strona główna > Artykuły i felietony > ODSZAMBIANIE SZAMBA
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Niedziela, 26 Marca 2017 roku, Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Polecamy: Zmiana czasu na letni | Strażacy z Grajewa odnaleźli zaginionego 49-latka | POKONAĆ RAKA | Wieści o klasie mundurowej | Sesja Rady Gminy Grajewo | Spotkanie z wiosną | Nabór na stanowisko Inspektora nadzoru budowlanego | Konkursy na dyrektorów szkół | Młodzi z Harcerskiego Kursu Alfa odwiedzili Grajewo | Szczuczyn: Lekcja historii – „Katyń” | Kontynuacja działań "Prędkość" na drogach powiatu grajewskiego | "Bezpieczny przejazd" | Informacja dla rolników | Ogłoszenie o posiedzeniu Komisji Polityki Gospaodarczej | Zaproszenie na mecze Wissy Szczuczyn |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~realista: Ty chyba Obserwator jesteś albo ślepy albo nie umiesz czytać.Przeczytaj sobie ten artykuł jeszcze raz ze zrozumieniem albo niech ktoś ...

~asdf: niepotrzebnie sie ciskasz, to tylko tytul. mogl go znalezc mieszkaniec wioski, ten jeden co pomagal, nawet chyba rodzina nie pomagala. kto zechce to ...

~kkk: Zapewne miejsce jest juz zarezerwowane. Szkoda zachodu. Widzialem jak przebiegaja "konkursy" w mojej firmie...

~Obserwator: I znowu strażacy...w tym grajewie nikt oprócz strażaków nic nie robi.policja i pogotowie to tylko jeżdza do wyjazdów i codziennie tylko ratują ...

~kkk: Baia: a nie lepiej dzieciom dac kakao i salatke warzywna zamiast takich wynalazkow? Sklad produktu Mix Fix: cukier, kakao w proszku o obniżonej ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka REMEDIUM
ul. Konstytucji 3 Maja 2/12
tel. 86 272 70 06

Artykuły i felietony
2016-12-05 23:20:10 ODSZAMBIANIE SZAMBA

„Jeśli boisz się głosić prawdę, już jesteś niewolnikiem”- Henryk Pająk.

Podstawowym wszak prawem wolnych ludzi jest – prawo do prawdy. Nasza poczciwa, katolicka polska dusza, jest w stanie wybaczyć wiele, zwłaszcza wybranej przez siebie władzy. Jest w stanie wybaczyć kłamstwo, nieobyczajność, niemoralność, pijaństwo, przejechanie na pasach po pijaku...., ale trudno jest wybaczyć sprzeniewierzenie mienia, szczególnie gdy to dotyczy naszej wspólnej samorządowej kasy. Obserwując życie społeczne widzimy, że wielu prezydentów miast np. Warszawy, Gdańska, Łodzi itd., ma różne poważne zarzuty i... nie widzi rozwiązania w postaci swej dymisji. Mądrzy ludzie mówią, że jeśli ktoś jest ponad 2 kadencje, to już się robi mafia. Wykorzystując swe pozycje, uwłaszczali się w tzw. okresie transformacji na zakładach, fabrykach, kamienicach, mieszkaniach, stołkach etc. Znane są przekręty tzw. „białych kołnierzyków”, gdy dla zysku, pisali pod siebie czy określonej grupy, uchwały czy „konkursy na stanowiska”. Cóż, niemoralność i brak etyki, zawsze znamionowała ludzi małych, ludzi cynicznie zakłamanych.

Jaka rada? Kto nam, władzy naczelnej w Polsce czyli – suwerenowi, zaszczepił tę maksymę, że władzę mamy tylko raz na 4 lata przy urnie wyborczej?? To kłamstwo, bo jesteśmy i mamy prawo odwołać wybraną władzę w każdej chwili!

Zacznijmy się w końcu przejmować tym, kto nami rządzi !!

Moja kwerenda po dokumentach (już archiwizowanych), przyniosła odkrywcze poznanie. Sprawa dotyczy nas i naszego powiatu. Grupa lokalnych notabli, burmistrz, dyrektorzy szkół itd.,

11 stycznia 2007r., wystąpiła do Starostwa z wolą wykupienia mieszkań w internacie LO, które dotychczas wynajmowała. Powoływali się na Uchwałę XXXVII/218/06 z 23.02.2006r.(jednogłośnie przegłosowaną), podjętą przez poprzednią Radę Powiatu (2002-2006). Jest to Uchwała określająca zasady zbywania nieruchomości stanowiące własność powiatu. Już na wstępie napisali, że tracą moc uchwały z 2000r. i 2001r. Uchwała do realizacji przez Zarząd Powiatu.

Ciekawy jest pkt.3: „Przyznaje się pierwszeństwo w nabyciu lokalu mieszkalnego także najemcom i dzierżawcom nie spełniającym warunków”. Czyli, dotyczy lokatorów nie spełniających kryterium czasowego zasiedzenia.

Clou tej Uchwały zawarto w & 10.1: „Zarząd Powiatu udziela bonifikaty od ceny w przypadku zbycia w trybie bezprzetargowym w nieruchomości zbywanej jako lokal mieszkalny w wysokości do 50%, a w przypadku jednoczesnej sprzedaży WSZYSTKICH (podkreślenie autora) lokali mieszkalnych w danym budynku w wysokości do 80%.” Dodano też, że zapłatę można rozłożyć na raty i to do 5 lat!

Pismo z 1 marca 2007r.: „Zarząd Powiatu Uchwałą nr IV/26/07 z 13 lutego 2007r., wyraża zgodę na sprzedaż zajmowanych przez Państwa lokali. Z uwagi na konieczność dokonania geodezyjnego wydzielenia działki gruntu niezbędne do korzystania z zajmowanych przez Państwa lokali, przewidywany termin podpisania aktu notarialnego, to III kw. 2007r.”

Została sporządzona mapa z projektem podziału nieruchomości (postanowiono zabezpieczyć służebność dojścia i dojazdu o pow. 590 m2).

Następny krok to posiedzenie Zarządu Powiatu Grajewskiego w dniu 13 grudnia 2007r., w składzie: przewodniczący – Starosta Jarosław Augustowski, v-ce przew., v-ce Starosta Alicja Rutkowska, członkowie: Sławomir Jan Ginel, Dariusz Latarowski, Hanna Kulesza.

Goście zaproszeni: Maria Jasińska, Stanisław Kossakowski, Grzegorz Dembski i Elżbieta Wojsławowicz.

Z protokołu nr 46/07; Zarząd jednogłośnie podejmuje Uchwałę nr 46/145/07 w wyniku której:

pkt 1: przeznacza się na sprzedaż w trybie bezprzetargowym:

lokal nr 1, 79,10 m2 za 110, 286 tys. zł.;

lokal nr 2, 79,10 m2 za 114,250 tys. zł;

lokal nr 4, 64,10 m2 za 86,106 tys. zł;

lokal nr 5, 73,00 m2 za 101,781 tys. zł.

Ogłoszenie wędruje na tablicę ogłoszeń i do „Gazety Współczesnej”.

Następna odsłona sprawy to posiedzenie Zarządu Powiatu w dniu 8.02.2008r. - protokół 52/08. Goście zaproszeni: Elżbieta Karwowska i Mariusz Wojciechowski – oboje ze Starostwa.

Powstaje przegłosowana jednogłośnie przez Zarząd: Uchwała 52/165/2008; czytamy: pkt.3 „Zarząd Powiatu Grajewskiego udziela bonifikaty w WYSOKOŚCI 80% (podkreślenie autora) dla przedmiotowych lokali.

lokal nr 1, Ireneusz Chojnowski, 79,10 m2, po bonifikacie – 22,057 tys. zł

lokal nr 2, Krzysztof Waszkiewicz, 79,10 m2, po bonifikacie – 22,850 tys. zł

lokal nr 4, Elżbieta Malinowska, 64,10 m2, po bonifikacie – 17, 221 tys. zł

lokal nr 5, Andrzej Jasiński, 73,00 m2, po bonifikacie – 20,356 tys. zł”

Protokół podpisany przez członków Zarządu – j/w. Do zainteresowanych wysłano listy (19.03.2008) z informacją o sprzedaży z 80% bonifikatą. „Mieszkania bonifikatowe”, opłacono niezwłocznie.

W związku z powyższym, automatycznie nasuwają się pytania. Dodam, że prosiłem Starostwo o wszystkie dokumenty dot. przedmiotowej sprawy. Nie znalazłem tam pisma od w/w czterech osób z prośbą o... udzielenie bonifikaty (jakiekolwiek byłoby to pismo, byłoby swoistym kuriozum).

1. Czy Zarząd miał prawo udzielić 80% bonifikaty, bo przecież nie było... jednoczesnej sprzedaży WSZYSTKICH lokali mieszkalnych w tym budynku ?

Było tam jeszcze piąte wynajmowane mieszkanie o pow. 33,70m2.

2. W imię jakich racji, w imię czego – Zarząd zastosował max bonifikatę?

3. Czy Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Grajewskiego zajęła się „uszczupleniem kasy” Starostwa na sumę 0,33 mln zł?

Aby nie mnożyć sobie wrogów ponad to co konieczne, nie rzucam dalszymi nazwiskami, ale zobaczcie sobie w internecie skład Rady (nic nie wiedzieli?) i Komisji Rewizyjnej.

Cóż powiedzieć... wybierajcie tak dalej, bo nawet bojkotując wybory – wybieracie. Ci wybrańcy np. do Rady, zamiast być kreatywną.... ale opozycją ( w dobrym tego słowa znaczeniu), szukają asymilacji z obozem Starosty czy Burmistrza. Zupełne niezrozumienie otrzymanej funkcji! Radni są wszak – pracodawcą dla pryncypałów (skrót myślowy).

Brak charakteru „radnych”, a skutki jak zwykle odczuwa społeczeństwo!

Bo jak nauczał Kardynał Wyszyński: „ Macie prawo i obowiązek wypowiadać z całą swobodą swoje sądy, oceny, i krytyki. Dopiero wtedy dawalibyście dowód nieufności do tych co sprawują władzę, gdybyście lękliwie milczeli. Skoro otwarcie mówicie co was boli, wypełniacie obowiązek obywatelski”!

Aleksander K. Szymczak

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-03-03 16:18:36 | realista
Ty sołtys na nikogo nie zrzucaj odpowiedzialności.To Ty jako długoletni sołtys odpowiadasz za wszelki bałagan.Za sołtysowanie dobrze pieniążki brać,ale już odpowiedzialności zero?Widać gołym okiem że niezły z Ciebie cwaniaczek.Odpowiedz na pytanie jak Cię ludzie pytają.
2017-03-02 18:02:46 | Sołtys
To ostatnie pytanie to do realisty adwokata władz wioski i on poprosi o uniewinnienie dla przedstawicieli władzy , a wino obarczy tech co takie głupoty piszą, no chyba że zamiaruje wystartować w wyborach na wodza wioski to głosu nie zabierze tylko dokopie.
2017-03-02 16:02:20 | (..)
CZY KTOŚ Z WYMIENIONYCH TU NAZWISK >> PODAŁ SIĘ DO DYMISJI??? TO ŚWIADCZY O >> UMACZANIU CAŁEGO UKŁADU W GRAJEWIE !!!!
A jest tam też nazwisko burmistrza > aktualnego!
2017-02-22 13:01:51 | elita
kontakt z p. Aks jest na innym artykule. Gratulując odwagi, widzę jedno > chyba włądza została zastraszona i >> boi sie teraz nawet wychylić. A przeczytać to na pewno, bo tu ludzie komentują na mieście. To co - oni tego nie czytali? Przynajmniej zobaczyli swoje niecne zachowania!!! A przy wyborach > POdziękujemy !!!
2017-02-18 22:48:18 | ktoś
No co ty - sołtysie, nie czytali??? Na 150%, ze czytali!!! Ale udają głupa, bo tak wygodniej, bo to cynizm pierwszej wody!!! Ale tak będzie dotąd, dokąd my nie będziemy mądrzejsi!!!
2017-02-18 16:20:46 | Sołtys
co zrobią władze Sołtys ci gada że nic bo puki co to we ustawie o samorządach ie zapisali co by władza miała obowiązek czytać takie artykuły, a jak sam doniesie do niech oficjalnie to one sieróją bezpośrednio do prokuratora, a tam cie za pomówienia skażą bo tu przestępstwa nie było tylko transakcja handlowa .
2017-02-18 11:32:47 | Leszek
Zginał gdzieś @ do Pana Szymczaka, proszę o przypomnienie, pozdrawiam.
2017-02-17 08:51:36 | co zrobią "władze"
art. 304 § 2 Kodeksu postępowania karnego: „Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.”
2017-02-04 09:40:47 | KWW "Zmiana"
Jesteś - szalbierz mości "realista". Mólczanowski dostał przeprosiny >> OD KOGO??? Bo nie od oskarżanych! To oni powinni bić się w piersi i przeprosić, ze w tak haniebny sposób chcieli "wyciąć" swobodę oceny władzy!
2017-02-03 23:06:01 | realista
AKS ciekawi mnie bardzo czy któryś z wymienionych przez Ciebie z nazwiska osób zabierze w tej sprawie głos.Jeden z nich jest radnym w obecnej kadencji.Z tego co pamiętam M.Mołczanowski wygrał sprawę w sądzie o zniesławienie i uzyskał przeprosiny.A jednak nie grzeszysz bystrością umysłu.Czy zarzucasz obecnemu burmistrzowi działania niezgodne z prawem?Czy tylko nie podoba Ci się sposób w jaki sprawuje swój urząd?
2017-02-03 16:04:49 | AKS
ad: "realista" - chyba zaczynam powoli rozumieć motywy takich twoich "komentarzy". Jesteś bystry - inaczej. Nie odróżniasz kultury od impertynencji. Rodzice nie nauczyli - kultury? No jest jeszcze inna droga niż geny - kultura nabyta. Ileż już razy musiałem tu udowadniać, że nie jestem... wielbłądem??? Znów ktoś zachowuje się jak - nowonarodzony (real..)i niczego nie pojmuje - wciskając rzeczy nie mające prawdy w przeszłości. Byłem TYLKO w jednej partii LPR (dopóki nie zaczęli robić z ludzi (członków) baranów}. Ja nie muszę się denerwować, bo moja wiedza wystarcza mi na komfort olewania dyletantów i impertynentów. A wiedzę o tutejszych układach mam chyba... Pisałem już o tych co chcieli zamknąć usta opozycji, ale skoro jest potrzeba.. To byli: K. Waszkiewicz, W. Remfeld, T. Cebeliński, M. Mołczanowski, M. Reut. Najlepsze chyba było to, gdy sąd spytał (zarzucaliśmy jednemu z nich, że załatwił synowi posadę elektryka)- a syn kim jest z zawodu? Odpowiedź radnego - piekarzem !
Co ty wiesz o sprawach, gdy chciałem być kierownikiem MOSIRU - skoro robiłeś jeszcze w pieluchy? Nie możesz więc - coś twierdzić. No skoro nie ma wiedzy.... Adam, zanim został burmistrzem był kilkukrotnie u mnie (znaliśmy się), bym Go poparł na burmistrza. Odmawiałem i radziłem, aby najpierw został radnym by zobaczyć w jakie bagno chce wejść. Nie posłuchał. Gdy już fuksem został burmistrzem, chciałem Go jakoś bronić od "układu" w tym szambie. Pomyślałem, że albo Go "odstrzelą", albo zniewolą. Z pozycji kierownika mógłbym Go ochronić a nawet powiem, ze miałby dalszą kadencję. Wybrał co chciał a ja odsunąłem się (zresztą nie tylko ja się odsunąłem ale i inni mądrzy ludzie). Znając środowiska, przed ostatnimi wyborami poparłem mniejsze zło czyli Kiełczewskiego. Ludzie jednak "wiedzieli lepiej" i teraz mamy co mamy.
Jak nie chcesz wychodzić z sądów "realisto", to pisz te nazwiska - chyba przecież je zna nawet.. noworodek!
2017-02-02 23:08:59 | realista
Przypomnę tylko ,że AKS miał też "sukcesy" w Lidze Polskich Rodzin,w Samoobronie pewnie w ZCHNie.Przypomnij AKS z jakiego komitetu wyborczego wybrali Cię kiedyś do R.M.A taka "Basia "czy "Ewa" to nic innego jak klakierzy AKSa.A za dwa lata PIS obejmie władzę w mieście i ręczę, że dla AKSa znowu zabraknie miejsca.Czekam z niecierpliwością na ten tak szumnie zapowiadany felieton.Denerujesz się bo nie starcza Ci argumentów do prowadzenia rzetelnej polemiki.Napisz kto to byli Ci "sitwiarze"z imienia i nazwiska i jak się tłumaczyli i z czego w sądzie.Czego się boisz?Napisać prawdę jeśli to prawda?Piszesz że istnieje "układ" To napisz z imienia i nazwiska kto należy do tego "układu".Mało wiem o Tobie?To mnie oświeć.Kiedyś zadałem Ci pytania na tym forum i nie odpowiedziałeś.Przypomnę Ci tylko taki mały szczegół.Wspierałeś byłego burmistrza bo chciałeś zostać dyrektorem MOSIRu.A jak Ci pokazali figę to stałeś się jego przeciwnikiem.Ot i taki z Ciebie anty układowiec.I kto tu tłumok i impertyment?
2017-02-01 13:04:28 | kkk
1. Brawo AKS. Tak trzymać. 2. W Polsce polnocno-wschodniej w sposób szczególny i jasrkawy widać pewna nieprawidlowosc pokazujaca stan państwa, gospodarki: podatnicy pracujący w sektorze prywatnym (czyli ci którzy wypracowują realne pieniądze) sa biedniejsi od osob pracujących w instytucjach państwowych(ci którzy maja prace wyłącznie dzięki podatnikom).
2017-02-01 12:43:50 | smutna prawda
Pan AKS krzyczy Pan jak małe dziecko. Nie warto się pompować poprzez te felietony. Chce Pan doprowadzić do zmiany, a może ktoś wreszcie przypomni Pana "sukcesy" wyborcze ? Może Pan mieszkańcom pokaże co robi dla nich a nie dla swojej zemsty? Jest Pan świadomy, że ludzie nie biorą Pana na poważnie? Próbował Pan i do RM i do sejmu i to wszystko bez sukcesu. W 2010 Pana komitet "Zmiana" spotkała klęska .Pan miał 18 głosów i nawet protest wyborczy tego nie zmienił, 2014 nie udało się nawet zarejestrować komitetu. Może jakieś wnioski się nasuwają ?
Lata lecą, władza się zmienia (2002-2006,2010,2014)ale pokrzywdzona opozycja w mieście zostaje ta sama. Trwa Pan w jakimś mniemaniu które można nazwać "Kiedyś będę.." .
Błąd.
2017-01-31 22:42:33 | Sołtys
Dziękuje za dopuszczanie krytyki władzy, bo w pozostałych portalach to tylko same pochwały dopuszczają do druku ale to tak je we układzie i Sołtysowa władza nic nie wskóra może realista wpłynie na zniesienie cenzury bo to mądry człek i z krytyki nauki czerpie bo i od głupka wioskowego można coś cik się naumieć. Jek wioskowe nie dają wiary to niech coś cik napiszą w tech medjach i podpiszą Sołtys i nabiorą przekonania że niby je wolność słowa ale nie dla wsiech.
2017-01-31 16:42:18 | Ewa
Brawo - Basia, tu Ewa. Dobrze piszesz, bo sprawa nie przycichła i ludzie o tym gadają. Dobrze, ze p. Szymczak ma zamiar coś robić z tym dalej. Niech w koncu powstanie tu normalny komitet którego poprą wszyscy spoza "układu". Widać kim są ci, którzy uwazają sie tu za "elytę", bo mianując swoim "papugą" idiotę "realistę", swiadczą o swojej indolencji i próbie obrony swoich stołków. Organizujmy się. Czekamy na - sygnał, AKSie!
2017-01-30 21:00:30 | AKS
ad: "realista" - mierny, tępy ale wierny ...obrońco układu! Boisz sie o swój stołeczek? No jeśli to jest - warunek sitwy względem ciebie...! Tępe narzędzie układu, mało wiesz a sie mądrzysz. Swoja drogą, gdybym zechciał pokazać jak sie tłumaczyli ci sitwiarze w sądzie.... byłoby ciekawie. Ale po co sobie psuć humor. Lepiej jak zobaczysz następny felieton. Niech sie boją ci, którzy mają za nic - suwerena. On to wszak jest waszym - pracodawcą, więc nie zapominaj, ze można łatwo stracić swoją synekurę. Szkoda czasu na polemiki z takim tłumokiem (impertynentem)!
2017-01-30 20:05:11 | Sołtys
AKS Sołtys uważa realistę za porządnego wysoko postawionego urzędnika który jest lojalny wobec swojech żywicieli i ich broni jak potrafi i to je rzadka cecha u polityka, a u urzędnika to wielka zaleta zachować wierność dla sprawujących władze bez względu na jech poglądy polityczne czy wyznanie, bo o kolorze skóry to nie będę wspominał bo we wiosce to musi tylko jeden je .A jek ostrzega to musi coś wie ale Sołtys to się nie stracha bo go polityki wioskowe głupkiem zrobili , a ja tera sam do tego się przyznał to one przestali mnie skierowania wystawiać do oddziału bez klamkow, ale i wezwań do Sądu nie dostaje bo z głupim nie wypada w sądy iść.
2017-01-30 15:13:38 | Bulu
Zatrzymania po dzikiej reprywatyzacji. „To sygnał dla wszystkich cwaniaczków i złodziei”
30/01/2017
UWAGA NADCHODZI - http://niezalezna.pl/wydarzenia
2017-01-30 14:22:17 | realista
AKS po pierwsze nie wygrałeś żadnej sprawy ,po drugie zapoznaj się co to takiego jest BO.Kto go wymyślił,jakie cele mogą być realizowane i jakie priorytety temu komuś przyświecały.Stajesz się już śmieszny z tymi swoimi podejrzeniami wszystkich o wszystko.Napisałem tylko ,że na oskarżenia kogoś o kradzież trzeba mieć dowody.A tępić to sobie możesz swój "interes".Zamiast ślęczeć przed kompem weż się lepiej do roboty."Wymyśliłeś "już wymyślone hasło i próbujesz podpiąć się pod Stowarzyszenie Kukiz 15.Ot i cały Twój merytoryczny "wkład "w tworzenie ewentualnego Komitetu Wyborczego.Bo najlepiej to siedzieć przed kompem i pisać,zamiast wziąść się do pracy merytorycznej.Ale to trzeba umieć robić prawda?
2017-01-30 12:29:28 | Basia
Do realisty - na złodzieju czapaka gore , to co ukazał p.Szymczak widocznie was zaszokowało bo mysleliście że sprawa przycichnie niestety tak się nie stało i bedzie ciąg dalszy ,dobrze że sa ludzie których interesują sprawy społeczne a szczególnie kombinatorstwo i nieprawidłowości w przywłaszczaniu dla siebie zasobów miasta -chwała AKSowi
2017-01-30 09:41:55 | Sołtys
Realista z tymy wezwaniami na przesłuchanie to ma racje, ale sołtys je obyty w takich sprawach i pamięć ma kiepsko i co nabazgroli to zaraz zapomina, a z reszto Sołtys głosi że z PAŃSTWOWEGO Z WODY I Z MIĘDZY N... BIER ABYŚ TYLKO MÓG .
2017-01-29 23:44:38 | AKS
JEDNAK - ZASTRASZASZ -"realisto" !! Zamykanie ust w Grajewie nie udało się. Wygraliśmy 5 spraw sądowych w trybie wyborczym z tymi.... jak mówią niektórzy "złodziejami"! Także autocenzura też tu nie przejdzie. Może na innych (pseudo)portalach. Daj sobie spokój, bo będziesz tu tępiony. Tylko szczerość, uczciwość i odważne stawianie spraw - ma sens. Mamy prawo wypowiadać to, - co nas boli! I niech nikt tu więcej nie próbuje tego ograniczać !!!
2017-01-29 21:42:03 | realista
Sołtysie zadałeś pytanie w tej sprawie dla AKS.Ja dyplomatycznie wstrzymam się z komentowaniem BO.Poczekajmy do momentu wyboru projektu przez komisję.Zobaczymy kto z radnych R.M złoży swój projekt.Ja oczywiście mam swoje zdanie na ten temat.Ale na tym etapie za wcześnie na komentarz.Proszę dokładnie zapoznać się z regulaminem BO.A także z uchwałą R.M dotyczącą B.O.Tam jest wszystko opisane kto i na jakich zasadach oraz na jakich terenach można prowadzić inwestycje w oparciu o B.O.W internecie można znależć kto wymyślił B.O i kto jest jego propagatorem.I na tym etapie nic więcej nie mogę napisać.AKS czy Ty zapisałeś się do Stowarzyszenia Kukiz 15?Oni też są anty układowi.Odważny jesteś skoro chcesz prowadzić walkę z PISem na terenie Grajewa.Życzę powodzenia w wyborach za dwa lata jak Bóg da po wejściu w życie dwu kadencyjności i zmiany ordynacji wyborczej a co za tym idzie zmiany okręgów wyborczych.A wszystkim tym którzy tak ochoczą używają słów"banda złodziei "itp.z dobrego serca radzę aby zastanowili się co piszą.Bo po wydarzaniach pod sejmem 16 grudnia mogą też być poproszeni przez prokuraturę w celu złożenia wyjaśnień w sprawie.I nie mam tu żadnych zamiarów zastraszania kogokolwiek.Takie są dziś realia i tyle.
2017-01-29 20:49:09 | AKS
ad: "sołtys", cóż - wioskowe ciemniaki nie wygrywają! Tak to wygląda. Czy nie ma innych pomysłów jak wydawać na...place zabaw dla dzieci??? Sam próbowałem dogadać sie z Instytutem Edukacji Narodowej, by w ramach budżetu obywatelskiego, dali tu szereg wykładów. Chyba po tamtej stronie był ktoś z....zakutym łbem. Zupełnie nie miał rozumnego podejscia do sprawy, chyba... ze im nie zależało. Rzecz w tym, ze o wiele bardziej byśmy zyskali, gdyby poświęcić te "budżety" na ...uświadamianie polityczne. Dawać wiedzę i w tym kierunku powinny iść te budżety. Uważam za marnotrawstwo "inwestycje" w place zabaw. Poważnie mówiąc, najlepsza inwestycja jest.... w wiedzę obywateli !!!
2017-01-29 17:06:50 | Sołtys
AKS może by tak co o tym budżecie obywatelskim co napisał bo kochane radne dla picu go uchwalają niby dla obywateli a potem uznają że wioskowe ciemniaki nie potrafią rozsądnie wydać tej forsy i same nimi dysponują .T o je to samo jek Sołtys by konkursa ogłosił że kto pierwszy podatek we wiosce Sołtysowi zapłaci i Sołtysowa by parę lat z rzędu go wygrywała . Realista jek nierozumnie Sołtys napisał to proszę o tłumaczenie dla uczonych mego bełkota .
2017-01-29 10:43:37 | AKS
Dziękuję za te ostatnie wpisy. Świadczą, że nie wszystko stracone. Tak, czas działać. Wkrótce nowy felieton. I... nie komitety, ale jeden -ANTYUKŁADOWY !!
2017-01-28 12:05:29 | Pablo
tak jednoczyć się i tworzyc komitety , odsunąć złodziei od koryta , AKS działaj dlaczego nic nie robisz masz szanse, ten ciemnogród może otworzy oczy
2017-01-27 20:53:15 | SŁAWEK
TO JEST POWAŻNA SPRAWA , ta banda złodziei jest największym pracodawcą na rynku i dlatego ludzie mają obawy gdyby wszyscy poszli na referendum można by to zmienić , albo poczekać do wyborów , twórzmy komitety wyborcze , organizujmy się
2017-01-27 16:40:51 | kobita
No pewnie ze schowali pod dywan jak mówi 'antysyte..' Po prostu siedzieli cicho by przeczekać! To tych cwaniaków stała metoda. Chyba nie ma wyjścia jak podjać walkę i zbudować komitet jak tu Proponuje AKS. Ma rację, bo my czasu nie mamy - oni mają i są zorganizowani. Pop prostu, jak nie zaczniemy walczyć o swoje, to znów będą ci sami (bez epitetu!). Niech w koncu ktoś cos zaproponuje, bo tak czekając niczego nie osiągniemy.
2017-01-25 23:13:15 | AKS
ad:"realista"... optujesz za czymś a sam pokazujesz swoje - chamstwo. Nie wierz tak bardzo w....swój mózg, bo cię w nieoczekiwanym momencie może - zawieść!
ad: 'antysytem", nie pisałbym - "ciemni", bo ilu? Wszyscy? Myślę, że nie angażują się bo.... myślą, że jeszcze czas!?? To może być bardzo złudne! Ci - sunekurzyści są - stale zorganizowani do każdych wyborów. Pozostali - myślą, że mają czas. Błąd, bo już JKM "kombinuje" jak tu się pozbyć nielubianych np Walcową. Czy my, normalni ludzie - jesteśmy gotowi do zorganizowania się w komitet??? No to później nie narzekajcie, że złodzieje, aferzyści etc, bo wasza bierność powoduje właśnie takie zachowania! Oby ta lokalna społeczność nie obudziła się z ręką w nocniku!
A - faktycznie, gdy nie lobbujecie, to "one" chętnie wciągają takie rzeczy "pod dywan". Taka jest Wasza wola???
2017-01-24 17:28:55 | antysystem
Oj waj, cosik mi się zdaje >>>że "zawlekli" sprawę pod dywan! Cała klasa rządząca Grajewem i powiatem jest chora!!! Nie mają HONORU!!! Wstyd za takich ludzi a najgorsze, że wielu na nich głosowało!!! Co z tego, ze wielu za pieniądze??? Oni są dalej na swoich stołkach, wzajemnie sie wspierają i ___ będą tam do konca świata i > jeden dzień dłuzej, bo dobrzy >>POZWALAJĄ na złodziejstwo!!! Kiedy sie ockniecie - ciemni grajewianie???
2017-01-10 08:15:18 | realista
Bronek każdy sądzi według siebie.Jeśli tak kogoś osądzasz to jesteś bezmózgowcem.Mógłbym Ci posłać jeszcze parę epitetów ale i tak nie zrozumiesz bo cham zawsze pozostanie chamem.
2017-01-09 21:06:50 | mika
mikołaj i realista to jedna i ta sama persona
2017-01-09 18:20:23 | Bronek
realista , jesteś na etacie "jelit masz opanowaną psychologię złodzieja
2017-01-08 20:40:27 | Sołtys
realista marnujesz talent pisania w utarczki polityczne , a Sołtys cie rozpoznał że ty inych poglądów jek AKS to pisz we swojech gazetach co kacykom lokalnym służą i nie marnuj talentu na spory radzę pisz artykuły , a wieśniaki niech spory toczą.Sołtys to piszę tak dla zabawy co by go jakiś głupi poczytał bo ciekawy.
2017-01-07 22:13:04 | realista
anty PSL nie bierz już tych dopalaczy.Bo bredzisz i masz jakieś halucynacje.A sołtysowi też się zdaje że ktoś z nim walczy.Już taki jeden był co mu się zdawało, że walczy z wiatrakami.A Ty Bronek tak się nie podniecaj bo orgazmu dostaniesz.A kto to wie czy Ty nie jesteś konfidentem i popaprańcem?Złodziej jak ukradnie i ucieka to, żeby odwrócić od siebie uwagę i zmylić pogoń to głośno krzyczy"łapaj złodzieja".Boruta to i sodomici są w KODzie?
2017-01-05 12:49:05 | antyPSL
realista i mikołaj chyba jesteście z tego układu , szamba. Ale mam nadzieję że już niedługo koniec z komuchami!
2017-01-05 12:40:05 | boruta
Mikołaj a ty z kodu jesteś , bo bredzisz jak sodomita , sOŁtys prezesem klubu inteligencji ,takiego w Garjewie nie ma , gdzie tu masz inteligencję tu same gumo filcaki i zlodzieje
2017-01-05 10:33:54 | realista
Bronek odpowiem Ci krótko wpisujesz się w myślenie KODOWców.Zreszto z ludżmi którzy nie rozumieją najprostszych zasad wszelkiej działalności też się nie dyskutuje.Bo tacy ludzie jak nie maja argumentów to wymyślają konfidentów.Wiesz co Bronek,p......l się.
2017-01-05 10:01:27 | Sołtys
Bronek masz całkowitą racje złodzieje bronią się przed prawdą , a MIKOŁAJ o Sołtysową głowę to spoko bo ja je całkowicie niezależny od koryta ino mnie wkurza że świni cora bardziej łakome i ja muszę coraz więc w te koryto sypać . pozdrawiam w nowym roku Grajewską tak zwaną jelitę i życzę dużą zdrowia w walce ze Sołtysem i pozostałymi głupkami w wiosce. MIKOŁAJ JEK WYSYPIE PIASEK Z RĘKAWÓW I WEŻMIE SIĘ ZA KARMIENIE WIEPRZOW TO SOŁTYS ZAPRASZA DO KLUBU WARJATÓW Z KLUBU ZŁODZIEJSKICH LEGATÓW.
2017-01-04 21:13:32 | Bronek
Realista wacek cię powinny interesować dochody AKS -a , widać że jesteś na wikcie i opierunku złodziei o ktorych pisze AKS i próbujesz podjąc wymianę opini z AKS , gdybym był jego rzecznikiem odpowiedziałbym ci krótko ... z konfidentami i popaprańcami się nie dyskutuje
2017-01-04 21:00:13 | ala
już wszyscy się zatracili, o co w tym wszystkim chodzi
2017-01-04 20:20:47 | realista
Masz rację Mikołaj.Daję sobie spokój z tymi gośćmi.Jeśli to prawda co piszesz a mam podstawy wierzyć Tobie,to nie ma sensu prowadzenie z tymi ludżmi polemiki.
2017-01-04 17:45:54 | Mikolaj
Realista daj na luz i nie bierz powaznie pana Szymczaka.To jest drugi Macierewicz tyle ,ze nasz grajewski-swojak.Chce czasami dokopac komus ale i tak to jest skazane na porazke .Chlopina chce za wszelka cene byc w centrum uwagi piszac swoje wywody (matnej wody).Zrozum on ma kompleksy tak jak inni np soltys.Nie wiem czy wiesz ale soltys jest prezesem klubu inteligencji grajewskiej zalozonej przez p Szymczaka i to juz powinno Ci wystarczyc.Wysylajac Ciebie na leczenie chce sprawdzic Twoje IQ bo tam w klubie tegi glowy sa.Tak na powaznie to zycze wszystkim klubowiczom w Nowym Roku wszystkiego najlepszego
2017-01-04 15:13:09 | realista
AkS mam do Ciebie trzy pytania.Co ze stowarzyszeniem dziennikarzy katolickich które miałeś zakładać w Grajewie jest czy skończyło się na pisaniu o tym?Czy Ty piszesz te felietony będąc w Grajewie czy przebywasz za granicą bo jakoś nie widać Ciebie na posiedzeniach Komisji R.M ani na sesjach R.M?I kto Ciebie finansuje bo jakoś nikt nie wie gdzie pracujesz?Chcesz być transparenty proszę zatem o odpowiedzi.Zastrzegam że nie jestem zwolennikiem, żadnej władzy bo każdy kto by nie rządził to będzie rządził według ustalonych zasad.jak to się dzieje że tutaj na forum popierają Cię przytakują a jak przychodzi do wyborów samorządowych nie możesz stworzyć komitetu wyborczego.Zastanawiałeś się dlaczego tak jest?Sołtys masz jakiś interes w tym że wysyłasz mnie do do doktora ode głowy?Pewnie Ty już masz jakieś w tym względzie doświadczenie?A tak serio to ludzie w Polsce nauczyli się kombinować i zawsze będą tak robić.Czy to dotyczy rządzących czy zwykłych zjadaczy chleba.Z tą różnicą, że jedni więcej zakombinują drudzy mniej.Można się z tym nie zgadzać,ale taka jest prawda.I dlatego uważam ,że AKS będą tu na forum popierali a jak przyjdzie do wyborów to się od niego odżegnają.Chyba wiesz Sołtys dlaczego.
2016-12-31 08:11:16 | Sołtys
Realista dziękuje za przypomnienie gawiedzi że Sołtys to głupsi bo już dawno nikt tak ładnie mnie nie nazwał co najwyżej ja sam wioskowym o tem przypominam i tobie radze do doktora ode głowy wizytę zamówić bo zaświadczenie od niego to inaczej kiedyści gadali żute papiery to warto trzymać na podorędziu .Wsiego dobrego we nowym roku Sołtys wioskowej władzy życzy.
2016-12-30 15:59:16 | realista
kobieto inaczej pospolita nazwa 'kiej" kobiety zaczyna się na p.....gów.... mnie obchodzĄ wasze dylematy.Pieprzysz głupoty jak pokręcona.Z mielenia ozorem i pyszczenia na tą czy inną władzę nic jeszcze nie dało.Sołtys pożyjemy zobaczymy za dwa lata.Odchodzą jedni przychodzą inni i ci inni stają się onymi.Jedni drugich chcą wygryżć ,żeby dostać się do koryta.I tyle w temacie.A takim"kobietom"piana na pysku staje bo wiedzą ,że mam rację.A wybory do pyskowania tutaj mają się tak jak koń do koniaku.A niewolnika k... poszukaj sobie w rodzinie.A Ty sołtys nie p...ol głupot.I więcej rozumu życzę w Nowym Roku.
2016-12-30 12:28:18 | kobieta
Już wytrzeźwiałeś "cłonku włądzy", by nie nazwać wyrazem na - ch...? Pewnie Jeszcze nie do końca.
Ja nie widzę narzekania, ale włąśnie realizm, którego takim idiotom jak ty - bardzo brakuje! Toz gdyby nie znalazł sie taki drugi, to dalej tu bysmy mieli mafię. A tak to jest szansa na zbudowanie czegoś solidnego. Nie bójcie się, otwórzcie....! AKS, z niewolnikami typu "grajewiak - realista" nieczego nie zbuduje sie. oni są uwiazani na pasku koterii lokalnej.
2016-12-30 10:06:05 | Sołtys
realista czy inaczej cłonek władzy rolą dziennikarza jest informowanie wioskowych o złych postępkach ludzi władzy co by wieśniaki całkiem ciemne nie były i mogły wybierać tych co mniej śmierdzą , a komitety to wieśniaki stworzą i sekretarza wybierą, a was pogonią w kibinimater.
2016-12-29 23:06:41 | realista
AKS tylko narzekasz i narzekasz.Inni tworzą komitety wyborcze a Ty piszesz, że trzeba tworzyć a najlepiej jakby ktoś za Ciebie to zrobił.Tworzysz mrzonki o jednym komitecie wyborczym chociaż dobrze wiesz, że jak przyjdzie do wyborów to będzie tych komitetów do licha i trochę.Samych partyjnych z 5,do tego ze trzy KWW.Nawet jak stworzysz komitet to wystawisz 21 kandydatów bo tyle jest okręgów.W sumie we wszystkich okręgach będzie brać udział ok 200osób chętnych na stanowisko radnego.Żeby w Radzie Miasta mieć coś do powiedzenia trzeba wprowadzić do R.M co najmniej 11 radnych z jednego komitetu.I to są realia a nie jakieś tam buńczuczne komentarze jakichś tam "onych" i innych populistów wylewających swoje frustracje na forum.A tak na marginesie zapytam Ciebie szanowny AKS .Z którym z szefów komitetu wyborczego rozmawiałeś na temat zbudowania jednego silnego komitetu?Wiem o czym piszesz .Piszesz o partykularyżmie interesów poszczególnych komitetów.Rozczaruję Cię .Dalej tak będzie.Bo za dużo mieszkańców Grajewa ma w tym swój własny interes żeby tak było.A do "onej" czy raczej do "Onego"Możesz mnie wiesz co.I nie napinaj się tak bo Ci żyłka pęknie.
2016-12-28 22:42:34 | AKS
ad: "sołtys", chodzenie na wybory to jedna rzecz (oczywiście bardzo ważna), ale nie mniej ważną sprawą jest - zbudowanie jednego komitetu antyukładowego. Do tej pory było tak, że poważne wady indywidualizmu i egoizmu (przywódców komitetowych)nie pozwalały zbudować jednego silnego komitetu( ku uciesze sitwy!). Przecież to widzimy nagminnie w Grajewie! Dopóki nie wyzbędziemy się tych wad, dopóty lokalna koteria rozłożona na dwa lub trzy komitety, zawsze znajdzie większość w radach!
ad: 'ona", masz wiele racji i chyba rozsądne rozwiązanie, ale - j/w.
Osobną sprawą, jest tu wielkie - zastraszenie i obawa o pracę. Rozumiem, ale chyba możesz jakoś przyczynić się do tego, by zburzyć i usunąć tą moralną degrengoladę grajewską!?
2016-12-28 16:55:26 | Sołtys
ONA TRZA ZACZĄĆ OD TEGO ŻEBY BRAĆ CZYNNY UDZIAŁ W WYBORACH a jek 50% siedzi w domu w czasie wyborów to mamy to co mamy.
2016-12-28 15:24:23 | dziewucha
no widzisz młody - jesteś młody i juz tyle widzisz! A w spółdzielni mieszk. yo co - sami swięci? CZAS NA ZMIANY! Jak tu mówią, najlepszy sposób to zrobić komitet wyborczy, bo >one, te rządzące - zapomnieli co to honor. Czy któryś z nich - "bije sie w piersi", podał sie do dymisji, itp?? Święty burmistrzu, to jak to było??
2016-12-28 11:01:52 | młody
w szpitalu też klika żądzi i ma wszystko i wszystkich w du.....
2016-12-27 17:21:08 | ona
Chopy! czytajcie powoli i dokładnie ten tekst. To nie wazne, czy będą w następnym roku jakieś wybory czy nie (kkk), to przecież to zależy od woli suwerena. W kazdej cvhwili można doprowadzić do - referendum! CBś CZY INNE niki = CO DADZĄ? bĘDZIE JAK ZWYKLE! Czy znaleźli tu handlarzy głosami wyborczymi? Umiesz liczyc, to licz... jak w porzekadle. Trzeba powołać swój komitet i - wygrać wybory. Czy to nie rozwiązanie????? Tylko nie trzeba złosci wylewć na klawiaturze, ale na realnej obronie!!! Wszystko w waszych rekach!
2016-12-25 23:38:42 | kkk
Sprawe trzeba zglosic do CBA lub CBŚ i Najwyzszej Izby Kontroli.
2016-12-25 09:58:24 | Amadeo P
szum powstał , a złodzieje siedzą cicho i czekaja aż sprawa ucichnie jak zawsze , czy ta banda ma sumienia ? pozdrawiam AKS i Sołtysa oraz tych którym miła jest prawość bo to oni są prawdziwymi Polakami
2016-12-24 13:25:26 | bolek?
Grajewskie portale pisały o tym ze 2 lata temu, tylko bez szczegółów kto i za ile.
2016-12-24 09:23:34 | Mieszkaniec
Przeczytałem ten artykuł kilka razy, włosy mi stanęły na głowie.Pozdrawiam autora, i redakcje za odwagę i publikację.
2016-12-23 20:40:04 | AKS
Wszystkim czytelnikom moich felietonów, zarówno tym co rozumieją podawane treści oraz pozostałym, z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę nadziei, że nie wszystko jeszcze stracone, wytrwałości w dobrym, że - wspólnie damy radę, miłości i życzliwości od ludzi - bo miłość daje siłę.
A w Nowym Roku 2017, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, by w końcu nastąpiła autentyczna odnowa moralna w naszym kraju, powiecie i mieście.
Aleksander Szymczak
2016-12-23 12:56:03 | ona
No to w końcu objawił sie > grajewski bolek, który używa nicka - grajewiak!!! Jestem za a nawet przeciw, palę po równo świeczki i Bogu i diabłu, napstrzone kiełbie we łbie. Ale poniekad przyznajesz, ze "wiedziałes i nie powiedziałeś"! Taki mały popapraniec z ciebie. POniekad przyznajesz sie, do swojego bojkotu i bierności. Nie potrafisz nic więcej widzieć, jaki okrąg widzenia ci założyła lokalna koteria. Obronco (ślepy) grajewskiego Ukłądu! A zebyś wiedział, ze gdyby było więcej takich sprawiedliwych jak AKS, to Grajewo wygladałoby inaczej. Komu ty się chcesz przypodobać - liżąc d,,y pseudovipów garjewskich??? Takich głupio-mądrych nie sieja, ale sami rosną stajac sie >> użytecznymi idiotami! Mimo wszystko życzę ci opamiętania i....Wesołych Świąt.
2016-12-22 11:11:01 | grajewiak
AKS nie uchylałeś się coś tam zawsze proponowałeś i na tym się kończyło.Pamiętasz poprzednią kadencję?Wściekłe ataki FOGa,ataki w miejscowych mediach.Napewno powody do takich ataków dawał poprzedni burmistrz.Obiecałeś wtedy powołanie komitetu wyborczego i uczciwe wybory,wybranie szlachetnych radnych.I co? I nic.Po pierwsze nie powołałeś KW bo nie mogłeś znależć pełnomocnika finansowego i 5 chętnych,po drugie jakoś wtedy nie prowadziłeś negatywnej propagandy przeciwko kandydatowi na burmistrza,a teraz obecnego burmistrza.Potrafisz tylko udawać jedynego sprawiedliwego.Teraz odpaliłeś "bombę"o której tak naprawdę większość wiedziała.A ja Ci mówię, że za dwa lata obecny burmistrz znowu zostanie burmistrzem i część obecnych radnych zostanie radnymi.A Ty znowu zostaniesz z ręką w "nocniku",bo takie mamy grajewskie społeczeństwo,którego wielka polityka o której piszesz nie interesuje.Mieszkańców interesują inwestycje takie jak budowa dróg ,kanalizacji mieszkań komunalnych,powstawanie miejsc pracy żeby mieć gdzie pracować i mieć środki na utrzymanie rodziny.I zmniejszanie kosztów utrzymania a za takie można uważać od jakiegoś czasu brak podwyżek za wodę i ścieki na terenie miasta Grajewo.Za dwa lata wybory i znowu na terenie Grajewa powstanie kilka,lub kilkanaście KW i kampania wyborcza.Jaka ona będzie? To zależy od zainteresowanych stron czyli właśnie od liderów KW.Tyle i aż tyle.Pozdrawiam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia spokojnych i dużo zdrowia.
2016-12-21 22:33:34 | AKS
ad: "ela", czy ja kiedykolwiek - "uchylałem" się od powinności obywatelskich? Zawsze coś tam proponowałem, czy to jakiś komitet, czy organizowanie się pod jakimś szyldem. To raczej ta druga strona - powinna "zerwać kajdany umysłu", skończyć z biernością. To nasze zawołanie - "jakoś to będzie", skutkuje okradaniem nas wszystkich, skutkuje rządami nielicznych dla swoich korzyści. Wiem, że po tym felietonie jest szeroki oddźwięk. Nie chodzi mi (wciąż to mówię) o poklask, ale o....wzięcie sprawy w swoje ręce. I dopóki nie będziecie gotowi, dopóty kręcenie lodów będzie tu podstawowym sportem!
ad; "konieczność etapu" - masz dużo racji. Nie klikajmy (tylko), ale czas na działanie. Będą wybory czy nie, to aby WYMIENIĆ naszych włodarzy, trzeba dużo czasu i - jednoczenia się. Jeden nic tu nie zdziała!
2016-12-21 11:04:15 | ela
Nie chciałabym nadużywać mej prośby do autora, ale niech Pan to rozważy. A z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, szczęścia i - nowych aniołów stróżów, bo pewnie nie ma zagrożenia ale... Niech Pan się nie zmienia i dalej walczy o nasze sprawy, bo na "włądze" juz liczyć nie mozna. Niech Panu Bóg błogosławi.
2016-12-19 22:02:16 | Sołtys
O tem korycie to i Sołtys myślał że świni polityczne na żołędzie nie zgodzą się iść i po lesie szukać jek do koryta pospólstwo musi nanosić i bez wysiłku je co pożreć .
2016-12-19 21:52:33 | @
nie chodzi o wybory sejmowe, ale o samorządowe (do kkk). pis pewnie ma dosyc takich - walcowych...
2016-12-19 20:27:08 | kkk
koniecznosc etapu: nikt nie mowi o wyborach parlamentarnych w przyszlym roku poza grupa kodziarzy + nowoczesnych ryskow + przegranych z PO = Komitet Obrony Koryta.
2016-12-19 09:32:44 | ela
Madrego to i przyjemnie posłuchać (koniecznosc etapu). Nie da sie ukryć, ze to najlepsze rozwiązanie. Jak widzimy - HONOR to nie jest coś, co mają nasze lokalne władze. Dlatego trzeba działać. Pytam wprost: Panie Szymczak, czy zechce Pan zrobić ten komitet wyborczy? To nie są juz żarty, bo skoro jest > przesilenie polityczne w Polsce, to moze byc i w Powiecie Grajewskim (nie wspominając o Grajewie)!!!
2016-12-17 15:32:59 | &&
NO WŁAŚNIE - RÓBCIE COŚ!
2016-12-16 17:44:30 | konieczność etapu
No wiecie co grajewiacy - nie dajcie sie robić dalej w ciula. Te wasze pseudoelity nic nie zrobią, nie odpowiedzą i liczą, ze sprawa przycichnie. To jest taktyka. Oni nie ustąpią pod tymi waszymi apelami. Oni mają was - gdzieś. Jedną siłą przed ktora ustąpią jest - widmo utraty stołków. Co znaczy, że macie stworzyć komitet wyborczy i - POgonić tych złodziei. Macie tu solidnego gościa, twórzcie więc komitet wyborczy! To nie prawda, że wybory za dwa lata - bo juz w Sejmie mówi sie o - przyszłym roku. Obserwując i czytając te felietony, ja dałbym Go na - Starostę, bo szkoda do miasta. Tam jest wieksze pole popisu a tam trzeba kogoś z jajami by rozgonił tych komuchów. Jako starosta, Jego wpływ na morale i działanie czy to burmistrza czy wójtow byłby wręcz - ozdrowieńczy. Konkludując - chcecie lepiej żyć, to róbcie coś (komitet wyb) a nie klikajcie tylko w klawiaturę.
2016-12-15 12:07:45 | niePeSeL
W latach 2002-2006 obecny starosta też był w tej radzie,a obecna wice starosta od ilu lat urzęduje,
4 czy 5 kadencja, już się pogubiłem i ciągle w zarządzie.Skoro jest świadomość, musi być i odpowiedzialność.Rachunek sumienia i paragraf......
2016-12-15 10:17:28 | q-rwa
A gdzie mój wczorajszy komentarz? Skoro >ała< mnie spytała to odpowiadam tej blondynce. Skoro w kadencji 2002-2006 obecny burmistrz był w Radzie Powiatu i uchwalał taką uchwałę, to potem gdy został w nastepnej kadencji - dostał sie do Zarządu to już łatwiej było mu głosować za bonifikatą! Czyli akcja - towarzystwa wzajemnej adoracji trwa (jak długo ?). Blondynko, to mozesz sobie sprawdzić w internecie.
2016-12-15 06:44:51 | Krzysztof
do Gdd to nie żadna kampania, ludzie latami dorabiają się mieszkań a tu pstryk i elita robi taki myk że mieszkania idą za śmieszne pieniądze!! nie zwalajcie na kampanie, nie odwracajcie kota ogonem! zobaczcie jakie są nazwiska w felietonie! to są fakty! to jest sprawa dla prokuratury.
2016-12-14 22:50:36 | Gdd
Kampanii czas start
2016-12-14 18:49:24 | Emila
Złodzieje chodzą z podniesioną głową , mają wszystkich głęboko w poważaniu , ja musiałam wziąć powyżkę na 30 lat a tacy wwszystko od ręki
2016-12-14 18:47:32 | Aga
nie czytam często p Szymczaka ale teraz dał czadu , na takie draństwo nie ma sprawiedliwości? oddawać złodzieje mieszkania , malo jest potrzebujących z rodzinami w Grajewie.
2016-12-14 08:22:02 | antek
To w Grajewie kampania idzie cało parą ciekawe kto zlecił to obrzucanie błotem i co wymyśli przeciwnik .
2016-12-14 07:07:49 | Krystyna
Obecny był w komisji... widział co się dzieje, jest o tym wzmianka w felietonie, czytaj ze zrozumieniem.
2016-12-13 22:54:09 | ała
Do q-rwa. Za przeproszeniem, ale winić obecnego Burmistrza jak i poprzedniego Burmistrza za to co się działo w starostwie, w 2006 to tak samo jakby winić prezydenta Dudę i prezydenta Komorowskiego za... rządy SLD. No chyba, że oświecisz Nas tu wszystkich co wspólnego z tą sprawą mogą mieć ww. dwaj burmistrzowie?
2016-12-13 20:28:11 | obserwator
jakich elit to swołocz , stołki przyrosły tym leniom do wielkich spasionych dup , a i młodzi to początkujący karierowicze np Purwin , trochę działał w Młodzieży Wszechpolskiej teraz w PIS a jutro w Nowoczesnej wszystko dla koryta i chłąpania i na dodatek dyrektor biura Andruszkiewicza z Kukiz 15 , to jest tupet i zapowiada się na wielką karierę polityczna .
2016-12-13 10:46:39 | inna
Brawo AKS, bo tacy >> mieszkańcy grajewa<< (chyba obrońcy stołków) mogą naskoczyć i dalej sie s--rwić. Upadek naszych pseudoelit jest widoczny! I dlatego - nowe wybory. Nie liczę na "radnych - bezradnych", bo tam nie ma pewnie ludzi honoru, stąd pozostaje nam - referendum. Jak można skakać do autora, ze nie moze zebrać kilku porządnych?? to faktycznie tylko świadczy o...bezmózgowcach i zastraszonych niewolnikach w Grajewie. Wstyd, bo jesli takich >> mieszkańców Grajewa" jest wiecej >> to biada nam wszystkim!!
2016-12-12 23:20:28 | AKS
ad; "mieszkaniec grajewa",widzisz gościu, ja mam taki komfort, że nie muszę się na nikogo kreować! Nie zależy mi na - opinii tych czy innych, partyjnych, czy normalnych. Nie uderzam w ludzi ale w---- niemoralne działania. Ty chyba jeszcze sikałeś w pieluchy, jak były dostał ode mnie - votum separatum na koniec kadencji 2006. Na odchodnym apelowałem do Was - nie wybierajcie więcej p. Waszkiewicza. Miałem tą możliwość obserwacji bezpośredniej w I kadencji i stąd mój apel - tylko i wyłącznie celem dbania o - dobro wspólne. Po Waszym ponownym wyborze, nie mogłem znieść tego i wyjechałem z Polski. To, że teraz pojawiają się nazwiska, że niektórzy należą do tych czy innych partii-loży, nie obchodzi mnie to. Bo już tu dałem wyraz w jakimś felietonie o - partiokracji i jej szkodliwym działaniu na Naród. Jak przestrzegałem, oto jest już pierwszy "zamiatacz pod dywan", który - rozmydla czyny złe i próbuje wybielać. Uważajcie na tych wilków w owczych skórach. A to, że do tej pory nie jesteście w stanie odpowiedzieć na moje inicjatywy, nie potraficie wyłonić choćby kilku ludzi sumienia, to przecież nie o mnie świadczy! Ja powiedziałem - DOŚĆ, bo albo teraz oczyścimy to miasto czy powiat, albo dalej będziemy żyć w... szambie!!!
2016-12-12 20:50:02 | .
masz rację mieszkanie ci ludzie uchwalili sobie takie prawo że im pozwala kraść ! Bo jak inaczej to nazwać.
2016-12-12 17:41:23 | mieszkaniec grajewa
Oj tam zaraz złodzieje.Uchwały przez Radę Powiatu w owym czasie były podjęte bez naruszenia prawa i tyle.Inaczej Wojewoda zakwestionował by te uchwały.Naruszona była być może zasada moralności tych osób które wykupiły te mieszkania ale za to nie ma paragrafu.Grabie grabią zawsze do siebie.A Ty AKS znowu kreujesz się na zbawcę i jedynego moralizatora.I pewnie jeszcze chcesz powiedzieć że o tym dopiero się dowiedziałeś?Teraz zgrywasz odważnego a jak były p.burmistrz sprawował władze i popierała go PO to siedziałeś cicho jak mysz pod miotłą.Teraz odpaliłeś"bombę"bo rządzi PIS i liczysz pewnie na to ,że zaraz Ci aureola wdzięczności nad głową się ukaże.Z dobroci serca podpowiem Ci że Miasto też sprzedaje mieszkania ADM owskie z bonifikatą.I jest to zgodne z prawem.Rozumiem, że starasz się zaistnieć,ale jak widzisz nadal nie możesz znależć chętnych do współpracy.Lamentujesz, że 5 sprawiedliwych w Grajewie nie możesz znależć,aby założyć stowarzyszenie, komitet lub może fundację.Nikt Ci nie zarzuca kłamstwa bo piszesz o tym o czym większość w Grajewie wie.A Twoje felietony nikomu nie zagrażają bo to o czym piszesz jest zgodne z prawem.I tak jak napisałeś możesz pogrozić palcem w bucie.No ale próbuj jeszcze dwa lata zostało do wyborów.Może zostaniesz zauważony przez PIS i jakoś nagrodzony.Trzeba Ci przyznać że dowaliłeś PO i PSLOwi tym felietonem.I za to masz moje uznanie.
2016-12-12 14:42:32 | boruta
Niesamowite , przecież ci ludzie to złodzieje
2016-12-12 12:47:49 | Syf
Prawnik - radca prawny na zlecenie. Tak każdy urząd to rozwiązuje.
2016-12-11 23:56:17 | AKS
Chyba powinienem odpowiedzieć. Dziękuję za wasze ....głosy uznania, tu i na ulicy ale i za to- "uważaj na siebie". Nie o to mi chodzi, by wzbudzać poklask. Piszę dla Was już od kilku lat i...nikt mi nie zarzucił kłamstwa. Nie wątpcie!
ad: "gienia", ależ ja nie jestem od pilnowania - czy zamiotą czy nie! Ja jestem od tego, by Wam pokazywać "dokonania władzy", pokazywać niemoralność i kołtuństwo. Takie ma być dziennikarstwo, a jak widzę w Grajewie, zbojkotowano ten felieton na "ZG" i "E-Gr". Nie wiem czy będzie w - tygodniku "Nowiny". Teraz ruch należy do Radnych. To byłby mniejszy koszt. Referendum, to koszt podwójny (szkoda wspólnej kasy). Ale..... to Wy decydujecie, czy zamiotą czy nie!!! Jeśli to "odpuścicie" - to zamiotą. Jeden człowiek, nawet choćby geniusz - nic nie zrobi. Powiedziałem, dajcie mi 5 ludzi sumienia (do KSD), lub 20 ludzi niezłomnych (referendum). Inaczej mogę im sobie pogrozić palcem.... w bucie!
"Opcja zero"? - jestem za!
2016-12-11 12:10:03 | armagedon
Czy ja dobrze czytam?,czy w podejmowaniu tej ciekawej uchwały z 2006 brał udział również obecny starosta? Jeśli się mylę to przepraszam. No i w takim razie teraz tą sprawą miałoby znów zajmować się starostwo? Wolne żarty......
2016-12-11 10:59:21 | a
Prawnik wystarczy jechać na umowach zlecenie i można w cholerę kasy wyprowadzić . Ja chciałabym dowiedzieć się jak naprawdę działało starostwo wszystkie umowy zlecenia remonty szkolenia i o jednotktach podległych pod starostwo szczególnie jednej pani dyrektor!
2016-12-11 09:42:07 | Sołtys
Ten Augustowski to dobry człowiek i odał co nie jego , a jek by cało szkołę z 99% rabatem jem sprzedał to Sołtys w imieniu wioski do prezydenta wnioskował o o medal za oszczędności na wydatkach , Z państwowego z wody z lasu i między n.. bier abyś tylko mógł .
2016-12-11 07:08:36 | genia
Brawo PANIE SZYMCZAK!
Proszę tylko dopilnować,żeby sprawy nie zamieciono pod dywan.99,99% procent Grajewian kupiłoby takie mieszkanie,gdyby tylko o takiej możliwości wiedziało i jeszcze dorzuciłoby parę groszy z korzyścią dla miasta.
2016-12-10 21:27:23 | prawnik
Starostwo nie zatrudnia radcy prawnego, tak jak to jest w pozostałych urzędach.....
2016-12-10 16:43:15 | Leon
Starosta to może sobie powiadomić archanioła Gabriela z nkwd , na co ty liczysz Antoni ? ręka rękę myje
2016-12-10 14:29:24 | frajer
Przestępstwo? Nie. Ale przekręt to jest. Tak samo jak wyprzedaż za kilka tysięcy mieszkań w przyszkolnych blokach w Wojewodzinie, mieszkań z zasobów komunalnych na Broniewskiego czy darmowe akcje Płyt albo Telekomunikacji dla ich pracowników.
2016-12-10 10:27:52 | q-rwa
O co widzę. Suweren wziął za gardło swoich podwłAdnych. Pracodawca ma do tego prawo - by powołać i >> odwołać!!! Pewnie taka "ala" zaczyna bronić nie tylko swego pryncypała, ale i swego stołka. Popieram postulat "Matki", - OPCJA ZERO ! Czyli - albo oni, albo lokalne społeczeństwo. Rady do roboty, bo inaczej odejdziecie w niesławie >> po referendum, jak proponował - niesamowity - AKS !!
2016-12-10 09:04:58 | antek
Leon to zawiadomienie to obowiązek Starosty a nie Szymczaka on to swoje zrobił powiadamiając wioskowych.
2016-12-09 19:50:35 | Leon
Jeżeli to wszystko co napisał Pan Szymczak jest prawdą a wierzę że tak jest trzeba napisać do NIK-u O ZBADANIE GRUNTOWNE TEGO przestepstwa , i odebranie mieszkań , prawo jest dla wszystkich takie samo .
2016-12-09 14:01:13 | Pracodawca
złodzieje w majestacie prawa --- ich prawa !
2016-12-09 08:36:06 | jerzy truchlewski
Kraj, nawet najbogatszy, który nie ma własnych elit a tylko bazuje na marionetkach, złodziejach i kanaliach oraz nie posiada uświadomionego społeczeństwa, zdolnego do przeciwstawienia się takiej mafii musi upaść.
2016-12-09 08:10:52 | Sołtys
Obywatele Grajewa a Sołtys wam gadał że kij ma dwa końce i nie czyń drugiemu co tobzie nie miłe i na koniec przyszła kryska na Matyska . COŚ CIK MI SIĘ WIDZI ŻE GAZETE ZNOWU ZACZNIETA WYDAWAĆ I OPLUWAĆ przeciwników politycznych tylko z kiela będzieta kasę brać jek wioska okradziona a papier drogi i redaktorów trza opłacić .
2016-12-08 20:13:05 | Amadeo P
kto mówi o elitach to złodzieje a studia pokończyli zaoczne lub po kumotersku z przydziału dostali stołki , tradycja to widać i czuć , ale Szymczakowi możecie skoczyć , to dopiero początek czekamy na nastepnych ujawnionych złodziei ,a Szymczak powinien kandydować na Burmistrza
2016-12-08 19:26:13 | bezdomny
To SKANDAL!, Ci wszyscy ludzie powinni zniknąć z zycia publicznego WSTYD!
2016-12-08 18:41:05 | Michał
Panie Burmistrzu i były i obecny!,to przykre, powinniście dawać przykład, a tu widać jak służycie społeczeństwu Miasta Grajewo.
2016-12-08 18:11:48 | kkk
Wladza jest po to zeby okradac obywateli. Oni sa naszymi wlascicielami a my ich niewolnikami.
2016-12-08 16:15:04 | Sołtys
Piszcie sobie do znudzenia a one robią swoje i dalej rządzą , a wy ze pare miesięcy i zapomnita i znow będzieta głosować jek wam we gazetach lokalnych nakażą i za darmochę do skrzynki wrzucą i niech wieśniaki nie myślą że drukowanie takich gazet to za darmoche .AKS a co się tyczy innych portali to ty i Sołtys jek nawet pochwalny komentarz dla władzy napiszę to ni drukują bo wietrzą podstęp, a taki artykuł to nie ma co gadać żeby wydrukowali nawet jek wioskowe by zrzótke zrobiły i chciały zapłacić jako ogłoszenie prawdy.
2016-12-08 16:00:04 | ała
Matka od tych wymiocin to chyba na wzrok Ci padło to jest sprawa z 2006 roku i to ze starostwa więc co do tego mają Burmistrzowie?
2016-12-08 15:09:25 | MATKA
trafiony - zatopiony i to od razu dwóch burmistrzów: stary i obecny. jak widzimy to jedna ręka (ręka rękę myje!). O malo sie ie porzygałam, bo oni uczyli moje dzieci. Czyli co = NOWE WYBORY??!
2016-12-08 12:46:17 | Grajewiak.
Brawo K.Szymaczak,to sie w glowie nie miesci, zlodziejstwo w bialy dzien.
2016-12-08 07:44:36 | Jełop
Dobra ' ferajna " w starostwie ale radzę jeszcze głębiej pogrzebać przez te wszystkie lata nazbierało sie tam !
2016-12-08 07:32:49 | Hggg
Dla mnie nie pojęte. Biedni nie mają dachów nad głową a bywa że bogaci dostają prawie za darmo?
2016-12-08 06:36:01 | zz
spójrzcie jakie nazwiska!!!
2016-12-07 22:32:59 | Sprawiedliwy
Lokal nr 5 pani Maria Jasińska, miejsce pracy Starostwo Powiatowe - skarbnik powiatu. Oświadczenie majątkowe: mieszkanie o powierzchni 73,00 m2 o wartości 101.781,00 zł. Kupiono za 20.356,00 zł - 80 % bonifikaty.
2016-12-07 22:08:49 | as
głowa pęka! nazwiska podane
2016-12-07 10:01:56 | AntyPSL
Złodziej na złodzieju , przekręt za przekrętem oszust za oszustem Bravo nauczyciele w was wiara Czas ruszyć na pochody 13 . 12 razem z broniarzem i kodziarzami Wstyd były Panie Burmistrzu !
2016-12-07 09:16:12 | grajewianka
https://www.youtube.com/watch?v=m23053yCfRs&utm_source=Ukryte+Terapie&utm_campaign=1aa2cfac22-EMAIL_CAMPAIGN_2016_12_07&utm_medium=email&utm_term=0_9b koniecznie wysłuchajcie tego do konca warto
2016-12-07 09:14:51 | grajewianka
Matko jak skorumpowana i dziadowska ta nasza klasa wyzsza, gdzie honor, gdzie duma? Kasa, kasa i jeszcze raz kasa i jak was szanować? Dlatego Polska ginie, ze takie mamy elity.I oni jeszcze uczą nasze dzieci, wstyd.
2016-12-06 19:31:30 | marek ch
to banda złodziei , sami nauczyciele dają przykład bravo , gdyby prokuratora była inna może by odpowiedzieli za to , a tak to nikt im nic nie zrobi , ale wydadzą te kradzione na lekarstwa dla siebie i ich rodzin
2016-12-06 16:03:11 | Sołtys
Sołtys to dawno wiedział o tech uwłaszczeniach , ale nie grzmiał bo je za prywatyzacją choć nie myślał że te uwłaszczone to takie dziady co 80% rabatu im należne.Brawo AKS dokładaj do pieca puki zimno.
2016-12-06 10:19:55 | ella
Brawo Szymczak. Gratuluję. Takich ludzi nam trzeba. Odwaznych i merytorycznych. WSTYD jacy ludzie nami rządzą !!!!!!!!!!
2016-12-06 08:51:13 | AKS
Dziękuję za opublikowanie - bez cenzury. Patrzcie (kto zmieści), bo ten felieton dostał każdy grajewski portal i "Nowiny". Nie dodawałem mojego : by the way: czemu PISie nie weźmiesz się za MSZ (95% do wymiany) a także - DLACZEGO pisIE CHCESZ NAS ZATRUĆ - GMO ???
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock |