytułem odpowiedzi.
2017-12-09 11:45:42 | krzysztof
Andrzej i realista: a wy co zrobiliscie dla Polski? Jak wyglada Polska obecnie? Demografia fatalna. Zal ci 500zl na dziecko? W Anglii maja wieksze benefity przy wiekszych zarobkach i wiekszej kwocie wolnej od podatku i jakos nikt nikomu tego nie wypomina. Typowy Polak, ktory nie moze przezyc, ze ktos dostal kilka zl. Realista: co ci tak przeszkadzaja Soltys i AKS? Punktuja absurdy polskiej powiatowej rzeczywistosci.
2017-12-07 17:02:27 | realista
W jakiej firmie pracujesz AKS?Ile lat przepracowałeś?Na jakim stanowisku?Odprowadzasz podatki do państwowej kasy?Czy po prostu szukasz nie ludzi sumienia ale naiwniaków którzy uwierzą w Twoje brednie.Wkrótce się okaże czy potrafisz pisać banialuki czy otwarcie staniesz do wyborów za niespełna rok.
2017-12-07 12:30:34 | Andrzej
500+ to nie jest nic innego jak tylko porządny zastrzyk głosów na wyborach. Nie jest ważne to że bak jest pieniędzy na leczenie, szkolnictwo itp ważne sprawy, najważniejsze jest aby "ciemny" lud kupić za 500+. Trzeba zaobserwować że nikt inny jak tylko ci co mają 500+ razy ileś tam pójdą głosować bo inna władza zabierze. Co zaś tyczy się genów polaka, owszem polak potrafi kombinować aczkolwiek nie tylko komuna nauczyła nas takiego życia. Nasza narodowa historia to jest taka że my Polacy zawsze od zarania dziejów kombinujemy. Owszem kombinacja to nie kradzież, ale polak potrafi. Jako przykład podam to, że psy można sprzedawać z legalnej sprzedaży, zaś polak ma obejście typu: "sprzedam smycz za 500 zł piesek gratis". Z poważaniem
2017-12-06 21:53:19 | AKS
ad: "sołtys", częściowo masz rację, bo myśmy przeżyli komunę i wiemy jaki to był system. Ten system wręcz "wymuszał" na ludziach postawę kradzieży. Tak było. Teraz, niby już po komunie a nadal kradną. Mamy w genach? No chyba nie wszyscy, i nie potrzeba 150 lat, ale wystarczy 21 radnych plus jeden burmistrz. Czy w Grajewie nie znajdziesz 22 ludzi sumienia? Przekonamy się po następnych wyborach samorządowych.
2017-12-06 19:35:50 | neron
minister rolnictwa w rządzie po psl nazwał swoich wyborców frajerzy szczy na was a wy mówicie że deszcz pada idjoci
2017-12-06 19:27:05 | Sołtys
AKS ŁATWO NAPISAĆ WYSTARCZY NIE KRAŚĆ ale gorzej z wykonaniem nawet żeby pazurki ucinali to i tak będą kraść bo my to w genach mamy inaczej zaborów i okupacji Niemieckiej i sowieckiej by nie przeżyli , a o demokracji ludowej to połowa by z głodu poumierała sam aparat partyjny by ostał Sołtysowym zdaniem to trza ze 150 lat żeby to zmienić.
2017-12-05 19:37:38 | mireq
a ziemia jest płaska...
2017-12-02 12:47:38 | AKS
Wygląda na to, że PIS oddaje walkowerem (?) PSL gminy czyli wioski! Nie oddaje się takich "zdobyczy" ot tak sobie! Dlaczego i za ile??? PIS chce likwidacji JOW w gminach, czyli tam gdzie "chłopska partia" ma swoje największe wpływy. Czyli innymi słowy - upartyjnienie wyborów na wsi!!! Żal!
2017-11-29 12:48:07 | Ina
Dobra analiza. Bo zobaczcie, PIS likwiduje JOW w samorzadach. To wołą o pomste do nieba!
2017-11-25 10:33:24 | $$
Ja tę obserwuję to > odbieranie w każdy możliwy sposób tych 500 plus. To wstyd dla takiej > niby prawicowej partii! Słusznie > czas opuścic ten europejski kołchoz!!
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock | Praca |