strona główna > Artykuły i felietony > MATACZENIE PRZY BASENIE!
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Niedziela, 25 Lutego 2018 roku, Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Polecamy: Ostrzeżenie meteorologiczne | Grajewscy policjanci apelują: nie bądźmy obojętni! | Dzielnicowi prowadzili akcję "Błysk" w rejonie szkół | KASTEL Sklepy Komputerowe & GSM zapraszają | Pokój dziewczynki – jakie elementy pomogą go wyróżnić? | Radny zaprasza Burmistrza | Wypowiedzą się ws. rewitalizacji | Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego - Young English Master | "Wiosenne prace na działce i w ogrodzie" | Coraz bliżej budowy trasy Via Baltica | Dyktando międzyszkolne 2018- laureaci | Ostrzeżenie meteorologiczne | W poszukiwaniu komfortowego krzesła gamingowego | TBS Grajewo - zaktualizuj swój wniosek | Wniosek na siłownię plenerową w Wojewodzinie złożony |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~Krzysiek: Pojawiają się krytyczne opinie odnośnie budżetu obywatelskiego. Pragnę przypomnieć jeżeli posiadasz lepszy pomysł zgłoś własny projekt. ...

~jatoja: Ta radna kiedyś publicznie powiedziała, że nie będzie już składać wniosku do budżetu obywatelskiego. A teraz wiadomo, że toalety, to jej ...

~menel: ona ma racje za taki sedes z takiej stali to pare butelek gorzałki będzie bo dobrze płaci na skupie .

~kozik: Strażaku widać,ze nie masz dzieci.Latem wychodząc na spacer z pociechami bardzo odczuwa sie brak toalet.Myśle ,ze zwykłemu człowiekowi bardziej ...

~antek: lepiej by zrobili jek by z Rydzykiem nawiązali współprace ten to potrafi kasę zdobywać, a dla Włochów to co najwyżej haracz możecie ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka NA PLACU
Pl. Niepodległości 10
tel.

Artykuły i felietony
2017-05-23 00:23:03 MATACZENIE PRZY BASENIE!

Czy kłamstwo powinno być częścią naszego życia społecznego? Już Leopold Tyrmand mówił: „Fabrykantom kłamstw powodzi się w Polsce tym lepiej, im bezczelniej i głupiej je produkują”. Także błogosławiony ks. J. Popiełuszko mówił: „Kłamstwo poniża ludzką godność i zawsze było cechą niewolników, cechą ludzi małych.” Z życia wiemy, że najgłośniej krzyczy złodziej – łapać złodzieja! Dlatego pytam, czy prawda o grajewskim basenie ma być ukryta?

1 marca 2017r. zapadł wyrok w Sądzie Okręgowym w Łomży, w wyniku którego Urząd Miasta Grajewo musi oddać wykonawcy (wraz z odsetkami), niesłusznie naliczoną (rażąco wygórowaną – wg Sądu), karę umowną w wysokości ponad 3,5 mln zł. Strzępy informacji które ukazały się w Internecie, powodują nie informację, ale raczej dezinformację (na zasadzie - w mętnej wodzie..). Dlatego postanowiłem zbadać osobiście (wolontariat) sprawę u źródła. Pierwszą prośbą do burmistrza Latarowskiego było to, aby udostępnił mi dokumenty związane z wyrokiem Sądu w Łomży. Prosiłem też o wskazanie adresu sentencji wyroku. Dostałem piorunującą odpowiedź: „…Nie dysponujemy żadnymi dokumentami urzędowymi związanymi z wyrokiem sądu(…) jak również adresem sentencji wyroku sądowego.” Macie ludzi za idiotów? Skoro potem nastąpiło odwołanie, to chyba na podstawie – wyroku? Potem ukazała się informacja w komentarzach i adres do wyroku. Już tu można było cokolwiek się dowiedzieć.

Napisałem ponownie: „Zwracam się z prośbą o UDOSTĘPNIENIE WSZYSTKICH DOKUMENTÓW związanych z budową basenu w Grajewie. Sprawa jest ważna społecznie, gdyż zasądzony wyrok sądowy jest przykry dla lokalnego społeczeństwa i należałoby tę sprawę bezstronnie i rzetelnie wyjaśnić.” Uzasadniłem prośbę. I wiecie jaką „stosowną” odpowiedź otrzymałem (na 2 strony)? Otrzymałem: „ (…) Proszę o stosowne doprecyzowanie złożonego wniosku”! Nie będzie „doprecyzowania” panie Latarowski, bo dwukrotnie dałem panu SZANSĘ, by ktoś niezależny i bezstronny, podjął próbę ukazania prawdy! Ja w żadne biurokratyczne gierki nie mam zamiaru się bawić. Stara prawda mówi, że jak ktoś się boi prawdy, to mataczy, nie chce pokazać dokumentów, ignoruje czynnik społeczny etc. Chyba nawet mało inteligentny zrozumiałby, o co prosiłem? Sprawę mógłbym bez problemu wygrać w sądzie, ale wystarczy mi już tylko – moralne zwycięstwo! Zawiodłem się na panu, panie burmistrzu.

Felieton nie byłby pełny, gdybym nie zadbał o wypowiedź innych, których ta sprawa dotyka bezpośrednio. Były burmistrz A. Kiełczewski, bierze projekt z 2009r. przygotowany jeszcze przez p. Waszkiewicza. Umowę podpisuje w listopadzie 2013r. a termin odbioru – koniec marca 2015r. Nieszczęściem w tym wszystkim jest zmiana burmistrza Grajewa 1 grudnia 2014r. Czyli wszystkie czynności do tej daty idą na konto A. Kiełczewskiego, a potem na obecnego burmistrza. Biorąc do realizacji projekt z 2009r., należało się liczyć z koniecznością uaktualnienia (inne materiały, nowsze, część już nie produkowali itd.). Fakt ten był czynnikiem opóźniającym inwestycję, bo wiele dokumentacji trzeba było potem robić na nowo – co wykazał sąd. Na plus byłego burmistrza trzeba zaliczyć to, że sam zainteresował się budową niecki basenu. Pojeździł, popytał i zobaczył, że stara technologia ze skręcanych elementów plastikowych, nie wytrzymuje presji czasu. Zobaczył, że lepszą technologią (bardziej wytrzymałą), będzie niecka z blachy spawanej. Chyba ta propozycja pada w czerwcu 2014r. ze strony byłego burmistrza. Po konsultacjach, wykonawca składa (12.06.14r.) do UM propozycję zmiany technologii i co ważne – bez podnoszenia kosztów. Po dwóch miesiącach, UM pyta Urząd Wojewódzki o możliwość zmiany technologii. Takie zapytanie nie było potrzebne ani konieczne – co zauważył Sąd. Stanowisko UW nie wpływało wszak na przyznaną dotację z EU w kwocie 9,99 mln zł. We wrześniu następuje dziwna rzecz. UM nie wyraża zgody na zmianę technologii na blachy spawane!! Tym dziwniejsze, że sam A. Kiełczewski zaproponował tę zmianę! To wypadałoby zbadać na podstawie dokumentów, ale jak widać – nie są one dla „wszystkich”. Przy końcu października, UW wyraża zgodę na zmianę technologii. Na początku grudnia, już nowy burmistrz akceptuje zmianę technologii. Czyli pytanie – czy to musiało tak długo trwać, od czerwca do grudnia? Zaniedbanie, zaniechanie, a…. może celowe działanie? A. Kiełczewski stwierdził, że w momencie oddawania władzy, opóźnienie z basenem wynosiło 2 tygodnie.

Drugą, co najmniej dziwną sprawą, a idącą całkowicie na konto obecnego burmistrza było to, że wybierał płytki na basen – przez dwa miesiące (UM akceptuje dopiero 10 lutego). Pamiętamy widowiskowe odejście z Urzędu przez drugiego zastępcę burmistrza. Swoją drogą – co za marnotrawstwo, by w tak małym miasteczku, mieć dwóch zastępców! Mówi się, że nie godził się na matactwa przy basenie. Z dokumentów by to pewnie wyszło, ale podobno blachy nie były wg pożądanych parametrów! Kto chce ukryć prawdę – panie Latarowski? 19 sierpnia 2015r., wykonawca wystawia fakturę za wykonane roboty na sumę 8,4 mln zł. Natomiast UM 27 sierpnia, nalicza karę za zwłokę 63 dni w kwocie ok. 3,4 mln zł! Tu się nasuwa wiele pytań (odpowiedzi są pewnie w dokumentach – niedostępnych dla suwerena!). Czy burmistrz musiał naliczać karę? Był wprawdzie zapis w umowie o 0,3% wynagrodzenia brutto za każdy dzień zwłoki, ale… czy te opóźnienie nie wynikło przypadkiem ze ślamazarnej „współpracy” UM z wykonawcą? Sąd wskazał, że: „Przekroczenie przez powoda umownego terminu wykonania robót w związku z w/w wydarzeniami, nie było przez powoda zawinione, ani nie wynikało z jego niedbalstwa”. Kto tu chciał się „pienić”, postawić na swoim? Sytuacja wymagała zrozumienia a te dwa miesiące, to pryszcz przy całej budowie. Czy to „zaperzenie się” burmistrza, spowodowało, że naliczył karę od całości inwestycji, tj. 18 mln zł, choć „muzeum młeka” było oddane przed czasem? Ewentualnie, jeśli już, to tylko od basenu czyli od 12 mln zł. Jak jest w Biblii”? – że zatrzymywanie wynagrodzenia robotnikom, jest ciężkim grzechem!

UM złożył apelację od wyroku. Pewnie skończy się na tym, że miasto zapłaci żądaną sumę – rażąco wygórowanej kary, a z kasy miasta stracimy kilkaset tysięcy zł. tytułem odsetek. Pozostanie wstyd i hańba i pewnie chętnie byśmy widzieli zwrot tych kilkuset tys. zł - przez burmistrza. Gdzie są Radni? Czy wszyscy – bojący? Na koniec rzucam tylko pytanie retoryczne do burmistrza – czy biurokratyczna spychotechnika, czy pieniactwo, czy inne cechy, nie pozwalają na ściągnięcie do tej pory jakichś zakładów do naszej Strefy Ekonomicznej? Czy namiastką twórczej kreatywności gospodarczej , ma być tylko „ważny” pomnik??

Aleksander K. Szymczak

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-07-25 11:47:34 | $$
Nawet jak "wladza" > "go nie zna", to powinna tu udzielć informacji! Łaski nie robi!
2017-07-15 23:46:46 | niedoinformowany
Janek,dlaczego?Piszesz każdy a ja nie wiem.Jak już piszesz, że wiesz to napisz.Czy to faktycznie lekceważenie AKS czy po prostu sąd nie wyznaczył jeszcze terminu i władza go nie zna?
2017-07-15 21:47:02 | !!
no co ty > janek taki mądry? nie każdy wie >> dlaczego! co to za tajemnica?
2017-07-15 20:48:53 | Janek
Burmistrz nie powie wam kiedy, i każdy wie dlaczego.
2017-07-14 09:38:32 | (...)
2017-06-18 21:33:27 | AKS
"Szanowna władzo grajewska, proszę tu podać, kiedy i gdzie odbędzie się rozprawa odwoławcza w/w sprawie? Może niektórzy by pojechali?"
DO TEJ PORY BRAK ODPOWIEDZI! LEKCEWAŻENIE?
2017-06-26 14:18:55 | Sołtys
Z przykrością muszę oświadczyć że zamierzam abdykować z powodu braku przeciwników politycznych jek niejaki realista i chętnego do tej funkcji namaszczę samogonką tylko je jeden warunek musi być głupszy od Sołtysa bo inaczej wioskowe go nie będą szanować bo kto lubi i szanuje mądrzejszego od się .Drugi warunek to musi pokornie wieśniaków słuchać jek ksiądz na spowiedzi i trzeci znajomość języka tubylczego i alfabetu no i czytanie ze zrozumieniem bo pisać to może nie umieć to można komu zlecić.
2017-06-26 08:20:47 | głupek
głupek ci Sołtys gratuluje sukcesu pokonania mądrali realisty w końcu go uciszyłeś .
2017-06-23 21:11:41 | różnica
realista - sołtys głupa wali ale jest w tym zawarta mądrość bo ma wykształcenie wyższe, natomiast Ty już sam nie wiesz komu gdzie wejść
2017-06-22 23:35:48 | realista
Niejaki osobnik nazywający się "sołtysem"może sobie pisać co chce.I tak już się wszyscy przekonali, że nie ma sensu traktować Cię poważnie.Pozostaje Ci zatem do spółki z jedynym "sprawiedliwym" i jedynym "mędrcem "prowadzić ten bełkotliwy dialog.Was już wszyscy tu olali.Co niniejszym i ja to czynię."Sołtys "i AKS jesteście po prostu błaznami i wbijcie sobie do tych pustych czerepów, że władza takim jak wy dwaj ignoruje.I nie utożsamiajcie się z resztą mieszkańców bo jesteście po prostu osobliwością Grajewa.Nikt was nie słucha i nie analizuje co wypisujecie.Bo już każdy wie ,że wypisujecie bzdury.Załóżcie kabaret to więcej z Was może będzie pożytku.Jeden nawiedzony drugi głupek do czego sam się przyznał.Dobrana z was para.Życzę udanego pożycia.
2017-06-22 14:24:29 | Sołtys
Marek nie dokączyłeś zdania to ja za cię skończę Te twoje wpisy doprowadzają do nerwicy ludzi władzy . Towarzysze i towarzyszki Sołtys przestanie jątrzyć jek wy będzieta rządzić oszczędnie i gospodarnie. Realista a już ja miał petycje do jarka składać co bu cię jakimś ministrem propagandy zrobił ale się wstrzymał i poczykał na reakcję na je cię ostatnim komentarzem zdenerwował i doszedł do wniosku że ty za nerwowy jek dał się głupiemu podjudzić, a że tępy jesteś na tematy gospodarcze to fakt, ale jek by spokojniejszy był to do propagandy nadatny bo kłamczuch je doskonały .Radnym życzę odwagi przy głosowaniu i niech się nie boją ludzi pytać o zdanie.
2017-06-22 12:00:18 | qbik
Panie AKS. ja będąc burmistrzem też bym panu nie udzielił informacji.
2017-06-22 09:21:42 | Mirek
Sołtys - proszę Cię przestań pisać.Nie rób z siebie upośledzonego. Te Twoje wpisy doprowadzają do nerwicy ludzi.
2017-06-21 22:58:36 | AKS
Tępy umysł o mentalności bolszewickiej, nie będzie miał żadnej nadziei, bo nie jest samodzielny w myśleniu i tylko wykonuje polecenia swego pana - prawda "realisto"? Tylko sprawny inaczej intelektualnie jest w stanie powiedzieć, że człowiek NIGDY nie jest w stanie - wybić się ponad przeciętność! Przestałeś już wierzyć - w człowieka, bo zanadto jesteś zapatrzony w siebie! Współczuję.
2017-06-21 21:38:34 | realista
"Sołtys"Ty nie żaden sołtys tylko atrapa sołtysa.To tak jakby Syrenkę przyrównał do Mercedesa.Pozatym dobrowolnie przyznajesz się, że Ty kuracjusz oddziału bez klamek a ja z wariatami nie zwykłem prowadzić polemiki bo kto z głupim przystaje takim sam się staje.Napisze Ci tak głupim byłeś głupim jesteś i głupim umrzesz.I próżno rzucać perły przed wieprze.Uzurpowaniem sobie tego nicku urągasz jakże szanowanej funkcji prawdziwego Sołtysa.I nie miej nadziei, że mnie kiedykolwiek zdenerwujesz durnymi wpisami.
2017-06-21 21:00:02 | Sołtys
realista a uczony a szkolony ale gamoń pi..dolony niewie że od usługi transportowej to władze wioski 23% wat powini naliczać i wieśniakom takim jek Sołtys faktury watowskie wystawiać bo ja je jako przedsiębiorca rolny watowcem i tu je WAT do ściągniecia na 500+ sieroto jeden i znów cię podenerwował urzędasie, a pewno myślał że ugadał głupka.I jeszcze dodam że takich mądrech to ja tylko na oddziele bez klamek spotykał.
2017-06-21 00:02:41 | realista
Sołtys jak to się stało ,że kobieta wygrała plebiscyt na Sołtysa Roku.Chyba czymś podpadłeś wioskowym?Gratulacje się należą Pani Sołtys z Ciemnoszyj, co niniejszym czynię.
2017-06-20 23:32:13 | realista
Sołtys toż Ci piszę, że z 12 na 15 zł od osoby za niesortowany odpad komunalny.Czyli 3 zł więcej.I to nie jest podatek tylko opłata za wywóz śmieci od osoby.Jaśniej nie mogę już napisać.Za sortowane odpady komunalne opłata zostaje ta sama co była przedtem czyli 9 złotych od osoby zgłoszonej we wniosku złożonym do U.M.Sołtysie nie czytają albo czytają bez zrozumienia.Albo nie są takie głupie jak myślisz i żaden nie napisze jak głosował.PUK pilotuje .I ma zdjęcia śmietników.I na tych zdjęciach widać jak są "sortowane "śmieci.Już Ci pisałem, że moim zdaniem radny z tego okręgu gdzie mieszkańcy płacą za sortowane, a PUK udowodni, że nie sortują powinien karę zapłacić z własnej kieszeni, jeśli głosował przeciw podwyżce opłat.Bo jeśli ktoś płaci za sortowane śmieci a wszystko wrzuca do jednego pojemnika to kim jest tym osobnik?Jam myślisz Sołtysie szanowny?AKS nie wcinaj się jak mądrzy ludzie dyskutują na poważny temat.Pisałeś o terminie rozprawy.Teraz sądy przechodzą reformę sądownictwa i nie mają widocznie czasu zajmować się naszym basenem.Jak podadzą termin rozprawy to będzie wiadomo kiedy.Sołtys piszesz, że radni tracą elektorat.Nic z tych rzeczy.Przed wyborami obniżą opłatę i elektoratu będą mieli więcej niż teraz.Ty też Sołtys najpierw podnieś podatki na wiosce póżniej obniż i będą Cię chwalili jakiego mają dobrego Sołtysa.Tylko uważaj bo wioskowe mogą nie zrozumieć żartu.
2017-06-20 21:57:45 | AKS
Ad: "sołtys" - dobrze, że drążysz temat. Jednak... oczekiwanie na - JAKĄKOLWIEK odpowiedź od "władzy" - w Grajewie graniczy z cudem. Dwa dni temu też prosiłem.... OJ - WŁADZO, KĄSASZ RĘKĘ KTÓRA WAM DAJE UTRZYMANIE!!
2017-06-20 16:22:15 | Sołtys
realista dzięki za pouczenie jak głupsze od Sołtysa głosują bo jek by mądre byli to by przećko byli toć elektorat tracą ale redne nie udawać że nie czytają komentarzy i na ochotnika podawać jek który głosował tylko mi tu nie ściemniajta że wsie byli przećko .
2017-06-20 08:41:31 | Sołtys
realista to pytam prosto o wiela wam ten BIOM podniosł cenę na nie sortowane śmieci.Od kiedy to biom ma wgląd do podatków wioski to władze wioski powinę podać jek wieśniaki zgłaszają podatki za wywóz nieczystości ,a PUK powinien pilować czy wioskowe robią to żetelnie, a i same powinni oddzielnie zbierać , a nie do jednego samochoda wsio
2017-06-20 01:06:36 | realista
Sołtysie w R.M nad uchwałami nie ma imiennego głosowania tak jak i w Sejmie.To Rada Miasta podejmuje uchwały a nie pojedyńczy radny.Nieważne kto jak głosował ważne ,że głosowała za uchwałą większość radnych.Można chyba tylko sprawdzić ile głosów oddano za uchwałą, ile przeciw, a ilu radnych wstrzymało się od głosu.
2017-06-20 00:56:24 | realista
Sołtysie szanowny Ty się nie indycz tylko czytaj co ja Ci piszę.Miasto urealnia ceny za odpady niesortowane bo BIOM pobiera większe opłaty za niesortowane odpady i Miasto jest zmuszone urealniać ceny za odpady niesortowane.Z informacji BIOMU wynika jasno ,że z Miasta dostarczanych jest więcej odpadów niesortowanych niż sortowanych.Miasto nie może dopłacać do różnicy opłat i koszty za odpady niesortowane zmuszone jest podnosić.Sołtys lepiej namów swoich wioskowych do większej aktywności w sortowaniu śmieci a nie podnosisz rejwach.Nie wiem jak głosowali radni ,ale jak ktoś głosował przeciw to w przypadku stwierdzenia ,że PUK wywozi więcej śmieci niesortowanych niż sortowanych z takiego okręgu to taki radny powinien wyrównać koszty z własnej kieszeni.Bo ja np. ze swoich podatków nie zamierzam dokładać do takiego okręgu.W XXI w,powinna być większa świadomość w temacie sortowania odpadów.A ja nie jestem populistą,żeby twierdzić,że niesortowanie odpadów jest lepsze od sortowania.Nikt nikomu nie każe płacić wyższej stawki za niesortowane odpady,wystarczy je sortować .Jak już napisałem jestem za tym ,żeby stawka za odpady sortowane była niższa niż jest.Sołtys dzięki za uznanie mojego talentu,ale jak dla mnie trochę za wcześnie na pisanie bajek.A pozatym za duża dla mnie konkurencja.
2017-06-19 19:57:13 | realista
Opłata za sortowane odpady była i pozostała 9 zł od osoby,a opłata za odpady komunalne nie sortowane wzrosła z 12 do 15 zł od osoby.Różnica w opłatach jest znaczna aby zachęcić mieszkańców do sortowania odpadów.Jestem za tym, żeby opłata za śmieci sortowane była jeszcze niższa niż dotychczas.Ja pisze o sytuacji w zabudowie wielorodzinnej.
2017-06-19 18:43:15 | Sołtys
realista jek mata ciemnych radnych to nie znaczy że wszystkie wieśniaki to są głupsze od niech bo żeby obniżyli choć o trochu sortowane to by mogli tłumaczyć że zachęcają , tera to Sołtys wie czemu utajnili obrady bo poco mają wiedzieć jek radne za ustawą głosowali.Realista ty musisz zacząć BAJKI DLA DOROSŁYCH PISAĆ bo muszę przyznać masz talęnt.Może ktoś zorjęntowany poda jek głosowali nasze przedstawiciele bo jek wsie byli na tak to Sołtys we wyborach proponuje głosować na nie.
2017-06-19 15:27:53 | Sołtys
Ale ostatnio to podnieśli opłate za sortowane bo niby motłoch śmieci nie potrafi sortować i różnica zrobiła się mała i tera trochu odczekają i podniosą sortowane bo słabo sortowane niby
2017-06-19 07:53:32 | realista
Tu nie chodzi o inflację a o to ,żeby, zachęcić mieszkańców do sortowania odpadów.Zauważ że cena sortowanych odpadów nie wzrosła.Za niesortowane odpady dostarczane do BIOMu Miasto więcej płaci.Jeśli by cena odpadów niesortowanych nie wzrosła to Miasto musiało by dopłacać dla BIOMU z podatków a tym samych z pieniędzy przeznaczonych na inwestycje.Jeśli poprawi się sortowanie odpadów Miasto pewnie powróci do niższej ceny za odpady niesortowane.Wzrost ceny za odpady niesortowane nie trzeba postrzegać jako kary a zachęty, żeby więcej odpadów było sortowanych.
2017-06-18 21:33:27 | AKS
Szanowna władzo grajewska, proszę tu podać, kiedy i gdzie odbędzie się rozprawa odwoławcza w/w sprawie? Może niektórzy by pojechali?
2017-06-18 14:10:28 | Sołtys
realista Sołtys troch dał ci odpocząć i tera znow będzie atakował pytaniami, a tera to dotyczy podwyżki o 15% za śmieci cemu tak dużo i co tak mocno podrożało bo inflacji drastycznej nie było , czy to nie je składka na karę .
2017-06-17 14:12:16 | Sołtys
I tak to Sołtys z realistą zmienili temat dyskusji ze basenu na tematy pobytu w niebie cy we piekle i to je bardzo ciekawy temat dla filozofów .
2017-06-17 13:57:41 | Lech Redyk
SZANOWNA "INNA".Nie chodzi tu o moją czy wręcz Twoją też tu okazaną "zapiekłość".Lecz o to,że ja już bardzo dawno temu całkowicie wycofałem się z pisania felietonów lub udzielania komentarzy.Szczególnie dotyczącymi Pana AKS. O czym on bardzo dobrze od dawna też wie.Muszę Ciebie i innych zmartwić-"realista"ani żaden inny podpisujący się swoim pseudo to nie ja.Czy bardzo inteligentnie Pan AKS mi odpisał to niechaj on sam to oceni?A mnie już przenigdy w ten czy inny sposób nie zaczepia oraz nie wspomina.Bardzo Ciebie i innych też o to proszę!BARDZO DZIĘKUJE!SZCZĘŚĆ BOŻE!!!
2017-06-17 11:10:07 | Sołtys
Czesia podaj argumenty przemawiające za pobytem w niebie i nie rób z realisty lucypera bo on żeby nim ostać musi na szkolenie do Sołtysa się udać.
2017-06-17 10:19:40 | inna
Aaaa, ja też proszę > nie zaczepiajcie Pana Redyka. Swoją zapiekłością tu, już dał swój popis > aż czasem podejrzewam, ze "realista" to włąśnie on. B. inteligentnie pan odpisał p. Redykowi i - czekamy na nastepne artykuły.
2017-06-17 00:39:21 | realista
Czesia a dla drugich diabeł to Bóg.Sołtys miło mi się z Tobą polemizowało.Bóg jeden wie gdzie się spotkamy po śmierci.Ja do Ciebie żadnej urazy nie chowam w sercu.I nie życzę ci piekła tak jak mnie AKS.Życzę zdrowia i zachowania dobrego humoru.
2017-06-17 00:29:26 | realista
AKS Tobie tylko została frustracja i opluwanie innych.No i jeszcze pisanie swoich wypocin dla poprawienia własnego samopoczucia.Rozumiem, że jesteś jedynym lokalnym "mędrcem", który ma subiektywne zreszto od wielu lat poglądy i opinie co do sprawowania władzy,każdej władzy.Nie tylko ta ale każda władza i to od wielu lat jest kontestowana przez Ciebie.Ale kto tu słyszał abyś to Ty przedstawił jakiś konkretny program inwestycyjny poza uprawianiem politykierstwa dla własnych celów.To jasne, że łatwiej jest uprawiać populistyczne krytykanctwo niż samemu zrobić coś konkretnego dla tego Miasta.Podaj choć jeden przykład merytorycznego wniosku jaki złożyłeś przez tyle lat do Rady Miasta poza uprawianiem populizmu.Od 20 lat krytykujesz kolejnych Burmistrzów i od 20 lat starasz się wszelkimi sposobami zdobyć jaki kolwiek mandat.I od 20 lat to Ci się nie udaje.AKS Ty nie starasz się zdobyć na jaką kolwiek refleksję dlaczego tak się dzieje.Nie wyciągasz wniosków dlaczego tak jest.Chciałbyś wszystko robić czyimiś rękami a sam zbierać zaszczyty.Znamy takich "mędrców".
2017-06-16 22:43:54 | Lech Redyk
AKS-prosiłem i nadal bardzo proszę.Odczep się ode mnie.Ty wiesz i ja wiem,że Ty wiesz;i każdy czytelnik wie też o tym w jakim sensie użyłeś moje nazwisko.Wiedz jedno,ze nigdy nie będziesz żadnego,ale to żadnego baranka "pasterzem"!ŻEGNAM!!!
2017-06-16 21:47:28 | Czesia
realista -dla jednych Bóg to djabeł
2017-06-16 20:18:23 | AKS
ad: "dreu" - sam widzisz z kim mamy do czynienia! Jak sobie dali po 1100 zł na głowę, to nie ma tam człowieka, który by coś powiedział przeciw. To sprytny sposób "kupienia" spolegliwości radnych.
Panie Redyk, czy ja pisałem - Redyk, czy "redyk"? Skoro miałem na myśli - wypas (wypęd) owiec na halach, więc tu przeniosłem to tylko na nawę naszej pseudowładzy, bo takich baranów to już dawno nie widziałem.
2017-06-16 17:03:34 | dreu
Dalej nie ma retransmisji z sesji, słusznie po co maluczcy mają usłyszeć co się działo. A radni jacy spolegliwi a w poprzedniej kadencji 500 złotych wyliczali a dziś cisza. Zastraszeni czy co?
2017-06-16 13:27:35 | Lech Redyk
Szanowny Panie AKS. Ode mnie to proszę raz na zawsze odczep się i mnie już więcej nie wspominaj.Już kiedyś Ciebie o to prosiłem.Ja sobie tego nie życzę.Bo jak powrócę to nie tylko znajdziesz mnie w każdej jednej szafie ale też w Twoich koszmarnych wizjach i w snach!OK?!Pozdrawiam!SZCZĘŚĆ BOŻE!!!
2017-06-16 08:56:00 | AKS
Bicie piany - koledzy! Chyba już czas na następny felieton. Ten realista to jak kiedyś "redyk" - otwierasz szafę... realista, otwierasz komodę ... realista, otwierasz lodówkę...
Nawet nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, że obrona grajewskiego układu, jest oceniana jednoznacznie przez lokalnych! Dlatego, by dalej nie szkodzili, należy mądrze się do tego przygotować.
2017-06-16 08:50:16 | Sołtys
realista niech się nie zamartwia bo piekło nie je takie liche klęczeć nie trzeba i je ciepło, Sołtys za to że ci dokucza to musi mjejsce ma pewne w piekle jek ono je ,tak że my tam zakączymy dyskusje .
przy ognisku.
2017-06-16 00:17:47 | realista
Czesia nie taki diabeł straszny jak go malują.Trzeba bronić dobra bo zło samo się obroni.Takie czasy niestety.A swoją drogą pod płaszczykiem dobra ludzie robią złe rzeczy.Gęby pełne frazesów,a myśli mają czarne.Każdy z posłów ,lub radnych jak składa zaprzysiężenie mówi formułkę"tak mi dopomóż Bóg".Tylko nie jeden interpretuje to na swoją korzyść.I to dopiero jest czysta hipokryzja.Zgadzasz się ze mną w tej sprawie?
2017-06-16 00:06:08 | realista
Różnica "klakier to osoba gorliwie przytakująca komuś ,popierająca kogoś"Wypisz wymaluj są to osoby popierające i przytakujące AKS.Co do drugiej części zdana nie mam zastrzeżeń.Upraszczasz$$nie tylko głupota jest domeną lewactwa.Jest jeszcze globalizacja i socjalizm liberalny.Niestety rozczaruję Cię$$ ,nie należę do tej grupy.Z sołtysem zgadzam się całkowicie.Sejm musiałby stworzyć taką ustawę ale wtedy założyłby sobie stryczek na szyję.Kto ma możliwość dysponowania budżetem powinien tez ponosić konsekwencje finansowe za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy.Niby jest ustawa o finansach publicznych ale dotyczy ona maluczkich.Czesia nie podniecaj się tak bo dostaniesz orgazmu.Walkę z piekłem zostaw Kościołowi.AKS ma za małe kompetencje w tej sprawie,żeby decydować o tym kogo wysłać do piekła a kogo do nieba.Różnica dodam jeszcze, że mieszkańcy ,bo pewnie ich masz na myśli pisząc "my"zbyt mało interesują się pracą swoich radnych.A przecież ich sami wybierali w swoich okręgach. Praca radnego nie jest pracą społeczną bo radni pobierają wynagrodzenie za swoją pracę tzw.diety.I to dotyczy wszystkich samorządów,czyli R.M.R.P i Rady Sejmiku Samorządowego.Prawda sołtysie?
2017-06-15 20:22:05 | Czesia
realista to jakiś djabeł bo tak broni zła
2017-06-15 19:16:27 | różnica
Klakier - osoba gorliwie przytakująca komuś, popierająca kogoś. Wypisz, wymaluj realista. My natomiast mamy obowiązek patrzeć władzy na ręce, rozliczać.
2017-06-15 18:09:03 | $$
Prof. B. Wolniewicz: "Pośród wielu ujemnych cech lewactwa, najbardziej wydatną jest GŁUPOTA" - PRAWDA inteligentny inaczej realisto?
2017-06-15 14:16:44 | Sołtys
kkk ma racje każden urzędnik czy dyrektor kołchozu powinien mieć wykupione ubespieczenie od odpowiedzialności cywilnej i to w takiej wysokości jakim budżetem dysponuje i jak błąd popełni to ubezpieczenie kryje i żeby bolało musi sam z prywatnej kasy to wykupić a jak będzie robził byki jek SOŁTYS we pisaniu to mu stawka tak wzrośnie że wyrzeknie się roboty to powinno dotyczyć radnych i burmistrza.
2017-06-15 14:08:38 | realista
AKS Ty mnie nie strasz piekłem.Zabrakło Ci argumentów?A jeśli chodzi o pokorę to najpierw Ty wykaż jej więcej a dopiero innych oceniaj.Jątrzeniem i szczuciem nic nie osiągniesz.Kto śledził Twoją działalność i Twoje poczynania dobrze wie, że chodzi Ci wyłącznie o władzę.Pod płaszczykiem bezinteresowności starasz się ugrać swoje.Twoja frustracja wynika stąd ,że przegrywasz kolejne wybory lub nawet nie możesz w nich wystartować.Kilku klakierów nawołujących do rozliczania władzy( pewnie sami nie wiedzą z czego mieliby rozliczać) pisze tu swoje subiektywne pożal się Boże opinie.Mają zresztą do tego prawo.A Ty posługujesz się jak zwykle populistycznymi zwrotami.Weż się chłopie za jakąś robotę z pożytkiem dla mieszkańców,a nie siedzisz przed kompem i biadolisz jak to ta władza wredna.A może tak porozmawiamy o inwestycjach o pozyskiwaniu środków pomocowych o naliczaniu podatków o przyszłości Grajewa?O Tym jaka Ty masz wizję rozwoju Grajewa i jak Ty to zrobisz?Krytykować potrafi każdy.Ale pracować dla tego Miasta już nie.Jeszce raz ci napisze "nie sądż ,a nie będziesz sądzonym"
2017-06-15 09:47:36 | AKS
ad: "realista", jak widzisz ludzie ciebie tu oceniają jednoznacznie. Ja ci powiem - pamiętaj, że bunt pochodzi od szatana, a pokora prowadzi do odmiennego zachowania, do przyjmowania każdej niesprawiedliwości z wdzięcznością!
2017-06-15 04:00:52 | kkk
Osobista odpowiedzialnosc majatkowa urzednikow za podejmowa decyzje! Tak k..., jest wszedzie. W kazdej prywatnej firmie pracownik odpowiada za podjete decyzje. Dlaczego w tym przypadku mamy tolerowac jakies wyjatki i na czyj koszt maja isc pomylki tych ludzi?
2017-06-15 03:37:46 | kkk
Zeby sie za to wziac to trzeba zatrudnic ludzi spoza ukladu. Poslijmy tych zlodziei do wiezienia. Glosujcie na ludzi spoza ukladu to ci z ukladu zaczna byc rozliczani.
2017-06-14 12:09:48 | niewazne
Ha, ha > wyrocznia "(delficka) grajewska rzekła: $$,nie wchodzą do komitetu AKSa bo mu nie ufają''. Czyli po rozebraniu to na części pierwsze > jeśli nie ufają jemu, to temu drugiemu???? Moze ani jednemu ani drugiemu??? Do wyboru do koloru!! Słuszznie - jak mają ufać komus, kto mataczy, nie chce pokazywać dokumentów, kłamie???? Widać chocby po tym rachunku za >>>malowanie skrzyżowania! 43 tysiace !! To rozbój w biały dzień!! Moze za to sie trzeba wziać i >> przetrzepać te _ niby oferty, gdzie obłowią się wszyscy pospołu!!!
2017-06-12 22:15:19 | Jan
Zobaczycie że tę sprawę jeszcze zbada prokuratura.
2017-06-12 19:02:06 | Sołtys
Realista błędy popełniać to ludzka rzecz gorzej iść w zaparte że to nie ja tylko kolega. I na ten przykład Sołtysowi kury gineły więc ja zasadzkę zorganizował i we kurniku dwie noce spędził no i złapał złodzieja a on do mnie gada że ja nie ukradł tylko pożyczył od Sołtysa na parę dni co by mi stonkę we kartoflach pozbierała no i co kurę zabrał a złodzieja luzem puścił co by mnie nie oskarżył o pomówienie .
2017-06-11 23:01:59 | realista
$$,nie wchodzą do komitetu AKSa bo mu nie ufają.Pisać felietony to jedno a realnie angażować się w życie i rozwój Grajewa to drugie.A błędy w życiu się zdarzają.Ten błędów nie popełnia co nic nie robi.Sołtys super by było, żeby politykę oddzielić od inwestycji.Jak do tej pory nikomu się to nie udało.
2017-06-11 22:44:48 | realista
Pisząc o odtajnieniu nicków tu piszących, wiem doskonale, że żaden z portali tego nie zrobi chyba, że prokurator by tego zarządał ze względu na naruszenie dóbr osobistych.Bardzo łatwo rzucać w przestrzeń publiczną zarzuty i oszczerstwa wobec różnych osób, gorzej już jest z ich udowodnieniem przed sądem.Pomimo ,że moja skromna osoba ,Sołtys i kkk są za, to żaden portal tego nie ujawni bo pewnie niewielu zdecydowało by się tu pisać ujawniając swoje dane.Jednak każdy,czy pisze ujawniając swoje dane lub pod przykrywką tzw."nicka",bierze na siebie odpowiedzialność za swoje słowa.Trzeba mieć tego świadomość, że nikt z nas tu piszących nie jest tak do końca anonimowy.
2017-06-11 22:21:31 | realista
Panie kkk ja nie dzielę ludzi na plebs i resztę a na normalnych uczciwych i nawiedzonych udających uczciwych.Nie wątpię w to, że są ludzie ogarnięci i rozeznani.Ale są i tacy których realna świadomość otaczającego nas świata i to co się obecnie dzieje jest znikoma lub wręcz bliska zeru.Duża część ludzi swoją wiedzę na temat otaczającego nas życia opiera na plotkach i pomówieniach podejrzewając wszystkich wokół siebie o kradzieże oszustwa i machlojki.A to dlatego, że nasze życie kształtuje telewizja akcentując właśnie te wydarzenia.Bo o ludziach uczciwych po prostu się nie mówi.Bo to nie jest nośny temat.A oszustwa zdarzają się w różnych przedziałach wiekowych.Młode pokolenie wobec starszego było i jest zawsze roszczeniowe.A mój poprzedni wpis proszę traktować jako przejaw fantazji bo istniejące przepisy nie pozwolą go urealnić.
2017-06-11 15:45:44 | $$
Argumenty stetryczałych "filozofów" > realisto. Broń jest dla mądrych a tych tu jest zdecydowanie wiecej.
Z innej strony > kkk mówi: ze wsrod "plebsu" sa ludzie ogarnieci i rozeznani; to jesli są "ogarnięci", to czemu nie wchodzą do komitetu AKSa? Sami myślą > wygrać z układem kolesi?
2017-06-11 12:18:18 | Sołtys
Ten Kukiz to mądry człowiek i od dziś będzie mieć moje popercie realista dzięki za informacje bo ja był skłony PO popierać bo we PISIe to mnie Antoni denerwuje bo Morawiecki wie co robi i pani premier nie musi nic robić tylko dobrze we telewizorze wyglądać zresztą Jarosław to kumaty gość i po to ją powołał co by wizerunek ocieplić. Realista sam widzi że te wasze profesor z zagranicy ściągnięte po komunistycznych szkołach to tylko długi robić potrafią i na ten przykład niech obaczy jek urzędniki niszego szczebla bez tytułów WAT ściągają jek jem urzędniki z politykami nie przeszkadzają i na 500+ naciułali, a że paru przy okazji trochu posiedzi w celu nawrócenia na dobrą drogę to mały pikuś
2017-06-11 02:01:08 | kkk
Panie realisto, ja nie mam nic wspolnego z wladza, urzedasami, prosze mi wierzyc, ze wsrod "plebsu" sa ludzie ogarnieci i rozeznani, jesli chodzi o ujawnienie tozsamosci jestem na tak. Ta propozycja zle swiadczy o tobie realisto. Mysle, ze jestes przedstawicielem starego porzadku, ktory nawet w myslach nie dopuszcza ze nowe pokolenie ma was dosc(mowiac bardzo dekilatnie). Ogolnie sadze, ze kazdy kto ukradl choc 1gr powinien pojsc siedziec. I wlasnie wy boicie takiego podejscia.
2017-06-10 15:50:33 | realista
Sołtys jestem za.Ale by się kołtuny same ze sobą za łby brały.Jeden drugiego o złodziejstwo by posądzał.Jeszcze tylko, żeby Stowarzyszeniu Kukiz15 udało się przeforsować ustawę o posiadaniu broni bez zezwolenia i wódka za darmo.Pewnie w krótkim czasie Grajewo by z 22 tyś.zmniejszyło się do 10 tyś.Niech by same drogi robili,wodociągi sobie zakładali ,każdy niech by sobie zarządzał z własnej chałupy.Ale wiem, że to tylko fantazje.Korwin jest za taką wolnością.Od służby zdrowia po energie elektryczna wszystko zrobić prywatne.Oj by się działo.A tak od ponad 70 lat nie było w Polsce wojny i ludziom się z nudów w d....pach poprzewracało.Sołtys byłem jestem i będę za odpowiedzialnością za swoje słowa i swoją działalność.I z takimi rygorami jak w Korei Północnej.Amen.
2017-06-10 08:53:49 | Sołtys
Sołtys też jest za całkowitym utajnieniem posiedzeń rady nawet przed radą ja jest za sprywatyzowaniem wioski i niech właściciele zarządzają jek potrafią.I niech nie myślą że Sołtys zioła jakieś brał sołtys nawiązuje do historii kiedyś tak było to cemu tera nie może.
2017-06-09 20:14:38 | **
a co ty tępy obrońco (@) - czemu bronisz > dalszego mataczenia? co za bezinteligentne wpisy!
2017-06-09 20:08:27 | Sołtys
realista to ty jesteś za odpowiedzialnością urzędników za grzech czy ci tylko przez przypadek tak się wymckłą i tera prostujesz .
2017-06-09 15:06:55 | @
A poza tym sesje są dostępne dla wszystkich tak samo komisje.A nie siedzisz na d...pie i chciałbyś wszystko wiedzieć.Mniej wiesz lepiej śpisz i dłużej żyjesz.
2017-06-09 15:04:52 | @
A co dreu nie masz o czym plotkować?Wogóle powinni nie transmitować.Jaki to się znalazł spragniony informacji.A włącz sobie TVN 24 tam ogrom informacji.
2017-06-09 11:47:39 | dreu
Coś dziwnie długo nie ma retransmisji z sesji, mieszkańcy maja się nie dowiedzieć co było na posiedzeniu rady? Gdzie są radni, jak w zeszłej kadencji było 3 dni opóźnienia to już były zapytania o utrudnienia w dostępie do informacji, jak tutaj już dwa tygodnie zwłoki to cisza.
2017-06-08 01:20:34 | realista
Pozatym "inna" każdy jeszcze chciałby być piękny ,młody zdrowy i bogaty.Też jestem za.
2017-06-07 20:32:26 | realista
Jak to mówią ,każdy złodziej, żeby odwrócić od siebie uwagę,krzyczy "łapaj złodzieja".Ty tu "kkk"jesteś tylko "nickiem"więc możesz udawać "kryształowego" i pyskować.Jeżeli w kampanii wyborczej wszystkie nicki zostaną odtajnione zobaczymy kto jest kim.
2017-06-07 12:48:54 | inna
Chyba każdy zdrowomyslący chciałby aby nie było złodziejstwa, by nas nie okradali, nie kłamali, nie oszukiwali, ale cóż - jakich sobie wybraliscie - tak macie! Odpowiedzialność urzędników - ale to było przed wojną. Dziś poustanowiali sobie takie prawa, ze w majestacie przwa - "są bezkarni". Opcja zero? Ale w jakim sensie? Nowy komitet i wygrana? To jestem za!
2017-06-07 02:42:34 | kkk
Jak to mowia, na zlodzieju czapka gore. Kazdy kto mialby obiekcje przeciw takim rozwiazaniom zdradzalby ze jest nieucziwy. Ja osobiscie popieram opcje zero- kazdy kto choc troche sie "ubrudzil" zostaje wypie... na zbity pysk.
2017-06-06 08:44:44 | Sołtys
kkk Sołtys też jest za tylko jest problem czy te z górnej półki polityki zechcą za tym głosować toć to jech też by dotyczyło Dobrze że realista będzie dyskutował i nawet jest zgodny w sprawie odpowiedzialności osobistej urzędników, a basen ostawiem do wyroku.A jek się rozchodzi czego ja się boje to utraty kasy wioskowej to je i mojej bo ja je płatnikiem , a nie biorcą.
2017-06-05 17:08:43 | realista
kkk jestem za.
2017-06-05 17:07:23 | realista
AKS za wcześnie się cieszysz.Napisałem ,że nie będę prowadził dyskusji na temat budowy obiektu sportowo-rekreacyjnego dopóki sprawa w toku.Jeśli jak piszesz że jesteś dziennikarzem to dobrze wiesz że Ciebie chroni prawo prasowe a mnie nie.I nie chcę narażać się na sprawy o naruszanie dóbr osobistych.I nie pisz głupot w stylu:(buta,pycha,niegodne pospólstwo,lekceważenie lokalnej ludności)bo to po prostu populizm z Twojej strony, którym posługujesz się od dłuższego czasu.Powiedz co zrobisz jak przegrasz kolejne wybory za półtora roku?Posypiesz głowę popiołem i usuniesz się w cień?Napisz wreszcie jeśli jesteś dziennikarzem do jakich gazet pisujesz lub w jakiej redakcji pracujesz.Bo jeśli jesteś tylko dziennikarzem sam dal siebie więc nie jesteś przedstawicielem opinii publicznej i reprezentujesz tylko siebie samego.Bo dziś każdy kto ma tel.kom. z kamerą jest fotoreporterem.
2017-06-05 16:52:28 | realista
Czego boi się "sołtys" nawołując do ugody w sprawie basenu?Czyżby to był jakiś krewny byłego inwestora?Chyba się domyśla jakie konsekwencje będą jeśli Miasto przegra sprawę?I to nie tylko dla Miasta zapewne.Więc "sołtys" stara się jak może ciągnąć temat i gmatwać prawdziwy przebieg inwestycji?Cwana "gapa" z Ciebie "sołtys".Mnie na taki tani "chwyt"nie nabierzesz.Zastawiasz się "dobrem""wioski" i chcesz wyciągnąć jak najwięcej informacji."Różnica"ten gość jest z Grajewa a nie z żadnej wioski.Tylko "głupa"udaje.Pisze slangiem dla niepoznaki.Jak widzisz nie wprowadziłeś mnie w stan żadnej nerwowości.Ale spokojnie "sołtys"do ogłoszenia wyroku żadnej prawdy nie ujawnię.Śpij spokojnie.Życzę zdrówka.
2017-06-05 02:30:58 | kkk
Osobista odpowiedzialnosc majatkowa urzednikow za podejmowane decyzje - to nas uratuje przed nieodpowiedzialnoscia tych ludzi. Kto przeciw ten ma cos za uszami...
2017-06-04 12:09:22 | AKS
To dobrze, że "realista" w końcu zapowiedział tu koniec swojej dyskusji. Skoro to ma być na zasadzie - wiem ale nie powiem, to faktycznie - skończ. "pływak" tu zadaje słuszne pytanie, bo widać, że ma dostęp ("realista") do dokumentów, ale nie - nie powie, bo co.... pospólstwo niegodne tej wiedzy? Liczyłem, że choć tu, na forum publicznym, władza wypowie się w sposób jasny. Znów zawiodłem się. Pewnie - poniżej swego "olimpu", niczego już nie widzą?! "wioskowe" niegodne tej wiedzy. Buta, pycha, czy zwykle...lekceważenie lokalnej ludności? I niech mi nie mówią, że "nie czytają", bo poniekąd na sesji RM burmistrz dawał "odpowiedzi". Myślałem, że choć wtedy - posypie głowę popiołem i "choć trochę" przeprosi za swe zachowanie....! Jak widzieliśmy, niegodni jesteśmy wiedzy o basenie! Także nie do siebie wziąłem ten przytyk o - pseudodziennikarzach, bo jestem dyplomowanym dziennikarzem - o czym burmistrz został zawiadomiony w pismach (KSD). Dlatego nie bardzo rozumiem - braku odpowiedzi ze strony osób tu wymienionych w felietonie! Szkoda, że władza sobie a społeczeństwo sobie!
2017-06-04 11:24:35 | różnica
realista z układu a Sołtys ze wsi
2017-06-03 13:11:00 | Sołtys
No i nareszcie tempy ćwok Sołtys odniósł sukces i wyprowadził w stan nerwowości mądrale z FOG to je realistę i proszę resztę komentatorów co by go nie gnębili bo jeden Sołtys prawdą go dobija i to wystarczy i niech nie myślą co ja taki litościwy ja tylko nie chce nadszarpnąć budżetu NFZ bo leczenie po takich dyskusjach je bardzo drogie.
2017-06-01 23:18:07 | realista
Po pierwsze nie są to żadne kluczowe informacje bo możesz jak umiesz czytać ze zrozumieniem przeczytać o tym nawet w internecie.Po drugie masz jakieś dziwne skojarzenia wręcz urojenia.Pewnie masz awersję do każdej władzy.I stąd takie Twoje przypuszczenia.Sołtys Ty tępy ćwoku mieniący się Sołtysem,pytania to Ty możesz zadawać sołtysowej jak ją masz.A jak jesteś taki dociekliwy to rusz sprzed komputera d...pę i sam sobie poszukaj odpowiedzi.Już Ci chyba dokładnie napisałem ,że najważniejszy będzie wyrok w tej sprawie i jeśli chodzi o mnie to kończę dyskusję tu na forum na ten temat.A Ty jak nie masz nic do roboty to jątrz,pisz co Ci przyjdzie do głowy.Bo Tobie nie chodzi o żadną prawdę tylko o podtrzymywanie tematu dyskusji być może na czyjeś zlecenie."Pływak"zastanawiający jest fakt ,że niejaka osoba o nicku "Sołtys"tak interesuje się tą sprawą.Nawołuje na forum do ugody.Czyżby czegoś się bał?A to co wcześniej pisałem o tej sprawie to nie żadna rewelacja to są oficjalne informacje podane do publicznej wiadomości.
2017-06-01 21:21:48 | pływak
A mnie zastanawia dlaczego niejaki realista tak broni obecnej władzy i do tego ma tak kluczowe, szczegółowe informacje o dokumentach, przebiegu spraw itp.?
A może to jakiś przyboczny Burmistrza? Nie ma co się dziwić skąd taka propaganda..
2017-06-01 17:18:15 | Sołtys
realista Sołtys tylko pyta wiela dostalim dotacji 10 czy 8 mil czy to takie trudne pytanie dla takiego mądrali chyba że ty tylko udajesz mądrego, a cało wioskę masz za durnowaty motłoch Sołtys nie SĄD i nie potrzebuje całej dokumentacji do wglądu tępy urzędasie. Jek nie opublikuje to Sołtys poświęci trochu czasu i na stronach urzędo MARSZAŁKA poszuka i opublikuje wioskowym.
2017-06-01 15:39:54 | 123
Bardzo słusznie - ktoś... Nie nalezy dyskutować ze zidiociałymi obrońcami układu! Sami nie potrafią sie podpisać, a innym wytykają - nicki. Boicie sie - towarzychowzajemnej adoracji. Życzył..m, aby udało sie zebrać kilkunastu madrych i udało sie pogonić "układ", dla AKS!
2017-05-31 23:41:01 | ktośtam
Nie dajcie się wpuszczać w "jałową dyskusję". Widać (zależy im), żeby jak najdalej od meritum, a jak najbardziej dokopać autorowi! Pochylmy się nad - mataczeniem i kłamstwami. Zobaczcie: http://grajewo24.pl/info-4/katolickie-stowarzyszenie-dziennikarzy.18311.html
2017-05-31 23:27:57 | realista
Czy osoba o nicku "@"reprezentuje jakąś grupę, która mataczy i kradnie?Bo pisze -cytuję:Wystarczy tylko poczytać felietony Pana Szymczaka by wiedzieć kim jest,co myśli i dlaczego pokazuje nasze matactwa i złodziejstwa"koniec cytatu.Nic dodać nic ująć.Ciekawe co to za grupa która takie brzydkie rzeczy czyni?Ale, że się do tego przyznaje tu na forum to chyba dobrze świadczy o tej osobie która posługuje się nickiem "@"
2017-05-31 21:12:18 | realista
W tej sprawie Sołtysie każdy ma swoją prawdę.Miasto swoją firma budowlana swoją.Skoro jesteś po stronie prawdy to niestety ale musisz poczekać aż sąd ustali która z tych prawd jest najprawdziwszą prawdą.Na temat dokumentów pisałem i nie mam zamiaru jeszcze raz do tego wracać.A Ty sołtys rób to co uważasz za stosowne.Pisz ,jątrz,domyślaj się matactw,obwiniaj kogo tam chcesz i za co chcesz.I tak najważniejszy będzie prawomocny wyrok.
2017-05-31 20:54:58 | realista
"kkk"doprawdy nie wiem czemu inni też robią "dokladnie"takie same"bledy"w pisowni,"skladni"i do tego"maja"te same "poglady"co Ja i nie "przepadaja"za AKS."Mozesz"to "jakos""wytlumaczyc"?No "kkk"niestety nie mogę.Skoro z Ciebie taki prorok to może podasz numery ToTo lotka na najbliższe losowanie?
2017-05-31 17:58:01 | Sołtys
zapomniałeś
#### zapomniał dodać karawana jadzie dalej a pieski szczekają we wiosce mamy paru wieśniaków co mają analityczny umysł i się nie wyśilaj bo jech jech ciężko oszukać.
3
2017-05-31 10:38:58 | @
WYSTARCZY tylko poczytać feleitony Pana Szymczaka, by wiedzieć kim jest, co mysli i dlaczego pokazuje nasze matactwa i złodziejstwa. Pewnie, ze jedyny. I pewnie byście Go chcieli utopic w "łyzce wody" układzxie! Rzucanie obelg i opluwanie AKS jest działaniem - chorych z nienawiści. Leczcie sie! Tylko pokazujecie jaki "inteligentny inaczej" jest _ Ukłąd grajewski. WSTYD!!
2017-05-31 09:30:23 | #####
Widzieć to Ty gościu sobie mogłeś wszystko co sobie umyślisz.Niektórym tylko zdaje się, że coś widzą."$$$", dolarowiec aleś walnął jak łysy o beton.Toż niektóre pieski szczekają zawsze przez cały rok i na każdą władzę.Aż dziw ,że nie ochrypli od tego ujadania.Ale to chyba są tzw.burki łańcuchowe które ujadają na każdego kto się pojawi w pobliżu ich budy.Pewnie władza przyzwyczaiła się do ich ujadania i nie reaguje.A ugryżć nie ugryzą bo łańcuch ich ogranicza.Niech się poskarżą do TOZ, że są na łańcuchu.
2017-05-31 08:09:49 | Sołtys
realista Sołtys nie jest adwokatem AKSA tylko prawdy a prawda jest w dokumentach i takie głupki jek Sołtys dopuki jech nie obaczą doputy będą pisać i jątrzyć jek jest tak klarownie to nie ma co ukrywać dokumentów tylko ujawniać.a JEK mata za kołmierzem to mordka w kubeł i sprawa przyschnie.A co się dzieje że ja od politycznych doktorów skierowania na oddział bez klamek tyle czasu nie dostaje.
2017-05-31 07:17:57 | a
"peło" sam jesteś agent i towarzysz , i nie obrażaj tu piszących
2017-05-31 01:44:18 | kkk
To ze miasto przegra bylo do przewidzenia. Prorokowalem to w wielu komentarzach. W naszym miescie rzadza niedomarasy powciskane po znajomosci a nie fachowcy. Niedojda na odpowiedzialnym stanowisku to kiepski pomysl. Niedojda zarzadzajacy nieswoimi pieniedzmi to koszmarny pomysl... Widzimy efekty.
2017-05-31 01:38:56 | kkk
realista nie badz smieszny. Jak to jest, ze rzekomo inne osoby robia dokladnie takie same bledy w pisowni, skladni, stylu i do tego maja te same poglady co ty i nie przepadaja za AKS? Mozesz to jakos wytlumaczyc?
2017-05-30 18:19:02 | peło
Widziałem legitymację dzienikarską Aleksandra , a podejrzewanie go o tchórzostwo to już sarkazm i głupota , sam fakt podpisywania tych felietonów świadczy o dużej odwadze .Gorzej z tymi anonimowymi zawodowymi szczekaczkami prawdopodobnie byłych agentów i czerwonych towarzyszy
2017-05-30 17:34:08 | $$
W końcu wylazły pieski i muszą sie starać by "dołożyć" AKS-owi. Merdają, szczekają, bo >> miska bedzie pusta! Żal tych piesków, bo dawno stracili godność i honor a "- nie wiedzą juz jak "ugryźć" AKS-a! No to macie zagwozdkę - pseudowładzo!
2017-05-30 16:48:41 | realista
"SMUTECZEK MISTRZU"prawda jest taka, że żadna władza w Grajewie jaka była do tej pory,nie była po myśli AKS.A kolejne przegrane wybory potęgują tylko gorycz "jednego sprawiedliwego"w tym mieście.Satysfakcja byłaby tylko w przypadku kiedy sam zostałby Burmistrzem.I tu jest problem bo mieszkańcy mimo nawoływań ze strony tego pana nie chcą z nim założyć K.W.Więc używa obrażliwych określeń w stosunku do mieszkańców typu"niewolnicy","zastraszona chora społeczność "itp.Czy ktoś tu poza tym panem używa takich określeń w stosunku do mieszkańców?To w czystej postaci populizm pomieszany z polityką, którą od wielu lat prowadzi ten pan licząc na to, że ktoś w końcu nabierze się na te slogany.I jakoś jak do tej pory efektów nie widać,bo mieszkańcy są mądrzejsi niż się zdaje temu panu.
2017-05-30 16:19:43 | realista
No i tu się mylisz co do mnie Sołtys.Myślisz, że jest jeden w Grajewie co ma takie same zdanie lub podobnie myśli jak ja?Weż gazetę FOG i zobacz ilu pisało tam redaktorów z uprawnieniami.Odważny piszesz? No nie wiem czym taka odwaga się charakteryzuje.A wogóle, czy Ty Sołtys jesteś adwokatem AKS co za niego odpowiadasz?Dopóki sprawa w toku, sprawa basenu jest dla mnie zamknięta do czasu uprawomocnienia się końcowego wyroku.Zreszto sam napisałeś, że nie ma co teraz bić piany.Wszystko co można było ujawnić zostało ujawnione i tyle na ten czas.Sołtys skoro jesteś adwokatem AKS to niech Tobie pokaże legitymacje dziennikarską a Ty skserujesz i podasz do mediów.Pisać felietony to chyba nie jest to odwaga najwyższych lotów?Zreszto każdy ma swoje zdanie na ten temat.Nie ma żadnego mataczenia w tej sprawie bo na wszystko są dokumenty.
2017-05-30 14:35:31 | SMUTECZEK MISTRZU
Do #####:To jest czysta prawda zgadzam się z Tobą w 100%. AkS woła się dziennikarzem a jedyne o co mu chodzi to o władzę i spełnienie jego ambicji. Dziennikarz powinien być bezstronny a AkS gra na swoją stronę. Nie ładnie.
2017-05-30 08:14:23 | Sołtys
Niech obaczą wieśniaki nawet realista zmienił pseudonim to znać się nie chce dalej mataczyć , a od jedynego odważnego we wiosce żąda papierów , to może Sołtysowi odpowie wiela dzienikarzy z papierami słynny FOG ZATRUDNIAŁ .Jek taki mądry to cemu nie poda streszczenia rozliczenia dofinasowania o co Sołtys pytał i jek poda żę dostali tyle co było przyznane to Sołtysowi i pozostałym tępakom gęby pozamyka i Sołtys nie twierdzi że macie zwracać tylko twierdzę że mniej dostali dofinasowania bo kara nie stanowi kosztu i wartość budowy została o nią pomniejszona, co oznacza w procentach bo tak nalicza się dotacje mniej kasy dla wioski od urzędu Marszałka, a tera trza zwracać będzie całość.
2017-05-29 20:44:20 | #####
Co AKS zabrakło Ci cywilnej odwagi, żeby to pytanie zadać Burmistrzowi na sesji?Nie odpowiedziałeś na pytanie czy posiadasz legitymację dziennikarską i dla jakiej gazety lub redakcji pracujesz.Siedziałeś jak przysłowiowa trusia, kiedy Burmistrz na sesji użył słowa "pseudo dziennikarz".Skoro nie odezwałeś się na sesji to znaczy, że też należysz do tej jak Ty to nazywasz "zastraszonej chorej społeczności".Nawołujesz do "wysadzenia z siodła""układu",a sam siedzisz jak mysz pod miotłą.Taki to z Ciebie "rewolucjonista".Czekasz na pełnomocnika finansowego, któremu mógłbyś zaufać?Rzecz w tym, że to właśnie Tobie nikt nie ufa.Dlatego znowu nie stworzysz KW.Nikt Ciebie nie "atakuje"bo stosowana jest zasada:nie rusz g.....na,niech nie śmierdzi.
2017-05-29 17:51:55 | Qwerty
Grajewo to nie miasto,to stan umysłu.
2017-05-29 10:40:35 | ella
Tak jest, ze zdrowy rozsądek podpowiada, ze w tej naszej grajewskiej rzeczywistości, chyba najlepszą alterantywą dla tej władzy, jest nowy komitet złozony z ludzi dotąd nie skompromitowanych. Czy są tu jeszcze tacy? Pewnie są, ale to trzeba pokazać a nie kryć sie nickami. Najgorszy "sort" to chyba włąśnie ci - "niewolnicy". Pokonać tę przypadłość, chyba też jesteśmy w stanie???
2017-05-28 21:57:47 | AKS
Myślałem - że będzie gorzej (z dyskusjami). Jednak ta "sfora" jakoś nie kwapi się do atakowania. Pewnie widzi, że sprawa jest przegrana i.... może nawet - wysadzić z siodła cały układ! "23stycznia" piszesz o... wymianie wszystkich. Wierzysz w to - że podadzą się do dymisji? To może tylko człowiek - honoru! Źle się stało, że zostało złamane prawo, źle że idą kłamstwa od najwyższych urzędników "rządzących miastem", ale cóż - suweren w swym gremium jest za słaby - by wymieść ich w referendum! Chyba jedyną radą tutaj, jest stworzenie (o co nawołuję od kilku miesięcy), jednego antyukładowego komitetu wyborczego. Wciąż czekam na.... nie niewolników. Czekam na...pełnomocnika finansowego komitetu, któremu mógłbym zaufać! Do wyborów - jeszcze chwila, ale z każdym dniem - tracimy możliwości w dotarciu do społeczeństwa i pokazania prawdy o naszych "pseudoelitach". Tylko chora społeczność może pozwalać na oszukiwanie się, na okradanie i...zastraszanie!
2017-05-28 14:28:17 | Jerzy
łatwo wydaje się nie swoje, żeby każdy urzędnik wiedział ile kosztuje wypracowanie każdej złotówki inaczej by to widział....
2017-05-28 13:56:32 | !!
KIM JEST ten >>realista, bo straszy, ochrania, tumani, wybiela i mąci....wiesniaków?
2017-05-28 12:24:50 | Janek
Mnie zastanawia dlaczego odbiór pływalni nastąpił? Skoro było tyle nieprawidłowości .
2017-05-28 12:22:45 | Ryszard
No jasne ze sprawa basenu jest ciekawa , skoro Obecny Burmustrz na pisemny wniosek Pana Szymczaka o udostępnienie sentencji wyroku odmawia to daje to do myślenia. Oj daje.
2017-05-28 01:50:42 | kkk
Dlaczego znowu miasto? Niech zwracaja urzednicy ktorzy podpisywali dokumenty. Przeciez gdziez to musi byc przechowywane. Odpowiedzialnosc osobista to najlepsze rozawiazanie. Pamietamy fete ze skokami do basenu niech ci sami ludzie placa za bledy. Od naszych pieniedzy sie odwalcie, placcie ze swoich niedorajdy.
2017-05-27 17:29:02 | realista
Dodam tylko, że w tamtej kadencji było 21 radnych,którzy to radni podejmowali stosowne uchwały w sprawie tej inwestycji.Po co więc snuć domysły?Nie lepiej porozmawiać z którymś z radnych z tamtej kadencji?Skoro radni z tamtej kadencji podejmowali uchwały dotyczące budowy kompleksu rekreacyjno- sportowego (czytaj Muzeum Mleka i Basenu)to powinni więcej wiedzieć na ten temat niż ja szary mieszkaniec tego Miasta.
2017-05-27 17:16:17 | realista
Andrzej byłbyś mega zdziwiony gdybyś mógł zapoznać się ze wszystkimi dokumentami dotyczącymi tej budowy.Zresztą część działalności poprzedniego inwestora nie ma odzwierciedlenia w dokumentach,bo niektóre sprawy były załatwiane telefonicznie.Część jest tylko nakreślona fragmentarycznie.Proszę zapoznać się z protokołami posiedzeń komisji tzw.roboczych dotyczących budowy,gdzie w wielu przypadkach zabrakło przedstawiciela inwestora.Sprawa jest dość skomplikowana i pewnie dlatego p.Burmistrz nie ujawnia dokumentów,nie chcąc się narazić na postępowanie o naruszenie dóbr osobistych firmy budowlanej, a także byłego Burmistrza.Dopóki sprawa w toku wszystkie tu podnoszone kwestie są tylko domysłami lub bardzo ograniczoną informacją.Ponieważ jest ciągłość władzy obecny Burmistrz niezależnie od prywatnych animozji w stosunku do byłego Burmistrza musi bronić interesów Miasta.Napiszę tylko, że takiego bałaganu i nieodpowiedzialności w prowadzeniu tej inwestycji wartej miliony mało kto jest w stanie sobie wyobrazić.Wszystko w swoim czasie mam nadzieję będzie udostępnione dla mieszkańców.Trzymajmy kciuki aby Miasto wygrało ten proces.
2017-05-27 12:06:08 | Ja
Nikt nie mówi że miasto będzie zwracać otrzymaną dotacje . Miasto będzie musiało zwrócić wykonawcy 3,5 miliona a tych pieniędzy nie rozliczy z UE i od tej kwoty nie otrzyma dofinansowania które normalnie by otrzymała tj kwotę ok 2 milionów zlotych
Jaśniej tego opisać się nie da
2017-05-27 10:39:01 | Sołtys
realista że jest rozliczona prawidłowo to pewne ale może poda wieśniakom gdzie można to rozliczenie w wersji drukowanej przeczytać niech wieśniaki typu Sołtys zaspokoją swoją ciekawość i poczytają cyferki i dopiero zabierają głos i niech nie myśli że to też ukryjeta przed wieśniakami bo Sołtys już apeluje do mądrych i uczciwych co by poszperały w internecie i oświecili wioskowych i nie po to co by dokopać realiście tylko pomóc w odzyskaniu utraconych dotacji na przykład po przez zbiórkę społeczną. realista mam prośbę zaprzestań z tym wciskaniem ciemnoty bo Sołtys je obeznany we rachunkach i dotacjach i nie będzie ciebie ciągle korygował.
2017-05-27 07:28:21 | Andrzej
Witam wszystkich czytających, sprawę grajewskiego Basenu jak również muzeum mleka obserwuje od dawna, czytam artykułu, rozmawiam z ludźmi, byłem na otwarciu. Powiem tak, jestem zdziwiony tym wszystkim co zadziało się przy tej inwestycji, problemy z odbiorami, zmiany technologii wykonania niecki, dziwne informacje z blachą która jest wbudowana w dno, dymisje 2go zastępcy Burmistrza, zwolnienie dyrektora, dziwny chyba nie do końca rzetelny artykuł parę tygodni temu w którym obecny zastępca Pan Bednarko twierdzi że najważniejszym powodem przegranej Miasta jest były burmistrz Pan Kiełczewski i jego decyzje, teraz informacje że urzędujący Pan Latarowski na wniosek Pana Szymczaka nie udostępni mu żadnych publicznych dokumentów. To wszystko są dla mnie zaskakujące rzeczy, powinno się w oparciu o to wszystko wszcząć postępowanie i wtedy było by wszystko wiadomo, bo tak mamy to co mamy, nie można dopuścić żeby miasto Grajewo ponosiło takie straty. Chodzi mi nie szczucie na siebie ludzi ale prawdę kto co i dlaczego. Pozdrawiam wszystkich czytelników a redakcji gratuluję odwagi.
2017-05-26 22:11:23 | mieszkaniec
Hahaha"deszcze wciąż zalewają 23 Stycznia".Chyba gościowi pod czaszką jakieś tsunami walneło.Może to jakiś nowy pomysł p.Burmistrzu na rewitalizację tej części miasta?Gościu chce, żeby Miasto wykopało rzekę od parku Solidarności do jeziora Brajmura i zburzyło przepust pod ul.obecnie Książęcą.Super pomysł kto za?
2017-05-26 13:55:18 | 23stycznia
Normalnie ręce opadają na tych tumanów. Wszyscy powinni podać sie do dumisji. Burmistrz za > kłamstwa a rada za to, ze uznała wniosek mieszkańców za _niezasadny. A chodziło o pomoc bo deszcze wciąż zalewają ul 23 stycznia. Wszyscy >won!
2017-05-26 13:43:26 | realista
Do "Ja".Nie strasz mieszkańców.Miasto niezależnie od wyroku nie będzie zwracać otrzymanej dotacji.Inwestycja pod tym względem jest rozliczona prawidłowo.
2017-05-26 13:39:29 | realista
Pewnie wszyscy nie wiedza, że gotowa już niecka z blachy nierdzewnej była wykonana wadliwie, a blacha nie spełniała wymogów zawartych w umowie(ekspertyza blachy wykonana przez akademię techniczną w Białymstoku),spawy były przegrzane,blacha rdzewiała po napełnieniu wodą chlorowaną ,podłoga niecki pofalowana.Prawdopodobnie to o tym jest wzmianka,że "nowy "Burmistrz podpisał zgodę na jej wymianę.W sprawie wałkowania tego tematu zgadzam się z Sołtysem całkowicie.Są dokumenty ,ekspertyzy i niech tym tematem zajmą się odpowiednie organy.Poczekajmy cierpliwie na prawomocny wyrok sądu.
2017-05-26 09:37:54 | JA
Kilkaset tysięcy złotych kosztów sądowych, jest niczym w stosunku do utraconej dotacji.Przecież Miasto otrzymało dotację,ale pomniejszoną gdyż koszt inwestycji został zmniejszony o kwotę nałożonej kary. Zatem Miasto w przypadku przegranej sprawy będzie musiało oddać wykonawcy 3,5mln z budżetu i od tej kwoty nie otrzyma dotacji wartości 2 milionów złotych. BĘDZIE GORĄCO
2017-05-26 08:45:19 | Sołtys
Realista ale we wyroku Sądu napisano że 5 grudnia nowy burmistrz beszwłocznie podpisał zgodę i wtedy to nowy nie był zaprzysiężony, ja uważam że wałkowanie tej sprawy na okrągło jest nie przyzwoite i zakrawa na nękanie obecnego który uzyskał mandat nawet od Sołtysa i poczekajta z praniem brudów do wyborów bo potem tematów może brakować .Iniech władza pamięta że w sprawach gospodarczych i finasów wioski Sołtys je bezwględny i jeszcze raz radzę najlepszym wyjściem je ugoda i zawarcie pokoju , bo każda wojna niszczy dwie strony.
2017-05-25 17:16:15 | realista
Sołtys,redakcja po pierwsze nie bierze odpowiedzialności za treści felietonów tu umieszczanych,po drugie ja też nie wiem jak "ciekawski" czy chodzi o p.Szymczaka czy kogoś innego,bo nie wiem czy p.Szymczak jest dziennikarzem,pracującym dla jakiegoś pisma lub pracownikiem jakiejś redakcji.Faktycznie p.Szymczak, dziwna rzecz, że najpierw U.M wyraża zgodę na zamianę technologi,a póżniej się z tego wycofuje,aby po jakimś czasie znowu wyrazić zgodę.Pozatym zadajesz pan pytania i sam na nie odpowiadasz na podstawie swoich wyobrażeń a nie faktów i dokumentów.Takich "dziwnych" decyzji było znacznie więcej ale to już należy do sądu wyjaśnienie tych spraw w rzetelnym procesie.Sołtysie ,żadnej zgody "nowy "Burmistrz nie podpisał przed zaprzysiężeniem.Zgodę na zmianę technologii niecki podpisał były urzędujący burmistrz.A tłumaczenia byłego Burmistrza o "dwutygodniowym" opóżnieniem można sobie w buty włożyć,tak jak to, że Mlekpol wyraził zgodę na współfinansowanie Muzeum Mleka.To taka sama "najprawdziwsza prawda".
2017-05-25 16:52:39 | (...)
Jak to nie pokazał dokumentów? On nie ma takiego prawa. To są dokumenty publiczne i nikt tu łaski nie robi! On zrobił? Tym gorzej dla _ pseudowłądzy! Kto tu rządzi? Przykro, ze tak się traktuje ludzi. Czy tu ktoś ma coś do powiedzenia_ gdy jest przeciw >>ukłądowi?
2017-05-25 16:36:26 | Sołtys
grajewiak AKS jest mieszkańcem naszej wioski i jako podatnik ma prawo pisać o sprawach wioski, Sołtys to całkiem mało piśmienny i się wypowiada i powiadam wam nie brońcie sprawy nie do obrony bo do wyborów to jek będą odgrzewać to swąd na cała Polskie będzie czuć .
2017-05-25 15:56:37 | nikt
Aj waj > sfora bulterierów została spuszczona. Teraz > będzie się działo. Może skończy się tu > kłamstwo (oby jedno)? Panie burmistrzu, to było niesmaczne (na sesji), bo nie widzi pan > belki w swoich oczkach!!!! Szkoda, ze nie ma w panu choć > trochę pokory! Pycha jest _ pana najgorsza wadą. Czujecie się bardzo pewnie w tym miasteczku. Ale > wróze panu przechlapanie następnych wyborów. Świadomosć ludzi rosnie i – jeszcze pare takich dobrych art. > i po was!
2017-05-25 14:15:11 | grajewiak
jakiego portalu czasopisma gazety jest dziennikarzem p. Szymczak?. czy może się Pan pochwalić legitymacją prasową i przedstawić jej numer?
2017-05-25 08:39:33 | Sołtys
Panie AKS jak to prawda że obecny podpisał zgodę przed zaprzysiężeniem to popełnił by przestępstwo , według Sołtysa i realisty , a on ma wiedzę i wgląd w dokumenty to Sąd w uzasadnieniu się pomylił w stercie dokumentów taka zmyłka jest możliwa. ciekawski nawet taki głupek jek Sołtys wie że chodzi o SZYMCZAKA bo reszta to na smyczy je uwiązana i pisze pod dyktando, dobrze że mamy jeszcze nie zależną redakcje co ma jaja co by publikować jego opluwanie.
2017-05-25 06:06:31 | Adi
Cóż...Wiele prawdy jest w tym felietonie, ja analizujac ocenę sądu, widząc daty i postępy prac zarówno w jednej jak i drugiej kadencji widzę tylko rozpaczliwie łapanie się brzytwy obecnie nam panujących...Zarówno brak obrony w sądzie nie powołanie dwóch burmisrzow na świadków,a teraz odwołanie się od wyroku jest zwykłą kpina z nas wszystkich.
2017-05-24 22:59:29 | SA
Ciekawe, ilu ujawni sie takich > ciekawskich, którzy będą bronic >układu? Burmistrz dziś dał popis swoich mysli> międzywierszami - zamiast bic się w piersi , włożyc włosiennicę i posypac głowe popiołem! Nadal - idą w zaparte!
2017-05-24 20:21:28 | ciekawski
Jak myślicie,kogo miał na myśli p.Burmistrz mówiąc dziś na sesji o tzw.pseudo dziennikarzach opluwających własne miasto?Ile mamy takich "dziewuch "w Grajewie,które orgazmu dostają po przeczytaniu felietonów,które pisane są pod "publiczkę"?
2017-05-24 18:33:03 | Rysiek
Dlaczego Burmistrz odmawia udostępnienia publicznych dokumentów? O co tutaj chodzi?
2017-05-24 16:49:45 | iaro
Burmistrz to nie ekonomista on tylko wydaje pieniadze podatnikow wiec nie czepiajcie sie jak cos nie tak zrobi.
2017-05-24 10:21:24 | dziewucha
Brawo Panie Szymczak! Następny świetny artykuł! Brawo za _ odwagę i bezkompromisowość. POpisałeś sie p. burmistrzu! Nie dać dokumentów dla dziennikarza ?! Od razu widać - ze COŚ ŚMIERDZI! A moze boicie się ? prawdy? Juz raz chyba wam - wywlókł o przekrętach mieszkaniowych, to pewnie teraz też by wyszło co macie za uszami! Wstyd pseudowładzo grajewska!!
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock | Praca |
Reklama | Współpraca | Prywatność | Regulamin Ogłoszeń | Regulamin Katalogu Firm | Regulamin Forum | Redakcja | Serwis Komputerowy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
"INFOTECH" mgr Ruchlewicz; 19 200 Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 2/1 | Infotech