strona główna > Artykuły i felietony > POLITYCZNY WYMIAR ISLAMU
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Niedziela, 21 Stycznia 2018 roku, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Polecamy: Kolejne dofinansowanie na odnawialne źródła energii | Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód | Ferie 2018- punkt kontroli autokarów | O bezpieczeństwie podczas ferii w powiecie grajewskim | FERIE ZIMOWE w Grajewie | BIEG TROPEM WILCZYM W GRAJEWIE | Pfleiderer przedstawił założenia skupu akcji własnych | Spotkanie Honorowego Komitetu - Zapraszamy | FUTSALOWY TURNIEJ ZNP W GRAJEWIE | SPOTKANIE AUTORSKIE | W Urzędzie Miasta zapłacisz kartą | Daniel Purwin zrezygnował z prezesury | DZIEŃ BABCI I DZIADKA w Szkole Podstawowej w Wierzbowie | Kampania MSWiA "Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" | Ostrzeżenie meteorologiczne |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~Sołtys: Spotkanie we urzędzie we godzinach pracy to nie honorowe ino służbowe z polecenia Burmistrza i obecność obowiązkowa i Sołtys pyta czy tam ...

~Sołtys: zainteresowany jednym słowem we wiosce PIS bierze wszystko.

~Corleone: Ty się tak "wesoły zenek" nie podniecaj. Burmistrz to szczwana bestia. Zwołuje Komitet Honorowy czyli murzynów, którzy za niego odwalą całą ...

~ANTEK WILCZEWSKI: A gdzie nasze dofinansowanie " ODNAWIALNE ŻRÓDŁA ENERGII " typu zasilanie ogrzewania olejem opałowym -- miało być jak w temacie -- EKOLOGIA - i ...

~??????: Kto to? I kogo to obchodzi?

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka CEFARM
ul. Wojska Polskiego 44
tel. 86 272 33 41

Artykuły i felietony
2017-12-11 23:33:00 POLITYCZNY WYMIAR ISLAMU

Jak co roku, (teraz) 9 grudnia Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przy wsparciu SDP, miało swoje spotkanie na Jasnej Górze. Nie wszyscy przyjechali (ok. 600 członków), ale ci którzy byli, jak zwykle wiele skorzystali z przygotowanych atrakcji. Tym razem było to spotkanie pod hasłem: „Matce Bożej z wdzięcznością. Modlitwa Różańcowa – zobowiązanie i ratunek”. Po mszy w Sali Różańcowej, omówiono sprawy stowarzyszenia, które to wymagało „uzdrowienia” w pewnych kwestiach. Po obiedzie pojechaliśmy na obrzeże Częstochowy (ul. Jagiellońska), do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To było b. dobre doświadczenie, bo chyba niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jest tu największy na świecie zbiór (o wiele większy niż w Watykanie). Zbiór jest zasługą wielkiego pasjonata Krzysztofa Witkowskiego, który niejako w podzięce za cud zdrowia, stworzył to muzeum od podstaw (2011). Ponad 11 tys. eksponatów podświetlonych 47 tys. punktami świetlnymi. Robi wrażenie, gdy pokaz zaczyna się od pokazu laserów oraz filmu ze scenami z JPII, nigdzie nie pokazywanymi. Pasjonat z wielką swadą opowiada o eksponatach, ich unikatowej wartości, historii zdobycia itd. Są trzy monety – tylko w 1 egzemplarzu na świecie. Są relikwie JPII od pierwszego stopnia, ubrania a także – replika pistoletu z którego strzelano do JPII w 1981 roku. Byliśmy pod wrażeniem. Może tylko bilety trochę drogie, bo normalny 40 zł a grupowy 20. Obok muzeum jest sala ze sceną. Pomieści 300 osób. Tam też mieliśmy wykłady zaproszonych gości. Pierwszy, prof. Jan Jarosz z Krakowa, opowiadał o początkach chrześcijaństwa w Polsce. To wciąż mało znana historia. Temat wykładu: „Dobrawka Księżna Polski (ok. 945 – 977)”.

Drugim wykładowcą był niezwykły gość. Ksiądz dr hab. Dariusz Oko, jak sam mówi o sobie – zawodowy filozof i teolog, wykłada na całym świecie. W sobotę był z nami, a miał wykład na bardzo aktualny temat: „Islam jako zagrożenie dla Europy i chrześcijaństwa”. Niezwykle pouczający wykład. On sam przestudiował Koran i dwie inne księgi składające się na trylogię Islamu. To co przekazał było porażające. Tak jak żył Mahomet, zabijaka i gwałciciel, tak nauczał swoich wyznawców, wpajając im ideologię – rzekomo podyktowaną przez boga (Allach). W rzeczywistości to 14 wieków przemocy, zabijania, podboju pół Europy i gwałtów. Jak się szacuje, Islam do tej pory, tylko chrześcijan, zabił ok. 60 mln. W tej niby religii, kobietę traktuje się jako nałożnicę, jako połowę mężczyzny. Gdyby zachciało się jej – mieć „ból głowy” w łóżku, to aniołowie doniosą to bogu. Chłop może mieć kilka żon i dziesiątki niewolnic seksualnych. Tak żył Mahomet i tak nauczał swoich bezrefleksyjnych wyznawców. „Religia”, bardzo prymitywna w swym wymiarze, zyskała wielu zwolenników (także przemocą czy przekupstwem). Gdy mieszkasz na ich terenie a nie wyznajesz Islamu, musisz płacić połowę zarobków, a gdy przyniesiesz im ten haracz, to na odchodne dostajesz kopa (taka „przyjemność”, byś szybciej przeszedł na ich „religię”). Gdy bojownik Islamu zginie, w niebie dostaje 70 pięknych dziewic o innych atrakcjach nie wspominając. Nie dziwi więc, że co gorliwsi rozrywają się bombami w różnych centrach…..

Dla Europy to dziś śmiertelne zagrożenie, bo znamy już od F. Konecznego, że cywilizacja barbarzyńska, silniejsza przemocą, podbija (i niszczy) cywilizacje słabsze ( a Europa zachodnia spoganiała). Jedyny ratunek w silnej katolickiej wierze.

Tak sobie pomyślałem, gdyby tak zapraszać do Grajewa, Kolna itd., takich mądrych ludzi. Wszak inwestycja w naukę, wiedzę, jest najlepszą inwestycją dla społeczeństwa. Gdybyż tak lokalni podjęli moją ofertę stworzenia tu oddziału KSD ! Gdybyż ten budżet obywatelski był mądrzej wydawany… iluż mądrych ludzi możnaby tu zaprosić z wykładami? Ech, ta małomiasteczkowa mentalność!

Za to mamy, nie wiem jak to załatwiło kierownictwo KSD – codzienne Msze Wieczyste o 7:00 (od 10.12.2017r), na Jasnej Górze za dziennikarzy i to przez 25 lat!

Aleksander Szymczak

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-12-29 10:11:07 | Sołtys
realista pisze piszę w liczbie mnogiej bo jek wasze kierowniki coś cik uzgodnio to tak jek za komuny mówita jednym głosem Jeszcze podam jedno hasło komunistyczne do dziś aktualne więcej zapłacimy podatków to więcej podzielimy oczywiście między sie .
2017-12-28 21:38:07 | realista
oh23 pewnie jesteś jednym z takich "inteligentów"którzy po zmroku zapomnieli, że w zimie szybko się ściemnia i po ciemku bali się zejść drogą z Morskiego Oka.A może jesteś jednym z tych "uświadomionych" i wiesz jak jest?Na pohybel takim co wszystko wiedzą a nic nie wiedzą i piszą aby pisać.Nic nie poradzę, że jesteś brakującym ogniwem teorii Darwina.
2017-12-28 12:04:40 | oh23
Fałszywe informacje, kłamstwo, złodziejstwo >> realisto o kim mówisz? My czytamy art. Pana AKS i jesteśmy zadowoleni, ze jest w Grajweewie ktos, kto mówi jak jest. Brawo AKS a na pochybel takim ?>> trutniom co to nie umieja czytać a najgorsze >>mysleć! Głupio sie bronisz poputcziku sitwowy!
2017-12-27 23:08:02 | realista
My tu o "głupotach"piszemy a AKS napisał rzeczowy i zgodny z prawda felieton.Mogę się mylić ale odwracanie się od chrześcijaństwa w krajach starej Europy tych kolonialnych rozpoczął się już dawno.Przecież te kraje sprowadzały niewolników z krajów afrykańskich arabskich gdzie podstawową wiarą był islam.Przecież w takich krajach jak Francja Anglia,Włochy itp. nie od dzisiaj są meczety.Chrześcijańska Polska i prawosławna Rosja były i są przedmurzem chrześcijaństwa.Polska kraj zwarty narodowo zawsze jest oparta na wartościach chrześcijańskich.Starej Europy chrześcijańskiej już nie ma .Jest po prostu mieszanka kultur.To efekt lewackich rządów w tych krajach.Bóg, Honor Ojczyzna, to są słowa które zawsze spajały Polaków.Sorry ale nie zgadzam się z Papieżem który sytuację Józefa i Maryi przyrównuje do dzisiejszych "nachodżców"islamskich którzy zalewają Europę.I nie można ich porównać do Polaków wyjeżdżających zarobkowo do innych krajów.
2017-12-27 22:44:52 | realista
Sołtys nikogo nigdzie nie wpycham.Ot po prostu zwykła ciekawość.Już myślałem, że się dowiem na kogo w nadchodzących wyborach głosować na kogo nie.Hej sołtys piszesz o mnie "wam"w liczbie mnogiej jak za komuny?A o nieprawidłowościach władzy AKS ma prawo pisać a nawet obowiązek.Ty możesz sołtys posługiwać się plotkami ale AKSowi chyba nie wypada.Jego obowiązuje etyka dziennikarska.Wszak jak sam pisze jest dziennikarzem.
2017-12-27 22:31:57 | realista
AKS to co pisałeś w swoich felietonach okazało się nieprawdą.Gdyby to była jednak prawda to prokurator wszczołby dochodzenie.A To nie nastąpiło.Więc prawo nie było złamane.Jedni uważają Cię za przeciwnika drudzy za nie grożnego felietonistę który pisze swoje felietony byle pisać.A złodziejstwo i kłamstwo to tematy na czasie.I chyba tego nikt nie popiera.Nie jestem żadnym obrońcą żadnego układu.Po prostu chcę poznać nazwiska osób będących u władzy którzy według Ciebie kradną oszukują,nie dbają o interes społeczny.Zbliżają się wybory i chciałbym wiedzieć na kogo głosować a na kogo nie.Ot i wszystko.
2017-12-27 22:20:50 | realista
Korzeniowski Krzysiek najpierw sprawdzę czy Twoje nazwisko jest prawdziwe.Osobiście wolę zdeklarowanych wrogów niż fałszywych przyjaciół.Uzasadnij najpierw zarzuty jakie stawiasz.
2017-12-27 12:41:36 | Sołtys
realista ty AKS NIE WPYCHAJ w ręce wymiaru sprawiedliwości bo dziś to nawet Sąd nie może ogłosić kto winien dopóki nie udowodni winy i jedyny sprawiedliwy nie zatwierdzi wyroku , a ja już myślał że wy przypadkiem we kościele się spotkali i nieskazitelne rączki na pojednanie sobie uścisneli , a jednak nawet Sołtys jest omylny ale głupi ma prawo się pomylić, lecz nie zaprzestane krytykować jek szanowny redaktor AKS w jakimś artykule wytknie wam nieprawidłowości to moim obowiązkiem będzie napiętnowanie i drążenie tematu choć by z wykorzystaniem plotek do jakich mam dostęp .
2017-12-27 09:14:50 | AKS
ad: "realista"- ot i odezwał się...obrońca Układu! Czy nie podałem Ci kilku moich felietonów? Nie czytałeś? Uważasz, że wymienione tam nazwiska, to jakaś fikcja? Czemu - wbrew faktom, niczego nie potrafisz zrozumieć?? Ja nie mam przeciwników, uzasadniłem, ale pewnie tamci wymienieni uważają mnie za swego przeciwnika! To ich problem a nie mój! Moim przeciwnikiem jak wspomniałem, jest złodziejstwo, kłamstwo etc. MĄDREMU DOŚĆ !
2017-12-27 07:16:51 | Korzeniowski krzysiek
Realista jesli jesteś taki odważny to dlaczego nie podasz swego nazwiska i imienia ,czego się boisz ? na razie to przez ciebie przebija nienawiść , ignorancja , antypolskość i wiele ujemnych moralnie cech , odkryj sie a zobaczysz ilu masz wrogów
2017-12-26 21:03:23 | realista
AKS masz przeciwników z krwi i kości.A są nimi ludzie których oskarżasz bezpodstawnie,rozsiewasz fałszywe informacje,zarzucasz im kłamstwo,złodziejstwo itp.Jeśli masz niezbite dowody przeciwko takim osobom które łamią prawo powinieneś udać się z tym na Policję lub do prokuratury.A pisanie ogólnikowo o tych sprawach tylko jątrzy a nie wyjaśnia niczego.A piszesz jak sądzę te słowa mając na myśli władze Grajewa.A tam nie rządzą kosmici tylko osoby znane Tobie.Więc proszę o konkretne nazwiska kto jest według Ciebie kłamcą,złodziejem,,kto olewa nasze wspólne sprawy,ignorantem,kto według Ciebie rozsiewa fałszywe informacje i na jaki temat.Pewnie szanowny sołtys też poznałby tych ludzi z nazwiska imienia i stanowiska.Mam nadzieję, że ujawnisz tą tajemnicę przecież jesteś odważnym człowiekiem.Mnie też zależy na wyeliminowaniu tych osób z życia publicznego.Jeśli masz niezbite dowody to nie będzie chyba problemu na wymienienie tych osób na tym portalu.
2017-12-25 23:42:10 | AKS
Ależ "sołtysie" - ja nie mam przeciwników...osobowych! Moimi przeciwnikami są - kłamstwo, złodziejstwo,nieprawda, tumiwisizm, olewanie naszych wspólnych spraw (dobro wspólne), ignorancja, brak Boga w życiu, rozsiewanie fałszywych informacji.
2017-12-24 11:08:37 | AKS
BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA wszystkim mieszkańcom powiatu i Grajewa, oraz wszystkim czytelnikom - zdrowia, radości, życzliwych ludzi wokół, uśmiechu i wszelkiej pomyślności a w Nowym Roku 2018, życzę nam wszystkim opieki Bożej, mądrości i roztropności - abyśmy wybrali nowe lokalne władze na miarę naszej mądrości!
2017-12-23 12:29:13 | Sołtys
I to Sołtysowi pasi jek dwóch przeciwników politycznych toczy spokojną i rzeczową dyskusje niech wioskowe czerpią przykład z waszej mądrości i Sołtys składa wsiem życzenia i ostawta politykę na parę dni we spokoju .
2017-12-23 08:15:21 | realista
AKS nie bój się Boga.Bóg jest miłosierny.Ty bój się ludzi.To w ludziach tkwi zło.Nie zakładaj tylko, że wszyscy co są u władzy w Grajewie to oszuści i złodzieje.Bo takie myślenie prowadzi na manowce życia w tej naszej mikro polityce wewnętrznej.Każdy tu piszący komentarze jest subiektywny w w swojej ocenie.Nikt nie ma monopolu na mądrość.Kadencja się w tym roku kończy i każdy ma prawo udowodnić sobie i innym swoją wartość poddając się ocenie mieszkańców startując do wyborów.Życzę szczęścia i wesołych zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
2017-12-22 11:51:21 | kobieta
Szanowny Panie - mnie zalezy. Zalezy na tym, aby Grajewo stało się miastem o mądrych władzach, o uczciwości jak Penelopa i dlatego, pomimo, ze jestem przeciw rewolucjom, to - rewolucję moralną popieram!
2017-12-20 09:21:23 | AKS
ad: "realista", odpowiem tu, bo tam już miejsca pewnie nie ma na głupie komentarze, bo zwykle jest tak, że mali ludzie wyzywają się od idiotów, by - samemu się poczuć lepiej! Człowiek kulturalny tak się nie wypowiada - co widzę u ciebie. Ile razy muszę tłumaczyć, że ja nie podlegam - żadnym rozkazom, bo tylko Boga się boję.Żadne twoje próby bym pisał lub nie, nie odniosą skutku. Żadne twoje próby odwiedzenia mnie od wskazywania patologii władzy, także są biciem piany. Twoje bezrefleksyjne bronienie "władzy", jest już śmieszne, bo każdy widzi, że musisz.... bo bronisz swej synekury. Ale - jak tu było, głos wołającego na pustyni, może stać się zaczynem, który spowoduje rewolucję moralną w naszym miasteczku i do rządzenia dostaną się ludzie - UCZCIWI! Kierownictwo KSD nakłania mnie i służy pomocą prawną, by podać do sądu burmistrza za nie udostępnianie dokumentów. Narazie się waham.... bo komu, KOMU - na tym zależy?
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock | Praca |