strona główna > Artykuły i felietony > RZĄDY CIEMNIAKÓW
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Niedziela, 17 Grudnia 2017 roku, Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
Polecamy: Zakoduj święta i ferie | Nowy chodnik na ul. Przemysłowej | Środowe spotkanie z mediami | Lekcje otwarte w SP 1 | Projekt „SENIORZY - BEZPIECZEŃSTWO-EDUKACJA” | Erasmus+ w SP1 | Kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność" w Grajewie | Bezpłatne badania mamograficzne | Mistrz olimpijski pije Łaciate | W ten weekend działy się cuda... | Konsultacje społeczne w Grajewie zakończone | Rekolekcje w grajewskich parafiach | Życzenia świąteczne i noworoczne 2017/2018 | Udane wakacje – samochodem czy samolotem? | SP1 w Ełku |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~driver: Jestem gotów realizacji kursu chłodnią do Pekinu. Niezła by dniówka wyszła... ;)

~AJ: Drogi ILE. Niestety musiał posprzątać po tobie. Tyle szkód narobiłeś.

~Corleone: A mnie się wydaje, że oni tam już na miejscu odseparowują tą chemię konserwującą i wykorzystują ją do dalszej wysokotechnologicznej ...

~krzysztof: Oni produkuja elektronike, samochody a my mleko... Zostalismy w tyle.

~ILE: i znów przegrali, ile to nas kosztować będzie ???

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka VITA
ul. Kolejowa 5
tel.

Artykuły i felietony
2017-10-01 21:26:30 RZĄDY CIEMNIAKÓW

Zwykle jest tak, że władza zwierzchnia w Polsce, co jakiś czas, w „demokratycznych wyborach”, wybiera sobie swoich przedstawicieli do władz i…. dalej się już nie interesuje. Taka ignorancja, lekceważenie, traktowanie „po macoszemu”, jakżesz ważnych życiowo spraw, powoduje potem pełne żalu słowa o – rządach ciemniaków. Może – rządach cwaniaków i złodziei. W każdym razie, suweren oskarża w końcu swoich wybranych, o czyny niegodne i niemoralne. Ile w tym racji?

Do wyborów samorządowych, w ustawowym terminie jeszcze rok. Już powinna być akcja grupowania się ludzi wolnych (na ostatnią chwilę akcja informacyjna będzie nieskuteczna!), bo ludzie uzależnieni są zawsze gotowi (do obrony swych synekur). Lecz póki co, 3 grudnia w Grajewie w jednym okręgu (nr 16), lokalni mieszkańcy będą wybierali swego radnego. To okręg na Osiedlu Południe obejmujący bloki 3,4…(..) 33. Do 25 września należało zgłosić komitet wyborczy (5 osób) do Komisarza w Łomży. Zarejestrowały się dwa komitety: Bolesława Ruszczyka i Henryki Jagielskiej. Jaka będzie frekwencja? Czy uświadamiamy sobie, że każde wybory są ważne? Ważne w tym sensie, że każdy ma obowiązek spełnić swą powinność. Tu liczy się, kto dostanie więcej głosów. Ważność jest też w innej sytuacji, gdy jest wyznaczony tzw. próg wyborczy. Suweren może odwołać swoje wybrane władze np. burmistrza, radę w tzw. referendum lokalnym. Może, ale czy korzysta? Jak widać, woli cierpieć i przypatrywać się uwłaszczającym się stołkami sitwiarzom, niż użyć swej mocy. Dotychczasowe referenda dają smutny obraz, bo ok. 95% jest nieważnych z powodu niskiej frekwencji. Wg art. 55 Ustawy, trzeba ca najmniej 30% wyborców. Niestety. Nie potrafimy korzystać ze swoich uprawnień! Czyż więc tytułowy nagłówek nie odnosi się głównie do…suwerena? Władza najwyższa w Polsce jest na tyle nieodpowiedzialna, lekceważąca, że w pełni jest uzasadnione powiedzenie – nie byłoby wilków przy władzy, gdyby nie barany przy urnach. Kiedy nasza mentalność dorośnie i kiedy zrzucimy odium niewolnictwa?

Oczywistym prześmiewcom trzeba chyba wciąż przypominać, że sprawy wyborcze, to nie działanie jednego, choćby geniusza, ale to zbiorowy wysiłek wielu. Bez ludzi, bez stosownej i dobrej informacji, bez choćby minimalnego zaangażowania, zapomnijmy że będziemy coś tu mieć do powiedzenia. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji to wykorzystuje i śmieje się nam w nos (vide: nie dam ci publicznych dokumentów i co mi zrobisz?). Robi co uważa a suweren z bezsilności..zagryza paznokcie. Czy wszyscy wolni ludzie (tj. nie o mentalności niewolnika), już stąd wyjechali?

Póki co, włączmy się w akcję – Różaniec do granic. 7 października w całej Polsce o godz. 14, będzie odmawiany różaniec w intencji naszej kochanej Ojczyzny. Niech nikogo nie zabraknie!

Aleksander Szymczak

PS. PISie, dlaczego nic nie robisz, by wymienić większość w MSZ? (95% do wymiany)!

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-10-30 08:25:16 | Polka
Powinny poczytać te nauczycielki ze SP nr 4 które organizowały te zabawy dla dzieci - wstyd Panie Dyrektorze
2017-10-30 01:05:19 | kkk
Nikt normalny nie traktuje powaznie grajewskich glupkow piszacych te komentarze. Grajewo - miasteczko emerytow. Gdzie wasze dzieci, mlodziez? Umieracie. Gorsze umiera. Lepsze sie rozwija (Zachod, islam, Arabowie, Chinczycy).
2017-10-29 21:09:09 | @
Apel egzorcystów Diecezji Płockiej w związku z zagrożeniami Halloween.
Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej „Halloween”. Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się problemów u dzieci, które brały udział w różnych „zabawach”, odbywających się w okolicach 31 października. Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. … Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne.
Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki świętem Holyween – organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych. …
Apelujemy zatem, by unikać tych duchowych zagrożeń. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!
Płock, 27 październik 2017 r.
Egzorcyści Diecezji Płockiej
http://www.wojciech-nasielsk.plock.opoka.org.pl/?q=node/796
2017-10-29 11:52:44 | Sołtys
realista wedle mojej wiedzy to Lucyfera diabełki w latrynę zamienią a na koniec usuną go na ziemie żeby dobro czynił i do wiary w Boga nawracał niedowiarków. Sołtys ma i we twym piekiełku donosicieli co na cie donoszą i proszą o wsparcie w usunięciu cię ze stanowiska.
2017-10-28 23:02:38 | realista
Lucyfer widziałem Cię w telewizorni jak występowałeś w kabarecie.No jak masz tam taki bajzel jak mówiłeś w rozmowie telefonicznej z Panem Bogiem to grozi Ci dymisja ze stanowiska.Bo to by świadczyło, że przestałeś panować nad swoim królestwem.Geotermię Ci tam wybudują.
2017-10-28 15:42:33 | AKS
ad: "magda"; o tym pisałem już rok temu, vide: http://grajewo24.pl/info-9/halloween-%EF%BF%BD-neopoganstwo-w-natarciu-.18471.html
2017-10-24 22:51:29 | realista
Lucyfer,Ty lepiej piekła swojego pilnuj.Bo ci tam tworzy się totalna opozycja.Jak Cię pozbawią władzy to przyjdziesz w łaskę do Ojca Tadeusza Rydzyka i będziesz mu służył za wycieraczkę.Magda każdy chrześcijanin wie, że to święto wymienione przez Ciebie jest świętem pogańskim.Nie trzeba tutaj znawcy AKS, żeby wiedzieć ,że w Polsce mamy od wiek wieków Święto Zmarłych lub jak kto woli Dzień Wszystkich Świętych.I tego się trzymajmy.
2017-10-24 21:56:55 | Lucyfer
Droga Magdo, my tu na dole z Belzebubikiem wolimy jasełka ];-)
2017-10-24 09:19:21 | Magda
co sądzicie o organizowaniu w szkołach podstwowych Halowin - satanistycznego świeta -to do Panan AKS
2017-10-22 14:42:51 | Sołtys
Lucyfer Sołtys apeluje o opamiętanie bo zara z realistą cię dopadniem i będzie koniec z konkurencjo i nawet naczelny djabeł cie nie obroni.
2017-10-22 12:46:58 | ZEFIR
Szymczak ,sam napisałeś artykuł a nie znasz jego treści czyżby to był plagiat?
2017-10-22 09:14:05 | Sołtys
Wedle wiedzy i doświadczenia Sołtysowego będzie tak jek prawi realista i tu niezależny kandydat nie ma szans chyba że na wybory wstąpi do PIS, a zaraz po wyborach wystąpi i ogłosi niezależność i wtedy będzie musiał być bardzo uczciwy bo wszystkie służby będą go pilnować. Realista Sołtys to już ci gadał że woli bydła własnego pilnować i ziemie uprawiać jek politykę bo z gówna bydlęcego się obmyje i ne będziesz śmierdział , a z politycznego to nawet wodą święcono żeby się obmywał to smrodek ostanie .
2017-10-21 20:23:52 | Lucyfer
Aleksander, uczeń mego ucznia Tadeusza pracuje na mą chwałę. Opłaca mi się toruńska inwestycja ]:-D
2017-10-21 11:17:41 | realista
Gorzej będzie jak sejm ustali,że mogą być tylko komitety partyjne.
2017-10-21 11:16:16 | realista
Sołtys jak myślisz godzien jesteś zapisać się do aksamitki?Ja to chyba musiałbym w pustelni siedzieć z miesiąc albo i lepiej zanim dostąpił bym godności aby spełnić warunki do tego komitetu.
2017-10-20 09:19:14 | AKS
"sołtys" - nie prowokuj. "Bogumił" - tak trzymać. Nowenna Pompejańska jest wielką pomocą w spełnianiu naszych potrzeb! Kto rozumie, ten skorzysta. Nie wiem czy redakcja nie wytnie mojego adresu, ale podam, bo pewnie niektórzy by chcieli budować komitet wyborczy. Piszcie: aksamitkas@wp.pl
Nie od razu odpowiem.....
2017-10-20 08:15:03 | Sołtys
Ostawta piekło we spokoju i dajta szatanom czas na odpoczynek aniołki .
2017-10-19 21:08:28 | Janek
Proszę autora artykułu o jakiś kontakt do siebie, artykuł bardzo dobry.
2017-10-19 12:25:47 | bogumił
zaczołem odmawiać nowenne pompejańska - szatan atakuje ze wszystkich stron , tyle jest złych ludzi i ma w sobie djabła , chce abym ja przerwał - nie uda mu sie
2017-10-19 12:22:37 | Lichy
Zefir odebrał ten zwrot jako obrazlwy bo jest tym baranem
2017-10-18 16:57:04 | ona
CAŁKIEM SŁUSZNA KONKLUZJA. Czy to aby nie my pozwalamy takim "hankom" tak nas okradać >> nic mie robiąc???
2017-10-18 15:26:30 | AKS
ad: "zefir" - możesz jaśniej? O co ci chodzi? Kogo niby obrażam?
2017-10-11 13:19:24 | realista
Witaj sołtysie.Różańca jeszcze nie otrzymałeś w kopercie wraz z przekazem na 50 zł?Jakaś firma wyczaiła interes i robi kokosy.Pozatym uważam, że żyjący sam za siebie powinien się modlić.Ale dzięki sołtys ,że pomyślałeś i o mnie.Chociaż mam nadzieję, że ten diabeł od nas dwuch trzyma się z daleka dla własnego bezpieczeństwa.
2017-10-11 11:59:26 | ZEFIR
Szymczak,nie obrażaj ludzi ,sam jesteś baranem.Nie wciągaj Boga do swoich interesów.
2017-10-10 16:08:07 | Gizmo
Ja nie dostałem SMS-a od Michała Archanioła, ale propnuję pomodlić się za min. Macierewicza, który rozkłada naszą armię na łopatki i za rządzących, ktorzu robią to samo ze wszystkim czego się dotkną.
2017-10-10 08:22:53 | Sołtys
Sołtys to pozdrawia AKS I PROSI o modlitwę za się i nejakiego realiste bo my we dwóch to największe grzeszniki medialne we wiosce , a jek by djabła od nas odpędził to nikomu by nie zaszkodziło .
2017-10-09 17:42:07 | kościelny
AKS a tak pozatym to z główką wszystko w porządku?Ten szatan to jednak wredna gadzina.Uważaj Szymczak bo pewnie Ciebie wziął sobie za cel.A co Ty na to sołtysie?
2017-10-08 22:09:44 | AKS
Dostałem sms: "Św. Michał Archanioł wzywa Nas do wielkiej modlitwy za polski Naród i państwo przez 9 dni do 15. X. br. W tym czasie odmawiamy bolesną część Różańca, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanie do Krwi Jezusa i Koronkę do Ran Pana Jezusa. Te modlitwy Odmawiamy aby ocalić państwo polskie przed siłami zła, które mają plan zniszczenia wszelkiego dobra na polskiej ziemi. Prześlij dalej. Z Panem Bogiem." Z innych informacji...szatan atakuje pomysłodawcę L. Dokowicza - za Różaniec do granic. Miejmy go w swej modlitwie.
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock | Praca |