strona główna > Artykuły i felietony > POKONAĆ RAKA
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Piątek, 26 Maja 2017 roku, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Polecamy: I Dziecięcy Turniej Szachowy - 11 VI 2017 r. | Dzień Matki w Teatrze | Praca sezonowa w Niemczech. | Podsumowanie konkursów religijnych | Kolejny sukces Krzysia | Ogłoszenie o naborze do Przedszkola w Rudzie | Stanowisko banku do artykułu "Policja i saperzy w banku PKO" | Filmowa_12 – ciągle kręcimy! | Spotkanie z wojskami NATO | Zajęcia z Policją w ZSZ | Konkurs Ekologiczny „Ratujmy planetę Ziemię”. | Sukces naszych uczniów | Głosowanie na "Wilka Grajewian" | III NOC BIBLIOTEK | PIERWSZY SPACER STUDYJNY ZA NAMI |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~Sołtys: Realista ale we wyroku Sądu napisano że 5 grudnia nowy burmistrz beszwłocznie podpisał zgodę i wtedy to nowy nie był zaprzysiężony, ja ...

~as: ,, żaden z klientów nie stracił pieniędzy" normalnie medal dać za PR. Bank zbiera pieniądze a tracą klienci i wszystko jasne.

~jkl;: Nie jestem pewny do końca, ale z tą ankieta coś jest 'nie teges". Jeżeli to jest darmowa, to limit do 30 osób głosujących i ... KONIEC ! Czy ...

~realista: Sołtys,redakcja po pierwsze nie bierze odpowiedzialności za treści felietonów tu umieszczanych,po drugie ja też nie wiem jak "ciekawski" czy ...

~(...): Jak to nie pokazał dokumentów? On nie ma takiego prawa. To są dokumenty publiczne i nikt tu łaski nie robi! On zrobił? Tym gorzej dla _ ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka NOWA FARMACJA
ul. Konstytucji 3 Maja 13
tel. 86 272 38 92

Artykuły i felietony
2017-03-24 18:52:31 POKONAĆ RAKA

Wyjdźmy od tezy Romana Dmowskiego > Słaby jeszcze rozwój społeczny sprawia, że mamy wiele sił uśpionych, że główna masa naszego społeczeństwa jest bezwładna, że mało mamy sił świadomych i czynnych, które można uruchomić<. Chyba najgorzej się rozmawia z tymi, którzy święcie wątpią w to, że nic już się nie da zrobić. Czuć duszę niewolnika! Niemoc jest pokłosiem zwątpienia. Brak nadziei rodzi bierność a to poważna choroba duszy. Bo jak mówił wielki polityk R. Dmowski > bierność to śmierć, a my chcemy żyć!

Drugą kategorią są ludzie, którzy się boją. Boją się mieć inne zdanie niż ogół, boją się być z przodu, boją się powiedzieć – nie, boją się bać! Słyszałem też – możesz sobie pisać, ale z tobą nie pójdą. Trzeba rozróżnić, z której warstwy społecznej padają takie stwierdzenia. Nie łudzę się, że większość poznawszy prawdę, zechce „wyzwolić się” z upodlenia. Ci, którzy są na pasku władzuchny, ci którzy bezpośrednio lub pośrednio, żywią się tym, że są znajomymi królika i mają pracę – oni nie pójdą ze strachu. Pokazanie się w jednym komitecie z takim opozycjonistą, jest wystawieniem się na odstrzał. Takich nawet nie chcę w komitecie, bo nie chcę mieć nikogo na sumieniu. Co innego, gdyby ktoś bystrzejszy z nich powiedział dość – dość łamania godności, dość czołobitności i klakierstwa i wazeliny. Ooo, takich bym wziął. Póki co, na to się nie zanosi, więc oferta komitetu wyborczego wyborców jest skierowana do ludzi – wolnych, „wykluczonych”, bezrobotnych i biednych, ale bogatych wewnętrznie. Że co, że nie jesteśmy znani i dlatego nikt na nas nie zagłosuje? Nie popadajmy w skrajności. Policzmy głosy, jak mówił to znany politykier. W Grajewie jest ok. 17 tys. wyborców. Z tego do wyborów chodzi ok. połowa. Układ może liczyć max ok. 4 tys. (patrz wyniki wyborów burmistrza). Czyli nadal jest do zagospodarowania kilkanaście tys. głosów. Gdyby każdy z komitetu, wystarczająco wcześniej zaczął rozmawiać w sąsiadami, z rodziną, znajomymi, to….!

Spotykam też ludzi, którzy wciąż przypominają, że nie sposób zostać radnym, burmistrzem itd., gdy nie kupisz głosów. Widzicie jaki upadek społeczny?! Wcześniej mogliśmy się tylko domyślać o procederze, dopóki – nie złapaliśmy za rękę. To podły proceder w naszym mieście. Pisałem już w związku z tym o tym , że nie mają moralnego mandatu do rządzenia. Czy ktoś się przejął? Z innej strony, jeśli ktoś daje tak upodlić swoją godność - za pół litra czy nawet koniak, to… co można? Każdy wszak ma wolną wolę. Tu apele o godność i uczciwość nie pomogą. Jeden z moich rozmówców, wpadł na „genialny pomysł”. Może i…, ale w praktyce niewykonalny. Skąd wziąć ludzi, skoro się boją? Otóż zapowiedział, że wystawi z 18 komitetów z ich 18 kandydatami na burmistrza. No – niech wtedy kupują te głosy ! Cóż, patrząc realnie, pewnie nie wyplenimy tu tego haniebnego procederu, ale warto wskazywać na patologiczne zachowania – zarówno korumpujących jak i korumpowanych. Jeden wniosek z tych rozmów jest dający nadzieję. To, że zaczynamy budzić się i myśleć – dlaczego wygrywają wciąż ci sami? Czy są lepsi? Wątpię. Czy są mądrzejsi? Nie mieszajmy tu mądrości a mówmy o zdegenerowanych i cynicznych cwaniaczkach, których celem jest obrona swoich stołków. Czy reszta społeczeństwa jest głupsza? Jest mnie mądra? Myśleć i nie dawać się zwątpieniu, bo my spoza układu, mamy prawo zorganizować się w taki sposób, by odebrać zabawki niegodziwym.

Na farsę zakrawa comiesięczny briefing „królestwa” dla „mediów”. Czyli dyrektywy dla wieśniaków. Łatwo wtedy się mówi, że nie ma przerostu biurokracji w UM. Autentyczny briefing polega przecież na zadawaniu „niewygodnych” pytań do władzy a nie na jednokierunkowym przekazie informacji z góry do dołu. Czy ktoś umie odpowiedzieć na pytanie – co to była za przegrana sprawa UM w sprawie basenu, i ile mln mamy do tyłu??? Cieszy, że po ostatnich felietonach, pomału, ale zaczyna się myślenie. Na dziś, jest to „18 kandydatów na burmistrza”. Może jednak burza mózgów, spowoduje bardziej realne myślenie? Nie jesteśmy przecież skazani. Różni już zaczynają mi donosić o następnych lokalnych przekrętach. Kto wie, może jakaś następna afera …wyjdzie? Następne ….szambo.

Tyle tu bólu, bezsilności, beznadziei, że… Tak wiecznie być nie musi. Bo nad bossem jak większy boss. Nad nim jest jeszcze większy a nad wszystkimi jest – absolut. Nie upadajmy na duchu i…. nie odkładajmy działania na – za 5 minut do wyborów, bo nic tu się nie zmieni! I żeby było jasne, bo zaraz w komentarzach znów będą głupie wpisy, że …. , bo to nie mnie potrzebna władza, ale wam, którą jako lokalny suweren, powinniście odzyskać! Te uśpione siły warto wskrzesić, by odzyskały swoją podmiotowość i zbudować normalne warunki do pracy, życia i kariery w Grajewie i powiecie. Bo jak obserwują PSL od 1998r. w Starostwie, to… no comments.

Lekarze często wycinają rakowate narośla na zdrowym ciele, więc my jako siła (jeszcze uśpiona) społeczna, jesteśmy w stanie usunąć tego raka niemoralnego i zakłamanego z naszego grajewskiego organizmu. Kto ma pomysł – w jaki sposób zrobić, by nie było kupowania głosów wyborczych w Grajewie?

By the way: Czy uważasz PISie, że wymiana stu kilkudziesięciu agentów z MSZ – jest załatwieniem sprawy, czy tylko …namiastką działania i uspokajaniem nastrojów?

Aleksander Szymczak

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-05-10 21:32:16 | nieznany
Zwykle tak jest, że złodziej krzyczy łapać złodzieja - prawda 'realisto'? Właśnie - dziwak będzie "wydziwiał", rzucał hasła o populizmie o nicnieznaczeniu a bez konkretów to jest manipulacja. Nie zamierzam tu nikogo "bronić", ale właśnie argumenty i pisanie AKS trafia mi do przekonania. Natomiast twoje wypociny pseudointeligencie są tylko biciem piany, która ma "wyeliminować" w/w autora, bo jak widzę, to jeden z nielicznych o zdrowym myśleniu w Grajewie.
2017-05-09 21:51:31 | Kmicic
realista gdybyś miał jaja to byś się podpisał pod tymi paszkwilami , jesteś cebrzyk wypełniony gnojówka , umuj się
2017-05-09 15:07:28 | Sołtys
realista nie atakuj tak AKS bo on w żadnym komentarzu nie napisał że je przeciwko pomnikowi ale uczepił się konsultacji np z organizacjami które mają pod opieką byłych pracowników UB,MO i komunistów co by jem nie przeszkadzało miejsce postawienia tego obiektu bo my niby p demokraci jech pomniki zlikwidowaliśmy i to może zadziałać we odwrotnym kierunku .I PUKI CO TO ZA WCZEŚNIE NA BICIE PIANY PRZED WYBORAMI.
2017-05-09 10:55:36 | 123
mamy tu swego "kononowicza", który nazwał sie realistą. Czym ty chcesz tu zabłysnąć? Szkoda tylko AKSa, który musi wysłuchiwać tych bzdur! Leczy sie nienawistniku, a moze >> zmadrzej?
2017-05-05 17:58:14 | realista
AKS pienisz się, bo nie masz argumentów.Jesteś zwykłym i do tego mizernym populistą.To Ty jesteś zwykłym tchórzem bo nie stać Cię aby osobiście iść do biura poselskiego posła i powiedzieć mu o co Ci chodzi.Nie musisz się tu lansować bo wszyscy Cię znają jako zwykłego dziwaka.Piszesz tu na forum a pewnie poseł tego forum nawet nie czyta i nie wie ,że w Grajewie jest taka "wybitna"postać jak p.Szymczak.W dodatku tak "błyskotliwy" i wielkim "ilorazie inteligencji" "polityk".Ludzie już Cię "docenili" w kolejnych wyborach i wszystko wiedzą o Twojej "inteligencji" intelektualnej.Człowiekowi który nic nie znaczy w naszej społeczności nie mam zamiaru się przedstawiać.Nie jesteś dla mnie "Ikoną"polityki.Byle komu nie mam zamiaru podawać swojego nazwiska.Paniatno AKS?A tu taka zasada, że na forum pisze się pod nickami .Ty jesteś "wyjątkiem"jak zawsze zreszto.
2017-05-04 09:05:55 | AKS
ad: "realista". Nie powinienem dyskutować z karłami intelektu, ale dla ciebie zrobię wyjątek. Jesteś tchórzem, bo nie potrafisz pod tym co napiszesz - podpisać się swoim nazwiskiem (oby prawdziwym!). Ileż razy tłumaczyłem tu, że to nie ja mam się tłumaczyć z "osiągnięć", ale - władza! Tak trudno to przyswoić?? Powiesz jak się nazywasz? Albo... wiesz co - lepiej nie mów, bo pogrążyłbyś cały "układ" a tego by ci nie wybaczyli. To mściwa kasta. Ludzie by zobaczyli jakie potęgi intelektualne nami rządzą...
Referendum, twierdzę, że w jakiś sposób posłowładza powinna zapytać "swoich poddanych"! Dobrą formą była ta, gdy głosowaliśmy za budżetem obywatelskim (prawie bez kosztów). Co do posła Gwiazdowskiego. On dla mnie nie jest autorytetem. Wiele razy na tym forum wytykałem mu jego złe głosowania. Czy była jakaś reakcja, czy była poprawa??? Na koniec - tylko naiwny bęcwał chodzi po prokuratorach w nadziei, że wygra prawda. Ty "realisto" taki typ sobą reprezentujesz, jakby ćwierćinteligent chciał zamknąć ludziom usta - sądami.
2017-05-03 23:50:33 | realista
Sołtys popieram w całości.AKS jesteś tępym idealistą który tylko pstrykać po klawiaturze potrafi.Co Ty takiego zrobiłeś? Jedno z drugim nic.Wieczny 'opozycjonista".Wymień chociaż dwie rzeczy które dla Grajewa zrobiłeś.Jak widzisz, że mieszkańcy olewają Ciebie to udajesz "greka"i się wycofujesz.Ty straszysz sądami i nawet brałeś jak sam pisałeś udział w rozprawach.Jak wiesz o przestępstwie i masz dowody na to to idż do policji do prokuratora i zgłoś to.Dziwię się, że Ci których tu szkalujesz na forum nie dobrali Ci się do skóry.Pewnie tak jak napisałem wyszli z założenia"nie rusz gówna niech nie śmierdzi".Takich geniuszy jak Ty jest tu pełno.Spoko sołtys pomnik będzie .Potrzebna jest opinia IPN.Narazie jest wstępna opinia IPN pozytywna.A AKS niech nie wyskakuje z referendami.Jak chce niech zrobi referendum za własne pieniądze.
2017-05-03 10:15:06 | Sołtys
nieważne pytasz o nazwisko to podaje pan Rzeniewicz skazany na karę śmierci za udział w wyzwoleniu Grajewa , a jek ci pomnik przeszkadza to założy komiteta i postawi pomnik poległym w utrwalaniu władzy ludowej i podpowiem tablica gotowa leży w magazynach PUK z wyrytymi nazwiskami to będzieta mieć tanio i popercie Sołtysa.Tylko pamiętajta komitet musi być jawny co by Sołtys mog tabliczkę z nazwiskami fundatorów wywiesić.Nieważne i złodziejstwo to robota nie dla tech co mają dwie lewe ręce dla niech to tylko praca we komitetach i we aparacie władzy życie ratowała [ choć broń boże Sołtys je za niszczeniem złodziej w zarodku ale i przećko lewusom .
2017-05-02 22:16:49 | AKS
Chyba dobrze cię tu nazywają "realisto" - tępym obrońcą układu! Pijesz do mnie? Ja swoje zrobiłem - reszta nie należy do mnie. Tylko tępi, ociężali umysłowo potrafią straszyć - sądami!
2017-05-02 21:00:13 | inicjator
realista, uczył marcin marcina ..., albo nie strasz nie strasz..., uważaj bo i tobie pomnik postawią. Dasz głowę obciąć, za kogo?Też schowany pod nickiem.
2017-05-02 18:12:37 | realista
sorry ale się żdziebko zdenerwowałem.Chyba tylko takim językiem można odpowiedzieć takim kołtunom jak "nieważne"jakieś.Tyle lat rozkradali nasz majątek,sprzedawali za bezcen wszystko jak leci pooddawali wszystko w ręce kapitału obcego to taki jeden z drugim siedział cicho,a teraz wielki bohater się zrobił.Pewnie siedzi gdzieś za granicą na zmywaku i wielki idealista.Obrońca uciśnionych.Takim nic się nie podoba,ale sami nie wnoszą żadnego wkładu w życie Miasta.Bohater się znalazł.Siedzieć przed klawiaturą chować się pod nickiem i pisać głupoty.No to byłoby tyle na ten temat.
2017-05-02 17:57:17 | realista
"nieważne " barani łbie, cymbale,okradli Cię? Pewnie sam brałeś udział w tym rozkradaniu.Gdzieś Ty był przez 20 lat jak wszystko sprzedawali za bezcen.Teraz wielki obrońca się znalazł.Wyciągnąl sprawę aferalną?Gdyby tam choć na jotę były złamane przepisy to już prokurator by im siedział na karku.dziwię się tylko ze Ci których dotyczą wpisy w końcu nie wezmą się za tych "obrońców "i nie zgnoją ich w sądach.widocznie wychodzą z założenia"nie rusz gówna niech nie śmierdzi".Więc nie pyskuj i nie wyzłośliwiaj się bo dojadę cię w końcu choćbyś pod ziemię się zapadł.Bo mnie nie znasz gościu.
2017-05-02 10:04:52 | @
Badania przeprowadzili naukowcy z Public Health England Cancer Research w Wielkiej Brytanii, którzy zebrali dane dotyczące chorych na na nowotwory, którzy zmarli zaledwie w ciągu 30 dni od rozpoczęcia chemioterapii. Z badań jasno wynika, że nawet 50% osób poddanych chemioterapii umiera nie z powodu raka ale samej terapii.
Okazuje się, że chemioterapia (inwazyjna i toksyczna metoda uśmiercania komórek nowotworowych) nie rozróżnia zmutowanych komórek od zdrowych. Co za tym idzie, zabija i jedne i drugie, przy czym w stadiach zaawansowanych tylko te zdrowe. Dojrzałe komórki rakowe zmieniają swój szlak metaboliczny, przestawiając się na pozyskiwanie energii z aerobowego na beztlenowe w procesie fermentacji.
2017-04-29 13:15:17 | niewazne
Idioto >realisto, tępy obrońco ukłądu, zaciemniajacy sprawy oczywiste. Toć gdyby nie było tu takich AKSów, to okradli by nas do reszty. Choćby za to, ze wyciagnął spod dywanu sprawę aferalną z mieszkaniami - kto tu jest taki odważny. Tak to chociaz mają jakis respekt. Niech robi i niech skrzykna sie patrioci > którym jeszcze nie jest wszytko obojętne. Czas pogonić te pseudowładze w mieście i powiecie. Buduja pomnik - ha, ha, czy byli tu jacyś "wyklęci". Przykłąd, nazwisko? To tak jakby postawić pomnik np tym z zamachu. Co za tępy pomysł, co za marnotrawienie naszej wspólnej kasy. Pokazać sie przycież można w inny sposób - wstyd włądzóchno!
2017-04-27 18:30:08 | realista
"Tamten"w Grajewie sami rozsądni ludzie bo nie chcą mieć z AKS nic wspólnego.Wiedzą pzecież, że to ciągły opozycjonista do każdej władzy jaka by w Grajewie nie była.Wiedzą też, że żadnego komitetu wyborczego nie stworzy.I tu prawdę napisał chociaż nie on ten fragment wymyślił."daremne żale,próżny trud,bezsilne złorzeczenia"Ot i wszystko w temacie wyborów i komitetu wyborczego AKS.A Ty sołtys zamiast się wyzłośliwiać i pisać dyrdymały lepiej pomógłbyś dla AKS w tym jego wiekopomnym dziele tworzenia jakiegoś tam komitetu wyborczego chociażby i na wybory sołtysa.
2017-04-27 17:49:01 | Bazyli
Panie Szymczak trzeba już natychmiast tworzyć ekipę uczciwych patriotów katolików Polaków , tylko0 broń Boże z imionami Dawid , Ariel ect
2017-04-27 15:43:36 | tamten
Ej - aj waj a skąd w tym zakichanym grajdołku znajdziesz tych __ rozsądnych? Tu same bojące!
Aż strach pomyśleć, ze dalej te same gęby będziemy musieli oglądać!!!!
2017-04-26 21:58:51 | AKS
Jak widzę, wraca sprawa komitetu wyborczego. Tak jest, że jeśli się nie zorganizujemy, nie stworzymy - przeciwwagi dla "układu", to...jak mówił klasyk - niczego nie będzie. Kolejny raz daję wam jakąś sposobność i ...powiem, że NIE MAM ZAMIARU - latać za wami. Skoro jest tu taka duża bierność, to i pałą nie nagonisz! A z niewolnika nie ma robotnika. Z takimi duszami to...daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia....!
2017-04-26 13:44:24 | aj waj
No proszę - naoglądałem się tego niedołęstwa i kumoterstwa ! I tak będzie "zawsze", gdy ludzie rozsądni nie stworzą tu komitetu, nie wygrają wyborów i nie przegonią tych - skundlonych. Im chyba zależy tylko na pracy a nie na - dbaniu o sprawy ogółu. Po co się męczyć, skoro parasol jest w postaci - układu??? Zasadne pytanie o sposób - by nie kupowali. I co ? Jest dyskusja? Czy tu >>>> juz wszyscy "niedołężni"???
2017-04-20 18:28:18 | kkk
Nie oddano w terminie bo wszedzie siedza ciemniaki zatrudnione po znajomosci. Ta banda niedomarasow nie nadaje sie do niczego. Do kradziezy to tak ale to tez im srednio wychodzi. Oni najlepiej to by jedli pili i z domku nie wychodzili. Przypominam, bylem na stazu w grajewskiej "instytucji" to sie naogladalem tego grajewskiego niedołęstwa i kumoterstwa. Urzedas zatrudniony bez znajomosci to cos tak rzadkiego jak 100zl na ulicy w piatek o godzinie 16.
2017-04-16 09:06:12 | Sołtys
ciekawski Sołtys życzy ci żebyś z okazji świąt trochu się oświecił w temacie funduszy UE i nie wprowadzał w błąd wioskowych bo one korzystają z tech funduszy i takie instrukcje mogą im szkodzić. a swoją drogą to w kraju żadnej drogi nie odaną we terminie i jakoś nigdzie nie pisali coby trza było kasę zwracać.
2017-04-15 00:08:31 | ciekawski
mniej zapłaciło bo więcej nie mogło ciemniaku mieniący się sołtysem
2017-04-14 07:32:51 | Sołtys
miasto otrzymało mniej bo mniej zapłaciło , a dofinasowanie jest przyznawane procentową i to tyle w temacie ciemny urzędasie .
2017-04-10 16:02:20 | ciekawski
Z tego co się orientuję rozgrzeszenia w imieniu Boga udziela ksiądz po akcie żalu za grzechy.A Ty o ciekawym niku jesteś chyba bardziej święty od Papieża.
2017-04-10 09:10:55 | tylko Bóg rozgrzesza
Hej > ciekawski (czy_realisto), to niby burmistrz >>>jest bogiem??? Skończ waść stydu oszczędź!
2017-04-08 19:49:44 | ciekawski
Sołtys aleś odkrył tajemnicę.Chyba normalne, że lepiej bić niż być bitym.Tylko masochiści wolą być bitymi niż bić.A wogóle to chyba złamałeś pokutę i polemikę polityczną prowadzisz.Ale Ty jak każda władza obiecuję więcej niż dotrzymuje.Coś mi się zdaje ze piekło Cię nie ominie.Chyba, że w najbliższy poniedziałek przyjedziesz do p.Burmistrza po rozgrzeszenie.Przyjmuje od 13.oo interesantów.
2017-04-08 19:37:56 | ciekawski
Janek o jakiej kwocie piszesz?Bo jeśli o kwocie dotacji do inwestycji to Miasto ze względu na przekroczony termin wykonania inwestycji otrzymało o 2miliony PLN mniej niż powinno otrzymać.
2017-04-08 08:20:08 | Sołtys
ciekawski jek was biją to niedobrze ale jek wy bijeta to dobrze ty z toro udaj się do lochów i przemyśl swoje postępowanie.
2017-04-08 07:07:04 | Janek
zapoznałem się, nigdzie nie pisze żeby Miasta musiały zwracać takie kwoty.
2017-04-07 23:06:29 | ciekawski
Sołtys zapoznaj się z przepisami o zamówieniach publicznych to może Ci się rozjaśni.A poużywać to sobie możesz na sołtysowej.Korygować to ty sołtys sobie możesz nie napiszę co bo mi moderator wykropkuje.
2017-04-07 08:03:35 | Sołtys
ciekawski w umowie może nie ale w praktyce tak bo jek wam 2 bańki skubneli to znaczy że można korygować .
2017-04-06 23:12:45 | analfabeta
Ej realisto a ty to masz pewnie podwójny tupet, bo tak pokazać, ze się czyta >> ale nie rozumie tresci, to potrafi >niewielu!!
2017-04-06 19:40:29 | Sołtys
ciekawski to się odbiera w terminie a potem składa reklamacje w ramach gwarancji .durny Sołtys tak by zrobił . Poczekajta po świętach to ja sobie poużywam na władzy.
2017-04-06 18:40:48 | realista
AKS ale Ty masz tupet.Chyba Ci rozum odjeło ,żeby porównywać się z Jezusem.Po prostu Twoje wpisy nie mają żadnego odniesienia w Grajewie.Nikt już ich nie bierze na poważnie.Kolejne wybory też przerżniesz i to nie jest jakaś tam tajemnica poliszynela ani spiskowa teoria dziejów,ani też krucjata przeciw Tobie.Uwierz w Grajewie dla nikogo nie jesteś żadnym zagrożeniem.Żadna władza Tobie nie odpowiada bo Ty sam masz ambicje być tą władzą.Te Twoje felietony odnoszą odwrotny skutek niż Ty sobie umyśliłeś.Każdy kto Ciebie zna wie, że się nie zmienisz i traktowany jesteś ot jak taki folklor.Mam pytanie.Zgłaszają się hurtowo chętni do Twojego komitetu wyborczego?Chyba nie bardzo są chętni?A raczej nie ma żadnego.
2017-04-06 18:14:41 | ciekawski
Sołtys z ciągłością władzy masz rację.Ale w umowie mającej charakter zamówienia publicznego nie było żadnych możliwości aneksowania umowy.Tam był sztywny termin wykonania.Przy takiej umowie albo wykonawca kończy inwestycję w terminie albo inwestor nalicza kary.
2017-04-06 14:48:01 | Sołtys
ciekawski ale jest takie coś jak ciągłość władzy. i tu podam przykład jek Sołtys chorował to sołtysowa złożyła wniosek o dopłatę na nowy ciągnik i dostała tylko Sołtys wydał sporo na leczenie i jek trza było pokupać to by nie starczyło to Sołtys złożył wniosek korygujący o wydłużenie terminu realizacji i coby trochu tańszy bo baba nie obeznana i agencja poszła na rękę i nic ja nie stracił .
2017-04-06 11:40:06 | Horacy
Lekko ujete zniewolenie i oglupienie owczesnego spoleczenstwa i ni tylko w Grajewie. To juz wrecz apogeum deprecjacji Narodu Polskiego. I o to Masonom chodzilo, zdobyc Polske bez przelewu krwi, a polaczkow ustanowic niewolnikami we " wlasnym kraju". Jak powiedzaial J Piłsudski, " Byc zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyc i spocząc na laurach, to kleska ."
2017-04-06 11:37:49 | AKS
ad:"olek", dzięki za komplement, ale cóż ja znaczę...(jestem nikim)? No skoro o Jezusie mówili - opętany, to co ja (mogę być paranoik) mały pyłek na pustyni... Chyba jednak ten Twój wpis był....bez specjalnego namysłu, bo skoro czytasz moje pisanie od. ok 10 lat, to wiesz.... że podobne wpisy odnoszą przeciwny skutek. Chyba jednak ten Twój wpis świadczy o... Twoim strachu. Nie bójmy się, bo mamy prawo i obowiązek zadbać o - dobro wspólne nas wszystkich a więc organizować się.
2017-04-06 08:06:13 | antek
Wilk Senderacki to się zwolnił bo nie chciał wykonywać rozkazów burmistrza zwalniających odbiór basenu .Pan Bednarko to do prasy wspominał że to wina poprzednika tylko nie wymienił którego z nazwiska może chodziło o tego pana Marka co nie chciał się podpisywać pod głupotami .
2017-04-06 07:24:53 | Irek
Pan Marek S złożył rezygnacje, nie podpisał...
2017-04-06 01:16:13 | ciekawski
Wolf komisja odebrała stan techniczny basenu i tu nie ma żadnych zastrzeżeń.Pod względem technicznym basen spełnia wszystkie wymogi techniczne sanitarne i jest dopuszczony do użytku.Co jest przyczyną sprawy sądowej napisałem.
2017-04-06 01:10:03 | ciekawski
Tu nie chodzi o fakt odbioru tylko o niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji przez wykonawcę.Czytajcie ze zrozumieniem.Bo to jest tematem sprawy w sądzie.Wiąże się to z karami dla wykonawcy za niedotrzymanie terminu w wysokości 3ml,500 tyś,PLN.,a co za tym idzie strata w wysokości 2mlPLN którą miasto straciło jako dotacja do inwestycji ze środków pozabudżetowych.W tej chwili będzie się toczyło postępowanie w drugiej instancji o te właśnie 3,5 ml.PLN.Wyrok sądu pierwszej instancji brzmiał"opóżnienia w wykonaniu inwestycji przez wykonawcę wystąpiły ze względu na niedostateczny brak nadzoru przez inwestora czyli Miasto(czytaj Burmistrza)od czerwca 2014 roku do listopada 2014 roku." Chyba jasno i zrozumiale napisałem?Zobaczymy jaki będzie wyrok drugiej instancji.Poczekajmy.Cierpliwości trochę.
2017-04-05 21:00:08 | antek
Jednym słowem obecny czysty jak łza .
2017-04-05 19:51:46 | Wilk
Wolf zapomniałes wymienic jeszcze p. Marka Senderackiego!!!
2017-04-05 17:31:10 | Wolf
Ja też nie wiem kto jest winny faktu że Miasto może stracić tak wielkie pieniądze, ale wiem kto inwestycje odbierał, komisja w składzie:
Przewodniczący Komisji Bednarko Maciej ( zastępca Burmistrza), Członkowie Tomasz Poniatowski, Darek Doliwa, Paweł Zalewski ( pracownicy UM i MOSiR).
2017-04-05 13:15:30 | ja
ciekawe - z wiki- "Można pokusić się o stwierdzenie, że każdy zna jakąś osobę, która ma pewne poglądy nie oparte na żadnych przesłankach, które podzielałoby otoczenie i w tych poglądach jest niewzruszona. Choć wszyscy wokół uważają, że poglądy tej osoby są niezwykłe, to jednak wskutek częstego faktu, że człowiek ten właściwie wypełnia swoje role społeczne (pracownika, ojca/matki, kolegi itp.) urojenia paranoiczne nie są uważane przez innych za chorobowe."......"Zespoły paranoiczne są trudne do leczenia z uwagi na brak współpracy i chęci chorego do leczenia, który logicznymi wywodami podkreśla, że to osoby z jego otoczenia są chore, a nie on sam. W leczeniu zespołów paranoicznych stosuje się neuroleptyki."
2017-04-05 12:47:32 | olek
Zbliżają się wybory AKS sie uaktywnia znowu zaczyna siać ferment - daj na luz. AKS ja mam tylko jedno pytanie do Cibie powiedz mi, która władza w Grajewie według Ciebie była tą najlepszą? bo czytam i obserwuje Ciebie od lat. Tobie nic i nikt się nie podoba. to juz zakrawa o pewien stan paranoi. Może czas żebyś pogrzebał na swoim podwórku i przestał ludziom w głowie mieszać. Chętnie kupię Ci bilet do Torunia - w jedną stronę.
2017-04-05 12:05:26 | inna
Z pełnym szacunkiem > człowieku:ska, ale >>trzeba było się uczyć,a nie zbijać bąki. Teraz >> nie rozumiem! To sie doucz i - potem próbuj dyskutować. Słusznie AKS, zastanówmy się jak pokonać tą hydrę korupcji, niemoralności, kłamstwa - zwłąszcza podczas wyborów? Czy policja tego nie widzi? Nie widziała????
2017-04-04 22:51:56 | AKS
Ok. Podnosicie kwestię sprawy z basenem. Owszem, ważna sprawa i chętnie poznamy okoliczności - kto zaniedbał, komu przypisać ten - uszczerbek budżetu? Jednak postawiłem także ważne pytanie - kto ma pomysł, by ukrócić patologię kupowania głosów wyborczych? Może tu coś wspólnie wymyślimy? ad: "logiki", cóż, aby zrozumieć, trzeba było choć "liznąć" trochę logiki na studiach. Obrzucanie inwektywami drugiego, daje poczucie "wyższości" - opluwającemu. Jak coś zarzucasz - to udowodnij.
Nieważne - wróćmy do naszych spraw wyborczych.
2017-04-04 22:04:04 | ciekawski
Ekonom czy Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem?To jest podstawa wyroku.Miasto odwołało się od wyroku sądu i wdrożone jest postępowanie odwoławcze do sądu wyższej instancji.I to jest ostatni komentarz w tej sprawie w moim wykonaniu.Trzeba czekać do następnej sprawy w sądzie wyższej instancji.Jeśli nie zapadnie prawomocny wyrok w tej sprawie nie ma najmniejszego sensu komentować czegokolwiek w tym temacie.
2017-04-04 16:01:15 | ekonom
ciekawski to czemu tak zwlekacie z zawiadomieniem prokuratury i to jest przestępstwo urzędnicze jeżeli urzędnik ma taką wiedzę i nie powiadamia organów ścigania popełnia przestępstwo .
2017-04-03 09:44:02 | ciekawski
"Ekonom" to co p.Burmistrz mógł upublicznić w sprawie wyroku zrobił to na ostatniej sesji R.M."Rysiek"fakty poznamy kiedy zapadnie ostateczny wyrok.Dodam tylko ,że miasto straciło z racji nie dotrzymania terminu wykonania prac przez firmę 2miliony PLN z tytułu dofinansowania inwestycji ze środków pozabudżetowych.Ten fakt będzie też przedmiotem postępowania sądowego.Powtórzę tylko to co powiedział między innymi p.Burmistrz na sesji R.M.Jedną z przyczyn niedotrzymania terminu wykonania inwestycji według sądu był brak skutecznego nadzoru ze strony inwestora czyli Miasta(czytaj burmistrza) nad prowadzoną inwestycję od czerwca do pażdziernika 2014 r.Jak już pisałem Miasto Grajewo odwołało się od wyroku sądu pierwszej instancji.Poczekajmy cierpliwie na wyjaśnienie i wyroki w tych sprawach.
2017-04-02 09:25:48 | ekonom
ska zanim zaczniesz oskarżać to upublicznij wyrok z uzasadnieniem a obywatele sami wnioski wyciągną kto winien , a te trzy bańki to przesada co najwyżej odsetki i koszta postępowania sądowego to jest około 400000 zł bo jak wspomniałem wykonawca to nie cudo twórca że z niczego stworzył basen i kwota sporna 3395044.8 to mu się należy jak psu miska .ciekawski to gdzie można obejrzeć nagranie z wyroku Sądu.
2017-04-01 16:15:58 | Rysiek
Plotka nie plotka,może się okazać że miasto Grajewo będzie płacić, i to jest fakt a nie plotka, inwestycje odbierali obecni włodarze.Poczekajmy do końca sprawy.
2017-04-01 08:14:58 | w plecy
ok. 6 milionów
2017-03-31 23:54:34 | ciekawski
Myślę że wypowiadający się w ten sposób jak niejaki !!! nie jest żadnym suwerenem a raczej "suwenirem"którego nie interesują sprawy miasta a tylko kieruje się tendencyjną niezdrową ciekawością.Każda sesja R.M jest nagrywana i każdy kto chce poznać odpowiedż na takie pytanie zaspokoi swoją ciekawość.Chyba, że ten ktoś nie umie albo nie chce z tej możliwości skorzystać.A pytania na forum zadaje ze zwykłej sobie tylko znanej złośliwości.Dla wyjaśnienia dodam, że nadal toczy się postępowanie odwoławcze w tej sprawie i dla dobra prowadzonego śledztwa nie można prowadzić publicznej dyskusji na forum.To co p.Burmistrz mógł publicznie ujawnić na sesji R.M jest w nagranym materiale z sesji.Więc suweren niech wykaże się cierpliwością i poczeka na zakończenie spraw sądowych.Tylko oficjalny prawomocny wyrok jaki zapadnie w tych sprawach będzie adekwatną odpowiedzią na pytania kto zawinił i jakie straty z tego powodu poniesie budżet Miasta.Wszystkie inne newsy jakie będą się ukazywały w tym temacie można zakwalifikować jako plotki pomówienia i oszczerstwa.
2017-03-31 21:05:34 | ekonom
enemy z moich wyliczeń to tylko 500 ooo zł to nie wiele bo kwota główna to żadna łaska bo wykonawca to nie cudo twórca że tworzy z niczego i można nie płacić .
2017-03-31 20:21:20 | ska
Z pełnym szacunkiem panie Szymczak, próbuję zrozumieć sens pańskich tekstów, nijak nie daje mi to żadnej logiki. Pienisz Pan i pienisz, gratuluję wyborcom uprzedniego głosowania na przewybitnego Burmistrza-to dzièki jego pożal się Panie pustej główce 3 bańki na inwestycji super basenu w plecy
2017-03-31 11:58:49 | !!!
>>ciekawski<, to nie suweren ma się "fatygować" i łazić na bezproduktywne "posiedzenia", ale jak jest pytanie- publiczne, to > żadna łaska odpowiedzieć!
2017-03-31 08:01:46 | antek
enemy rzecznik prasowy Sądu rejonowego w Łomży na łamach prasy nowiny z wtorku 28 marca wszystko szczegółowo wyjaśnił zdaje że nazywał się Bednarko .
2017-03-31 00:43:15 | ciekawski
Enemy przyjdż na sesję R.M i zapytaj wprost nie tu jesteś odważny inaczej i zadajesz pytania.Kto za to odpowiada?Obejrzyj sesję ostatnią to się dowiesz co i jak.
2017-03-30 15:33:23 | enemy
no, panie burmistrzu > powiedz nam ile mamy do tyłu w związku z przegraną sprawą z basenem? Kto za to odpowiada?
2017-03-29 20:57:16 | eunuch
Do obrońców życia brać się za robotę bo to przyjemne i opłacalne bo dochód za 9 miesięcy idzie w górę o 500 zł.
2017-03-28 21:43:20 | @
Na froncie obrony życia wciąż nie widać „dobrej zmiany”. Sejm odrzucił projekt ustawy zakazującej aborcji i w dalszym ciągu morduje się w państwowych szpitalach troje dzieci dziennie. Czy nie mogąc liczyć na zmianę prawa, można ratować życie nienarodzonych? Tak! Służy temu akcja Szpitale bez aborterów.
Od objęcia rządów przez PiS minęło prawie 500 dni. Daje to bilans 1500 ofiar aborcji.

Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock |