strona główna > Artykuły i felietony > MAMY SZANSĘ
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Czwartek, 23 Listopada 2017 roku, Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
Polecamy: PUCHAR TYMBARKA | Przyrzeczenie uczniów klasy mundurowej | Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego WOLF | II miejsce w unihokeju gimnazjalistów z Danówka | Aktywna tablica w Szkole Podstawowej w Białaszewie | Rajgród: Busem wjechał w dom | Światowy Dzień Pluszowego Misia | Szczuczyn: Spotkanie z reprezentantem Polski | Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego | Jak zorganizować dobry event firmowy? | Podziękowania za udział w ostatniej drodze Sławka | Szczuczyn: Śmiertelny wypadek na obwodnicy | Grajewianie na krańcach świata | Spotkania z Krówką Matyldą | 17 milionerów mieszka w Grajewie |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~Corleone: Kto był starszy, kierowca busa czy bus?

~AKS: Dzięki za..dobre słowo. Zresztą, dzięki za... każde słowo. Każdy to życie postrzega przez swój pryzmat i dlatego często prawda jest ...

~Hejter : KiziaMizia ty szlaufie

~zawiedziony: jest robiona droga której nie ma a drogi które są a na nich nie ma zwolenników burmistrza na działce w osiedlu domków jedno rodzinnych ...

~wicek: masło maślane w tym artykule

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka CEFARM
Os. Południe 47
tel. 86 272 29 70

Artykuły i felietony
2017-06-25 21:41:37 MAMY SZANSĘ

Zbliżają się wakacje, to i felieton powinien być z serii „lżejszego gatunku”.

Dopóki żyjemy, mamy szansę na zmiany! Nadzieja u katolików umiera ostatnia. Dlatego niech nikt wam nie „wciska” tych chorób duszy: porzucenia nadziei i zwątpienia. Piszący tak, to ludzie „zadaniowi”, ludzie złej woli. Roman Dmowski tak mówił: „Gubi nas bierność, nie tylko jako naród, ale jako jednostki. Jej to przede wszystkim zawdzięczamy, że wśród nas tak częstym jest zjawiskiem pesymizm, beznadziejność, brak wiary w siebie i w możność życia na lepszy sposób”. Zupełnie zatraciliśmy świadomość ważności aktu wyborczego. Około połowa społeczeństwa nie uczestniczy w tym obowiązku, już się poddała, zwątpiła, nie ma nadziei na lepsze. Gdy się tak rozmawia z ludźmi, to pobrzmiewa ta nutka, że nie ma już ludzi uczciwych. Bo tak, wybieramy zdawałoby się człowieka mądrego i szlachetnego, a gdy wejdzie do jakiegoś gremium np. rady, staje się spolegliwy, nie potrafi postawić na swoim, unifikuje się z większością. Dlaczego się zmienia? Bo wchodzi do systemu, który ze słabym robi co musi. A co musi? Musi go dostosować do – „maszynki do głosowania”. Czyż nie jest tak, że wielu idzie do np. rady miasta – dla diety (teraz 1,1 tys. zł)? Jeśli nie będzie przeciw sitwie rządzącej, to ma szansę na swój awans, na pracę dla rodziny itd. Czyż nie jest prawdą, że najpierw taki załatwia głosy wyborcze, a potem go „promują” i dostaje jakiś stołeczek? Więc jakie ma być kryterium wyboru? Trzeba powiedzieć wprost – człowiek jest słaby. Słaby, jeśli sam będzie chciał „naprawiać świat”. Człowiek silny może być tylko z Bogiem. To jest sedno. Jeśli ktoś ma Boga w sercu, nie będzie podatny na „naciski”. Będzie się starał wprowadzać w życie moralne nakazy dane nam przez Boga. Nie kłam, nie kradnij, nie mów fałszywie, to podstawowe kanony. Kleptokracja (rządy złodziei), ma jednak inne cele i tu jest konflikt. Koteria zawsze jest przygotowana do wyborów, bo to dla nich praca i nowe stołki. Są wtedy gotowi na wszelkie niegodziwości, by prolongować swoje zdobycze (praca, wpływy). Czy dziwi, że kupują głosy wyborcze, że potrafią zastraszyć podwładnych – wszak dziś praca jest dobrem deficytowym? Potem już wzajemnie się wspierając ze swoich stołków, mogą sobie ogłaszać „przetargi” na…. ceny sufitowe. 43 tys. zł za pomalowanie skrzyżowania – to typowy przykład woluntaryzmu „władzy”.

Czego nauczał bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko? „ Chrześcijanin musi pamiętać, że bać się należy tylko zdrady Jezusa za parę srebrników jałowego spokoju”! W innym miejscu mówił: „Katolika obowiązkiem jest obrona chrześcijańskich wartości i tradycji narodu polskiego, spuścizny cywilizacyjnej i moralności chrześcijańskiej, wartości związanych z tradycją, rodziną i własnością”. Czyli wołanie o ludzi sumienia – ma sens. Tacy będą walczyć o dobro wspólne, dobro lokalnej społeczności, a nie o dobro koterii rządzącej. Widząc zło, nie będzie milczał. Wszak rady miast, powiatów itd. są po to, by SŁUŻYĆ i ułatwiać życie lokalnym mieszkańcom. Oczywiście, to będzie pójście pod prąd, a to są w stanie zrobić ludzie charakteru, bo jak mawiał John Lennon – bycie szczerym i prawym może nie da ci zbyt wielu przyjaciół, ale zawsze da ci tych właściwych.

System będzie stosował ostracyzm, wykluczenie, ośmieszenie, ale to są w stanie wytrzymać tylko ludzie silnej wiary, ludzie nawróceni, ludzie sumienia. Mamy szansę, bo poznałem tu już kilku takich. Wszak – traci sens system totalnego zniewolenia złem, gdy ma choćby jednego prawdziwego przeciwnika. Co powstrzyma „władzę” przed malwersacjami, matactwami, kłamstwem etc? Jest tylko jedna siła, gdy w życiu najważniejszy będzie Bóg. Gdy tak nie będzie, nie będzie poznania granicy między odpowiedzialnością a ignorancją i bezczelnością.

Konkludując – nie chodzi o to, by być przeciw dla zasady, ale być przeciw gdy widzę kradzież dobra wspólnego, kłamstwo czy lekceważenie (gardzenie) społeczeństwa. Tym syndromem jest dotknięta lokalna władza grajewska (na wszystkich szczeblach), bo lekceważy wolny głos zadający pytania poprzez Internet. Szanujmy się nawzajem, bo jesteśmy jako ludzie równi w godności , ale ignorowanie społeczeństwa, może odbić się w stosowny sposób i to niebawem. Suweren ma prawo wypowiedzieć pracę dla – pseudowładzy.

Wakacje, przygodo – pozwól nam zapomnieć o codziennej szarzyźnie, ale nie zwalniaj od obowiązku i odpowiedzialności za nasze lokalne sprawy i dobro wspólne. Jezus nauczał – módlcie się za swoich nieprzyjaciół, więc pamiętajmy też i o modlitwie za nasze lokalne władze.

Aleksander Szymczak

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-10-02 07:53:50 | ktoś
Rozśmieszyłeś mnie sołtys.Żyj nadal nadzieją.Chociaż mam nadzieję ,że się nie doczekasz tego na co czekasz.A z tym doświadczeniem też nie przesadzaj.Miłego dnia.
2017-10-01 11:46:44 | Sołtys
Animal Planet AKS to nie kosmita jak ty tylko doświadczony polityk i wie że na razie Burmistrz nie ma z kim przegrać więc nie ma sensu referendum, ale jek jeszcze trochu porządzi to na pewno coś cik narobi na djabła choć Sołtys by wolał żeby władza postępowała uczciwie , ale wjeta że władza deprawuje i ciężko nie nagrzeszyć mając ją. I niech nie myślą że Sołtys je za władzą bo ja je za tem co by król sprawował władze , a nie motłoch .
2017-09-29 14:45:31 | Animal Planet
AKS przecież nikt Ci nie broni próbować odwołać Burmistrza ze stanowiska! Jak znasz swoje prawa to doskonale wiesz, że możesz spróbować w referendum to zrobić, a nie tylko jojczeć jak to jest źle. Może trochę własnej inicjatywy? Bo pisanie dla pisania odgrzewanych kotletów wszystkim się tu przejadło. Pamiętaj, że słowa choć często piękne to tylko słowa, a tylko czyny świadczą o człowieku Paulo Coelho mówił 'Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów.' Co z tego, że pragniesz zmian jak nie robisz nic, by do nich doprowadzić?
2017-09-27 17:20:19 | J23
Chyba był juz tu przykład, gdy AKS zadawał publiczne pytanie o basen dla burmistrza >> a tu - olano obywatela, czyli >> kto mi podskoczy? Oj władzoooooo !
2017-08-08 18:05:46 | Sołtys
dzięki za życzenia i dobrze że mi przypomniał o mirabelkach bo jeszcze latoś nie zbierał , a może by podpowiedział gdzie latoś obficie obrodziły to Sołtys był by wdzięczny bo nie wiemm na co ty te śliweczki zbierasz bo ja na winko , a ty może pestki potrzebujesz na trutkę na Sołtysa to ci podrzucę bo mnie do wina one nie nadatne bo gorycz dają
2017-08-08 12:22:12 | realista
"Ona"byłaś już na pielgrzymce?Ty raczej nic nie widzisz.Zalecana wizyta u okulisty."Sołtys"spadaj na szczaw i mirabelki teraz sezon na na takie wiktuały."Ona "Ty taka p.Pawłowicz czy raczej p.Sobecka?"Sołtys"czepiasz się jak rzep psiego ogona bo nikt z Tobą nie chcę polemizować?Bo jesteś menda i pospolity głupek,a z takimi osobnikami nie ma najmniejszego sensu wchodzić w dyskusję.Pozostał Ci więc AKS i niejaka "ona".Będę czekał z wielką ciekawością na start w wyborach AKS,jak oczywiście uda mu się zarejestrować komitet wyborczy w co bardzo wątpię.Wszelkie insynuacje że piszę pod różnymi nickami są bzdurą.Nie jestem jeden w Grajewie,który ma takie samo zdanie jak ja."Ona "ten twój AKS"nie interesuje mnie już ,bo ten facet nikogo już nie interesuje w Grajewie.Ale AKS jak każdy inny ma prawo do własnego zdania i do własnej oceny sytuacji.Tylko nie trzeba udawać Mesjasza i wszystko wiedzącego.I kreować się na zbawiciela Grajewa.To moja ostatnia odpowiedz bo nie mam czasu ani chęci wdawać się w durne jałowe polemiki.Przyjołeś "sołtys "do wiadomości?
2017-08-08 09:11:44 | ona
Masz rację 'sołtysie;, ten 'realista' coraz bardziej popada w chorobę nienawiści, by nie powiedzieć > obłąkania! Bardzo celny artykuł i nie widzę tu nic zdroznego. Tak trzymać!
2017-08-07 20:46:30 | Sołtys
AKS CHYBA TO WIEDZĄ TO SOŁTYS CIE NIE OBRAZIŁ a że człowiek głupi umiera i do końca swego żywota się uczy to każdy głupi we wiosce wie tylko realista myśli że je wybitnie mądry choć wiedzę to on posiadł porównywalną do twojej tylko tchórz z niego wielki jek przed głupim się ukrywa i konspiruje pod różnymi nickami . Sołtys życzy więc odwagi i niech dopieka dla mnie i dla pozostałych oszołomów .
2017-08-05 17:29:54 | bezpartyjny
AKS najmądrzejsze to były Salomona spodnie.A takie mądre były, że mu same na tyłek wchodziły.Ty studiowałeś filozofię klasyczną na jedynie słusznej uczelni i nikt nie może się Tobie w mądrości równać prawda?Tylko te durne wyborcy nie chcą tej Twojej mądrości dostrzec.Jaka to niepowetowana szkoda dla Grajewa tylko Ty o tym wiesz nikt inny.A może tak więcej pokory nie tylko do świata ale i do ludzi?
2017-08-05 10:12:32 | @
A > sołtysry' taki 'mundry' a tu nie wie co odpowiedziec. Dla mnie mądrość to patrzenie na ziemskie sprawy z pozycji wielkiej pokory do świata.
2017-07-31 08:11:20 | AKS
ad: "sołtys", no dobrze, to powiedz mi - jak rozumiesz słowo...mądrość? Kto odpowie mi, wg wykładni filozofii klasycznej, co to jest mądrość (elementy)?
2017-07-30 15:01:58 | bezpartyjny
Mądry pisze dla zabawy głupi czyta bo ciekawy.Sołtys przypadkiem to nie Ty wypowiadałeś się do kamery ja WP była w Grajewie?123 pisze się przez(Ó)To błąd ortograficzny.123 najzabawniejsze jest to jak złodzieje złodziejom patrzą na ręce.Wtedy jest równowaga w kradzieży.
2017-07-30 14:53:17 | ####
Sołtysie jakiej to wioski jesteś sołtysem?
2017-07-30 11:02:48 | Sołtys
REALISTA TAK PRZESTRASZONY Sołtysem że się dał drugi raz chrzcić na wyborce ale jek ja go znow zatakuję to płeć będzie zmieniał jek nic.I widzi realista po co było ci z głupiego Sołtysa mądrego robić i obrażać, a tera ostał ci śię tylko AKS do dyskusji, a on może mądry nie jest , ale ma ogromną wiedzę .
2017-07-29 18:03:58 | 123
alez 'wyborco' nie możesz dać za wygraną. ależ jątrzysz, ale zalazł wam za skurę. to i dobrze, bo ktos musi złodziejom patrzeć na ręce!
2017-07-20 23:58:26 | wyborca
Nie odpowiesz bo nie znasz odpowiedzi.Potrafisz tylko obrażać ludzi i pisać dyrdymały.Jesteś przemądrzałym zadufanym w sobie populistą.W dodatku nawiedzony.Znalazł się wszystko wiedzący "felietonista "i "dziennikarz" w jednym.Piszesz pierdoły i sam sobie podnosisz ego.Ty nawet ze swoją "inteligencją" na ciecia się nie nadajesz a co mówić do rządzenia Grajewem.Zreszto przekonasz się za rok.Znowu będziesz bełkotał płakał i narzekał, że wszyscy spiskują przeciwko Tobie.Hahaha jakby mieli przeciwko komu spiskować.
2017-07-20 11:59:11 | ona
Dziękuję "AKS", może juz nie tu pogadamy ale na nowym art. Moze za rok >> też bym pojechała?
2017-07-17 21:15:59 | AKS
No widzisz "ona" z kim nam wypada dyskutować? Ty pojęłaś, bo jesteś inteligentna, co nie mogę powiedzieć o "wyborcy". Są takie słowa, zwroty - po których inteligentni inaczej, będą skakać jak pacynki, jak wsza na d...ie. Szkoda dyskursu z dzieciakiem na dodatek impertynentem, który wie lepiej w co ja wierzę, na co jestem chory etc. Na dodatek - impertynent żąda odpowiedzi!! Najpierw naucz się kultury, szacunku do drugiej osoby, kultury dyskursu i po zdobyciu pewnej wiedzy, możesz prosić - tak prosić o odpowiedź. Mądremu dość, tępemu nie dogodzisz! A też ciekawe pytanie zadałaś - czemu mnie nienawidzi? Od jakiegoś czasu, cokolwiek bym nie napisał, to wywołuje u niego białą gorączkę. Ciekawe. Nie chciałbym go doprowadzić do takiego stanu, by zaczął się moczyć w nocy... Dlatego tu koniec a czeka już następny felieton.
2017-07-17 19:58:22 | wyborca
Skomentowałem tylko to o czym napisał AKS poniżej.A Ty ona chyba masz problem z oczami.Ona AKS nie podpuszcza on święcie wierzy, że otrzymał dar rządzenia.W dodatku widzi wszędzie pleniące się zło,a kto ma inne zdanie niż on to według niego jest niewolnikiem.To jest chore.A ty "ona" jesteś tłumaczem jego tekstów?
2017-07-17 13:18:00 | ona
Haa, ha, ha, ale dałeś sie popdejść AKSowi - "wyborco" czy "znawco" czy jak juz sobie wymyślisz.
W swojej nienawiści do niego, zaczynasz juz widzieć - teksty nie napisane! To objaw choroby psychicznej. POwaznie. Lecz sie z nienawisci. A propos - dlaczego tak nienawidzisz AKSa?
2017-07-16 23:48:51 | wyborca
AKS mienisz się Mesjaszem Grajewa?Twierdzisz ,że Ty dostałeś dar od Boga żeby rządzić?A tak wogóle to z Twoją główką wszystko w porządku?Skąd to stwierdzenie ,że RM nie wypełnia właściwie swojej roli?Ty nie tworzysz bylejakości ,bo Ty nic nie tworzysz.Ty AKS jesteś chory z nienawiści do wszystkich co myślą inaczej niż Ty.Ty tworzysz swoją chorą filozofię Tobie tylko znaną.To Ty jesteś niewolnikiem tej swojej filozofii.Nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań bo po prostu nie znasz odpowiedzi na te pytania.Nie odpowiesz również na pytania BGR.Zrozum wreszcie ,że nie będziesz dyktował ludziom jak mają myśleć i co mają robić.Bo każdy ma swoje doświadczenie i swoją wiedzę na to jak ma postępować i co ma robić.Nie mając merytorycznych argumentów zaczełeś straszyć mieszkańców, że jak nie Ty to nic nie będzie.Jesteś zadufanym w sobie człowieczkiem.Ty po prostu śnisz.Obudż się z tego snu o własnej nieomylnej wielkości.
2017-07-16 22:12:14 | aj waj
czy ty > bgr ślepy i głuchy? czy nie znasz powiedzenia > wystarczy nie kraść??????????????
2017-07-16 16:46:16 | BGR
AKS, Wyborca ma rację. Jeszcze w żadnym ze swoich felietonów i przy żadnych wyborach nie podałeś swojego programu poza odsunięciem "układu" od władzy. Żadnych inwestycji, żadnych informacji skąd wziąłbyś na to kasę. Jaki masz program dla tego miasta? A ludzie chcą to wiedzieć. Krytykować każdy umie, nie tylko Ty. I proponuję więcej szacunku do ludzi inaczej myślących niż Ty.
2017-07-16 12:12:06 | AKS
ad: "wyborca"; "szkoda gadać";Biada mi, gdyby mi wszyscy klaskali! Ale też: biada mi, gdybym nie głosił. Skoro dostałem taki dar od Boga.... Nie mogę milczeć, widząc zło pleniące się w naszym miasteczku. Skoro RM nie wypełnia właściwie swej roli, musi być ktoś spoza, kto powie w oczy - widząc zło i uwłaszczanie się kosztem suwerena. Czemu tak myślisz powierzchownie? Czy dotąd nie poznałeś mej filozofii działania? Ja nie będę tworzył - bylejakości! Nie chcę czegoś na siłę! Skoro nie jesteście w stanie stworzyć - z moją pomocą czegoś naprawdę solidnego, to wasza strata. Z ludźmi o mentalności niewolnika, nie zamierzam niczego budować! Stworzę komitet, gdy znajdzie się wystarczająca ilość ludzi ....wolnych! Ciągle mi podajesz odgrzewane kotlety, ciągle mi wytykasz... i co, myślisz że odpuszczę sobie? Gdyby to chodziło o mnie czy moją rodzinę, to już dawno bym to odstawił. Tu chodzi o nasze miasto, o nasz powiat, by te pseudoelity odsunąć od wpływu. Wiele już tu wam pokazałem, uwłaszczanie się na stołkach, uwłaszczanie się mieszkaniami etc. Chcecie tego?? Ja nie gram na ilość i bylejakość, to musi być komitet ludzi prawych, uczciwych, wierzących, bo jeśli takich tu nie będzie, to - wg klasyka...nic nie będzie!
2017-07-15 23:41:16 | wyborca
To pytanie "kiedy zmądrzejemy? "dotyczy również Ciebie AKS.Napisz o sobie.Gdzie pracujesz co osiągnełeś w życiu ,czym się zasłużyłeś dla Miasta?Napisz co takiego byś zrobił dla mieszkańców ,co władza nie robi?Jak byś widział rozwój miasta?Jakie inwestycje według Ciebie są Miastu potrzebne i skąd wziołbyś na nie pieniądze?Parasz się krytyką a wręcz krytykanctwem każdej władzy w tym Mieście.Potrafisz tylko obrażać ludzi a nic konstruktywnego nie potrafisz stworzyć.W dodatku mieszasz wiarę i nauki księdza Jerzego Popiełuszki z polityką.Poprzez swoje felietony dajesz ludziom do zrozumienia, że tylko Ty wiesz wszystko najlepiej.Chcesz, żeby to inni wszystko za Ciebie zrobili a Ciebie "koronowali"na króla(czytaj)burmistrza Grajewa.Ty hołdujesz słynnemu powiedzeniu."Nie chcem ,ale muszem".Chyba jednak nie musisz,chociaż tak bardzo chcesz.Więcej refleksji i dystansu do siebie życzę.Bo kto się sam wywyższa nad innych może się srodze zawieść.
2017-07-15 12:30:42 | szkoda gadać
@AKS @Wyborca ma tak samo prawo pisać komentarze Tobie nie przychylne jak Ty smarujesz na władzę.. Prawda boli co ? Wyborca uderzył w czuły punkt i to bardzo celnie.
2017-07-14 22:54:21 | a kysz
Prąd, woda, paliwa, nowy abonament RTV, podatek od galerii handlowych – to tylko część opłat wprowadzanych przez rząd i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Nijak się to ma do zapowiedzi Beaty Szydło, że podatki nie będą podwyższane. Przeciętny Polak, wliczając niemowlęta, zapłaci za to dodatkowo prawie 700 złotych rocznie. Razem oddamy rządowi ponad 27 mld złotych ekstra.
"Wystarczy nie kraść" – powtarzali za panią premier posłowie stojący za tzw. dobrą zmianą. Okazało się, że to zdanie nie jest zbyt trafne.
2017-07-14 09:29:07 | @
Nieracjonalnych pomysłów PiS ciąg dalszy. Po tym jak spora grupa posłów tej partii zaczęła intensywnie myśleć, jak można zwiększyć ściągalność archaicznego abonamentu RTV, teraz przyszła kolej na podwyżki cen paliwa. Zgodnie z poselskim projektem ustawy PiS chciałby powołać Fundusz Dróg Samorządowych. Pieniądze na ten Fundusz miały by pochodzić z podwyżki opłaty paliwowej (od 69 do nawet 154 proc. - w zależności od paliwa) płaconej przez każdego kierowcę, który tankuje paliwo z legalnych źródeł. Oto jak PiS, stopniowo lecz konsekwentnie, podcina gałąź na której siedzi...
2017-07-13 08:30:32 | ok
Przynudzasz ,daj już spokój, bo to w ....nie lezie.
2017-07-12 19:58:14 | Sołtys
Z tem ostatnim zdaniem to Sołtys je całkowicie zgodny i modli się za niejakiego realistę co mu naubliżał i prosi boga o wybaczenie BUG mnie pewnie wysłuchał ale gorzej z niem pogniewany na śmierć i z głupim nie chce dyskutować, a to wielka szkoda dla wieśniaków która we większości do Sołtysa we mądrości porównywalna je .
2017-07-12 18:14:09 | AKS
ad: "wyborca" - skoro "pieprzę", to po co wogóle czytasz, po co głupio komentujesz, po co - mącisz???
Ogólnikami to każdy głupi potrafi. Liczyłbym jednak na merytoryczne wypowiedzi. Słuszne pytanie "$$" - kiedy zmądrzejemy?
2017-07-12 16:22:48 | wyborca
Ma prawo.A Ty AKS nadal pieprzysz od rzeczy ,albo piszesz rzeczy oczywiste oczywistością.Załóż komitet wygraj wybory i pokaż co potrafisz.Od wielu już lat Bóg jakoś nie raczył Cię wysłuchać.Bo albo nie masz z kim wystartować do wyborów ,albo je sromotnie przegrywasz.Płaczesz tu na forum i lamentujesz tak już od lat.Weż się chłopie do roboty.
2017-07-12 13:13:57 | $$
"Suweren ma prawo wypowiedzieć pracę dla – pseudowładzy." To jest sedno, tylko >> kiedy ....zmądrzejemy?
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock | Praca |