strona główna > Aktualności > Mieszkańcy Grajewa przeszli w marszu ulicami Białegostoku
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Wtorek, 20 Października 2020 roku, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Polecamy: Prelekcja - "6 lat przez świat czyli o podróży samotnej mamy i córki" (22.10) | Siłownie i kluby fitness organizują cykliczne zawody sportowe | Grajewscy policjanci o bezpieczeństwie rowerzystów | WARMIA - DĄB 3:1 | GRAJEWSKA BIESIADA LITERACKA | Koronawirus w powiecie grajewskim - raport z dn. 19.10.2020 r. | 139 pozytywnych testów w Podlaskiem, 6 w Grajewie | Chorobowy i macierzyński będzie przeliczony | Białaszewo: Bił aż zabił | Rolnicy podziękowali Gwiazdowskiemu za zdradę wsi | Protest antyCOVIDowy w Grajewie | Dworzec PKS w Grajewie zostanie przeniesiony, powstanie też centrum przesiadkowe | Strażacy uratowali mężczyznę z pożaru | Jazdę zakończył na drzewie | Kondolencje Powiatu Grajewskiego |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~Dawid : PIS zwija Polskę tak jak wcześniej Po Psl , hołownia teraz wybije się i Traskowski zmiana opakowania i oczywiście oszołomy teori spiskowych ...

~Dawid : Oszołomy - czy tam jakis normalny był oprócz policji

~ada: To covid party powinno być tylko dla płaskoziemców. Po co narażali innych?

~ada: Kto zapłacił za sprzątanie tego obornika? Ci hodowcy norek ? Pewnie Ert, Corleone i my wszyscy.

~Corleone: Widocznie mieszkańcy Białaszewa nie dorównują solidarnością sąsiedzką mieszkańcom Włodowa w warmińsko-mazurskim, którzy w 2005 roku ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka

tel.

Aktualności
2020-10-10 19:46:20 Mieszkańcy Grajewa przeszli w marszu ulicami Białegostoku

"Pandemia to ściema", "Zdejmij maskę", "Precz z kagańcami" - z takimi okrzykami szedł w sobotę (10.10) po południu ulicami Białegostoku marsz tzw. antycovidowców. Pod koniec marsz został rozwiązany przez władze miasta, ponieważ, jak tłumaczą, nie były przestrzegane obostrzenia sanitarne w związku z pandemią.

O wydarzeniu informował plakat "Marsz o wolność", jednak w białostockim magistracie został zarejestrowany jako "Protest przeciwko globalistycznym zapędom rządu". Marsz zgodnie z opinią wydaną przez miejscowy sanepid, mógł się odbyć z zachowaniem warunków m.in. maksymalna liczba uczestników nie może przekraczać 150 osób, mają zakrywać usta i nos, a także zachować dystans społeczny.

Marsz wyruszył sprzed placu NZS w centrum Białegostoku. Uczestnicy, którzy przyjechali z różnych miejscowości, w większości nie mieli ze sobą masek. Część trzymała w ustach lizaki. W rozmowach z dziennikarzami podkreślali, że nie chodzi o to, czy wirus jest, czy go nie ma, ale o "tresurę", która została wprowadzona. W ich ocenie, decyzje podejmowane przez rząd są niezgodne z Konstytucją i prowadzą do ubezwłasnowolnienia obywateli.

Mieli ze sobą hasła m.in.: "Wyłącz TV, włącz myślenie", "Po pierwsze nie szkodzić", "Stop cenzurze lekarzy". Nieśli też kilkudziesięciometrową flagę biało-czerwoną. W trakcie przemarszu ulicami Białegostoku krzyczeli m.in. "Zdejmij maskę", "Chodźcie z nami. Precz z kagańcami", "Cała Polska śpiewa z nami, wypierniczać z maseczkami", "Chcemy lekarzy, a nie grabarzy", "Pandemia to ściema".

Gdy uczestnicy byli kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie marsz miał się zakończyć, przedstawiciel władz miasta rozwiązał zgromadzenie. Policja pozwoliła uczestnikom przejść na drugą stronę ulicy, gdzie marsz miał się pierwotnie zakończyć.

Jak powiedziała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej, policja zwróciła się do władz miasta z pisemną prośbą o rozwiązanie zgromadzenia w związku z tym, że podczas marszu nie były przestrzegane obowiązujące zasady tzn. noszenia maseczek, zachowania dystansu między osobami, a liczba uczestników wyniosła ok. 500 osób. Dodała, że prezydent przychylił się do tej prośby.

Nastąpiło to po dwukrotnym poinformowaniu przewodniczącej zgromadzenia o konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych

- napisała w przekazanej mediom informacji.

Podlaska policja podała w sobotę po południu, że w trakcie zgromadzenia policjanci wylegitymowali 101 osób, 35 pouczyli, skierowali 30 wniosków do sądu o ukaranie i wystawili 19 mandatów.

radio.bialystok.pl

Jak poinformowała redakcję Grajewo24.pl organizatorka marszu Marzanna Gontarska (mieszkanka Grajewa), w zgromadzeniu udział wzięło ok. 2500 osób. Na każde 150 przypadała 1 osoba prowadząca marsz.

Jak informuje białostocka policja, w trakcie zabezpieczenia marszu policjanci wylegitymowali 101 osób, 35 pouczyli, skierowali 30 wniosków do sądu o ukaranie i wystawili 19 mandatów.

Nie przyjąłeś mandatu? Sąd Cie uniewinni. Co jeśli przyjąłeś mandat? Nic straconego!

Sądy uchylają nawet przyjęte mandaty, które zostały wystawione w oparciu o pozbawione mocy prawnej rozporządzenie. Taki wyrok wydał Sąd Rejonowy w Częstochowie (Sygn. Akt: XVI KO 33/20).

W uzasadnieniu dnia 6 października 2020 roku czytamy, że przyczyn uchylenia mandatu było kilka. Jednym z nich to brak opisu zachowania, które miałoby stanowić przyczynę nałożenia mandatu. Opis w stylu "nie stosował się do rozporządzenia" jest w tym momencie jawną kpiną, co powielane jest wręcz na skalę masową. Jeszcze istotniejsza jest finalna część uzasadnienia, gdzie czarno na białym wykazane jest iż art. 54 kw na który powołują się policjanci wystawiający mandaty za nie noszenie maseczek, jest wyłącznie przepisem blankietowym, wymagającym umocowania w ustawie. A jak wiemy, zarówno ustawa o zachowaniu w miejscach publicznych nie ogranicza obywatelom RP swobody przemieszczania się, co i ustawa o przeciwdziałaniu i zwalczaniu chorób zakaźnych dopuszcza stosowanie masek wyłącznie wobec osób chorych jak również z ewidentnymi jej objawami - informuje "Covid 19 bitwa o wolność"

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2020-10-16 23:36:40 | wał
Popatrzcie sobie na Szwecje, potem gadajcie...
2020-10-16 17:27:54 | Daniel z Grajewa
Edku. Mam dosyc powtarzania sie. Przeczytaj co napisalem ponizej uparty czlowieku.
2020-10-16 14:25:13 | baba Jaga
Panie profesorze Edek, coś się panu wirusy z coronawirusami popier.....ły. To tak jakby pomylił pan miejski samochodzik osobowy z czołgiem. Fakt i jedno i drugie jeździ a więc na upartego można powiedzieć, że to to samo.
2020-10-16 02:52:43 | Tom
Zastanawiałem się gdzie zapisać sie na siłownie. Teraz już wiem gdzie sìę nie zapisze.
2020-10-15 19:00:54 | edek
Danielu z Grajewa, mówiąc o COVID mówisz właśnie o grypie. KORONAWIRUS to właściwa nazwa wirusa powszechnie nazywanego GRYPĄ. Ludzie chorowali i umierali nadal umierają i będą umierać na grypę! A to co się dzieje teraz to BIZNES!
2020-10-15 18:01:28 | Bronek
Normalny tam nie pojechał, same debile - oszołomy i utrwalacze teorii spiskowych , dopiero jak im się dobierze covid do dupy to będzie wycie -znakomicie
2020-10-15 10:51:51 | wracz
Niektóre kobiety w specyficzny sposób przechodzą menopauzę 🤦‍♀️.
2020-10-15 04:19:06 | Daniel z Grajewa
Paulinka. A co ma piernik do wiatraka. Mowimy o covidzie a nie o grypie czy zlamanym paluszku ktory sie da leczyc, na ta chorobe nie ma leku ! Trzeba lezec i czekac az sie wyzdrowieje lub umrze. Wiec o co wam antycovidom chodzi.
2020-10-14 11:08:31 | Paulinka
Jest wiele innych ,,wirusów" na świecie takich jak
-Rak
-HIV
-Głód
Czemu nagle media milczą o głodujących z innych rejonów świata ? Czemu nagle nie ma przypadku że ktoś zmarł na Raka itp
* Są inne ważniejsze i groźniejsze przestępstwa które powinny być karane
-Przemoc
-Kradzież
-Pedofilia
-Zniesławienia
Czemu w tych czasach jedynie za co można dostać mandat jest brak maseczki ?!
Trzeba otworzyć w końcu oczy i nie zapomnieć że jeszcze w tatym roku była taka choroba jak zwykła grypa a dzisiaj co ? Wszystko jest wpisywane pod COVID
2020-10-14 11:02:00 | DFGT
Znowu robią coraz bardziej nam wodę z mózgu, zamykają nas po pare tygodni a wy nadal wierzycie że COVID istnieje XD ludzie obudźcie się i tyle albo znajdźcie sposób jak sie niby chronić przed niby COVIDEM ale innym sposobem niż maseczka która nic nie daje noszona ta sama cały dzien lub jak większość cały czas jedna i ta sama
2020-10-14 03:13:55 | Daniel z Grajewa
Ludzie czemu wy jestescie tacy uparci. Dajcie zyc innym w zdrowiu. A jak maseczki wam przeszkadzaja to nie wychodzcie z domu zeby nie narazac innych. Bardzo was o to prosze.
2020-10-13 20:21:11 | Marek
w Grajewie juz nie ma miejsca
2020-10-13 20:17:14 | wasnas
Danielu, płuca nie bolą... Pewnie zatruł się własnymi wyziewami z maseczki...
2020-10-13 19:15:55 | ada
Mam propozycje dla płaskoziemców - zróbcie sobie covid party - takie jakie robią matki swoim nieszczepionym dzieciom. Tylko przed tym party sprawdzcie czy są wolne łóżka na oddziale zakaznym.
2020-10-13 15:20:23 | M
Jak czytam te komentarze, to wierzę że jest wirus, ale nie covid, tylko "debilizm" A tego już nie da się wyleczyć...
2020-10-13 13:06:36 | Marek
Grajewskie oszołomy
2020-10-13 12:49:26 | JA
Do Ani Nasi przodkowie walczyli o wolność, która dla nich była ważniejsza niż życie i zdrowie. No bo przecież nie ryzykowaliby jego utraty w walce jakby cenili je ponad wszystko.
2020-10-13 12:45:56 | ja
Zrobili wam wodę z mózgu. Nikt nie kwestionuje istnienia tego wirusa, aczkolwiek nie został on jeszcze do końca wyizolowany. Liczby nie kłamią ten wirus jest równie groźny jak zwykła grypa, która również bywa śmiertelna. Nikt nie robił takiej szopki z powodu grypy, a teraz noście maseczki, które być może was uchronią. Liczcie się jednak z tym że niedotlenione komórki w waszych organizmach, zaczną mutować co może prowadzić do powstawania nowotworów. Brak tlenu w waszych płucach staje się idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii beztlenowych. Nie wspominając o grzybicach i innych chorobach skóry.
2020-10-13 11:50:00 | xxx
Ale obciach...
2020-10-13 08:11:41 | Sołtys
danielku z wyników testów wynika że 5 mil Polaków je zarażonych to musi ty i ja już dawno po tej chorobie ty musi grypeksem i aspiryno się wyleczył a Sołtys czosnkiem i samogonko powyżej 70% a jek przypadziwy je to i na katarek zgon zaliczy i mam rade że jek ma słabo głoewe ma to ztego drugiego leku niech nie korzysta bo też może zgon zaliczyć taki na 12 godzin.I to nie je tak że ja nie wierze że tego wirusa nie ma ale ja w gus sprawdzał i obaczył że jek wirus rozpoznali to rok do roku obecnie mamy 10-15% mniej zgonów jek przed zarazą i uważam że on je nie taki zły jek go w medjach przedstawiają. chyba że z tą umieralnością to zasługa służby zdrowia że przestali leczyć.
2020-10-13 07:46:14 | miras
ta pani z megafonem i fioletową głową to chyba jakiś expert że przemawia publicznie do takiego grona ? :)
2020-10-13 02:50:01 | Daniel z Grajewa
Wlasnie sie dowiedzialem. Moj znajomy zachorowal. Ma taka goraczke ze nie moze wstac z luzka, ledwo kaszle bo pluca go tak bola ze nie daje rady. I co ludzie wy na to ? Jednak korona jest.
2020-10-12 11:11:28 | AndrzejW
Mam propozycję jeżeli ktoś uważa że nie ma Covid 19, niech będzie takim bohaterem i powie to w oczy np Szanownemu Panu dr Zawrotnemu. Ordynatorowi oddziału zakaznemu w Grajewie.
Pozdrawiam
2020-10-12 11:08:13 | Marek
Place 500 zł za dyżur na Zakaźnym w formie wolontariatu.Bez zabezpieczenia, mycie, karmienie , sprzątanie.
2020-10-12 07:35:13 | miras
spisać nazwiska i nawet karetki nie wysyłać do tych mądrych, jak zachorują drzwi zaspawać
2020-10-12 01:48:04 | Daniel z Grajewa
Soltys. Jak bede mial wirusa to cie pierwszego zaraze i udowodnie ci ze on jest i jaki jest grozny a z wypowiedzi wynika ze jestes starszym czlowiekiem wiec mozesz nie przezyc tego wirusa lub dlugo po nim sie leczyc. Do zobaczenia.
2020-10-12 00:40:15 | Ania
Czysty egoizm , ja jestem wazny i moje prawo do zycia jak chce , jestem zdrowy , wiec co mnie obchodzi reszta...Nasi dziadkowie ,którzy walczyli za Polske wstydziliby sie za Was , oni walczyli za wazne sprawy z prawdziwym wrogiem , a wy walczycie z kawalkiem szmatki na twarzy i mówicie ,ze to ogranicza wasza wolnosc ...jakie to smutne ...
2020-10-11 23:24:55 | Jerzy
https://zyciestolicy.com.pl/ordynator-oddzialu-zakaznego-twierdzi-ze-pandemia-koronawirusa-to-fikcja/
2020-10-11 19:36:38 | Grajewiak
Jest mi wstyd za tych Grajewiakow. Swego zdrowia nie szanuja ale powinni nosic maseczki i szanowac to ze inni chca byc zdrowi i chca zyc. Nie leczyc takich przestepcow.
2020-10-11 18:13:12 | Corleone
Wystarczy tylko popatrzeć chwilę na te "głęboko myślące" twarze na fotografiach ilustrujących artykuł i wszystko jasne.
2020-10-11 13:33:07 | Sołtys
Danielku idioci to o Sołtysa wolność walczą a imbecylki to posłusznie niech z domu nie wyłażą i nikt ich nie narazi i tylko niech kasę mają to idioci imbecylkom zakupy przyniosą .
2020-10-11 13:06:24 | a.
mają troche racji ale te hasla z tymi 5g to mogli sobie darować.
PS. jesli myslicie ze po tym marszu bedzie jakis wysyp zakazen to jestescie w bledzie,
2020-10-11 12:40:12 | żenada
Niech podpisują odmowe w razie w leczenia! Bo tym wyjazdem do strefy czerwonej przywioza do grajewa a ja mam dzieci i dziadkow!!! Wladze powinny cos zrobic dla naszego bezpieczenstwa! Kozaki a w razoe potrzeby beda beczec zeby ratowac,po co im lekarze niech sami sie lecza
2020-10-11 11:45:54 | edek
To nie Radio Białystok podaje złe statystyki tylko rzeczniczka prezydenta. I wszystko jasne...
2020-10-11 10:58:47 | Przykładny obywatel
Radio Białystok podaje fałszywe informacje , co do liczby uczestników protestujących. Było znacznie więcej. Niestety większość mediów podaje nieprawdziwe wiadomości. Uważam, to za dużą szkodliwość ponieważ błędnie poruszamy się na płaszczyznach społeczno - kuturalnych. Tym bardziej zdrowotnych.
Natomiast służby pilnujące porządku publicznego są tylko pionkami nielegalnych działań politycznych. Pozdrawiam
2020-10-11 10:34:39 | Daniel z Grajewa
Idioci. Swoim zachowaniem zagrarzacie zdrowiu a nie ktorym zyciu. Nie szanujecie swego zdrowia to pozwolcie byc zdrowemu innym. Takich jak wy nie leczyc i nie podlanczac do respiratorow. Dajcie zyc w zdrowiu innym ludziom przestepcy.
2020-10-11 08:19:37 | baba Jaga
I mają rację!! Covida nie ma bo Ziemia jest płaska jak ich kory mózgowe.
2020-10-10 20:54:58 | mk
Po co im lekarze, skoro chorób też zapewne nie ma?
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | TeleInformatyka | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | OSP Grajewo | KP PSP Grajewo | Doctor Rock | Praca | Składnica Grajewo |