strona główna > Aktualności > Grajewo progami stoi...
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Sobota, 1 Października 2016 roku, Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Polecamy: III b w Urzędzie Miasta | Bezpłatne warsztaty tańca | Policjanci i pracownicy edukują dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym | Szczuczyn: Lekcje historyczne | Goście z Jordanii i Kolumbii w ZSM nr2 w Grajewie | To już jesień - bądźmy ostrożni na drodze! | Szczuczyn: II Przegląd Pieśni Patriotycznej | MOSiR Grajewo – Akademia 2012 Suwałki 0:3 | Kardiobus pojawi się także w Grajewie | Szczuczyn: uderzył w bariery | Wrześniowe starty zapaśników MOSiR Grajewo | WARMIA - SPARTA 1951 | Łaciate serki - z natury na kanapkę! | Społeczność Publicznego Gimnazjum nr2 w Grajewie Sybirakom | Grajewska Karta Seniora |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~krzysztof: Dlaczego dla seniorow? A dla slabo zarabiajacych, bezrobotnych i niepelnosprawnych?

~asd: a miało być bezpieczniej na obwodnicy a tu proszę co drugi dzień zdarzenie w tym samym miejscu....

~Sąsiad: Ten pan jest już za stary na prowadzenie samochodu.

~:): Uchwala link niżej ...

~AKS: No, nareszcie. Kiedyś o to postulowałem i...teraz się ziściło. Ten news jakiś taki ...skąpy w informacje. Kto to pisał? Komu, kiedy i gdzie?

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka AGMAR
ul. Koszarowa 41
tel. 86 272 00 10

Aktualności
2015-01-22 01:13:30 Grajewo progami stoi...

Na wczorajszej sesji Rady Miasta Grajewo, radny Zbigniew Fadrowski wnioskował o zamontowanie dwóch progów zwalniających na ul. Wiktorowo w Grajewie motywując tym, że "ponoć" na tej ulicy młodzież testuje swoje auta.

Radny Kazimierz Podlaski zdecydowanie sprzeciwił się temu procederowi, gdyż progi zwalniające powinny być tylko i wyłącznie w miejscach newralgicznych takich jak szkoły, przedszkola czy na drogach biegnących przy placach zabaw, a nie stawiać je bez sensu gdzie popadnie.

W związku z tym Burmistrz Dariusz Latarowski zaproponował tzw. "długie progi". Chodzi tu np. o podwyższenie przejść dla pieszych tak, by samochód wjechał i zjechał z podwyższenia. Wtedy powstanie który nie uszkodzi pojazdu.

Obecnie stawiane progi zwalniające niszczą spody nisko zawieszonych aut (nie każdy jeździ SUVem), zwiększają hałas i emisję spalin. Koszt zamontowania takiego progu to ok. 6000 złotych. Na jego powstanie powinna się zgodzić większość mieszkańców ulicy a nie pojedyncze osoby. Takimi absurdami progowymi są ulice takie jak Skośna czy też Szpitalna. Za powstałe uszkodzenia podczas przejeżdżania przez próg odpowiada zarządca drogi, i to u niego należy ubiegać się o odszkodowanie.

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2015-01-28 19:21:38 | ABC..
Przemysłowiec- nic nie stoi na pprzeszkodzie abyś wystartował w przetargu dot.wykonania progów spowalniających(leżących policjantów) wówczas zobaczysz cwaniaku czy wyrobisz się w kwocie jaką podałeś,.Taki to z ciebie przemysłowiec jak z koziej d...y trąba.
2015-01-24 00:03:36 | lolek
Zamiast zajmować się progami lepiej w końcu zmiencie organizację ruchu na swiatlach a nie szanowni kierowcy tirów zastawią skrzyżowanie i nie ma przejazdu. Progi są też potrzebne ale przy szkołach itp. a nie gdzie popadnie ... Samochód troszkę niższy i łatwo coś urwać a później o odszkodowanie ciężko ..
2015-01-23 22:26:51 | jednakowo
sprawiedliwość musi być. jak progi przeciw kierowcom. to i murki 1-metrowe z kolcami wzdłuz drogi przeciw głupim piechurom co przełażą przez drogi nie po pasach.
2015-01-23 19:07:40 | irek
Poprawa bezpieczenstwa to jest to sprawdzily sie.
2015-01-23 16:35:10 | optym
Jestem za. Progi to jeden ze sposobów powstrzymania debili za kierownicą. Widzę, że pan Podlaski ma monopol naw wiedzę w każdej dziedzinie. Na pomorzu spotyka się często szykany typu podniesionego wyżej całego przejścia dla pieszych i nikt nie płacze.
2015-01-23 12:11:52 | dr
przemyslowiec - nie słuchałeś uważnie. 6 tyś to cena całkowita razem z elementami.
Taki długi co proponuje Burmistrz z polbruku powinien być tańszy bo: używa się tej samej kostki + dokłada raptem z 2 metry kw. no i robi się nasyp.
2015-01-23 11:25:28 | przemyslowiec
Ale jaja 6tysi za sam montaż progu zwalniającego. Ja i bym zamontował to za 1tysiąc. Ułożyć i przykręcić szpilami, żeby nie chodził próg. To ile kosztował sam próg? To już lepiej wykopać rowek i ułożyć cembrowiny. Tak coś około 2/3 lub 3/4 zakopać a reszta by wystawała i byłby próg. Pomalować i gotowe.
2015-01-23 06:58:59 | o i tyle
Psed kazdemm blokiem i kazdo klatko schodowo zamontować próg zeby dzieci sie nie rozpędzały i nie potrącały babci. No ale nie na przymus, z takim wnioskiem musi wystąpić jedna osoba a psynajmniej pół osoby tzn chociaz mały cłek
2015-01-22 22:30:16 | all
Progi przy szkole na ul.Konstytucji zlikwidować?Kretyński pomysł.Bezpieczeństwo dzieci zawsze na pierwszym miejscu!!!To samo na ul szpitalnej,bardzo duzo ludzi chodzi do szpitala tą drogą i chyba dzieki tym progom przy zakaznym jest w miare bezpiecznie przechodzic przez ulice.
2015-01-22 20:39:11 | wiktor
BRAWO FADER. Walcz z zacofaniem
2015-01-22 20:33:43 | kubica
Zapraszam wszystkich, tych co chcą ostro poszaleć samochodami, w tym palenie gumy, na ul. Sadową w okolice posiadłości Pana PODLASKIEGO. Asfalcik, długa prosta, wymarzona uliczka. Zapewniam, ze nie ma progów zwalniających.
2015-01-22 19:43:37 | mur 2 metry
"boa" popieram Twoja propozycje - ekstra. Tylko takie progi, a jak starczy piniążków to chiński mur ponad 2 metry cha cha.
2015-01-22 18:42:43 | mieszkaniec ul bocznej
Na ulicy sadowej byly wypadki a glownie chodzi o skrzyzowanie Boczna Sadowa itam prog jest potrzebny
2015-01-22 14:53:21 | Viii...
jakby mieli ogrodzenia plastikowe www.OgrodzeniaPlastikowe.pl to nie wiem czy wymienialiby częściej ;) Pozdrawiam
2015-01-22 13:04:14 | Mieszkaniec ul. Sadowej
Co z progiem zwalniającym na ul. Sadowej?, poprzednia radna na prośbę mieszkańców tej ulicy zebrała podpisy za montażem progu, a UM po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przez policję wydał pismo informujące o tym, że próg zwalniający zostanie zamontowany. Czyżby nowemu radnemu p. Podlaskiemu to się nie podobało?
2015-01-22 12:20:45 | dwa szybkie i progowy
Andrzej wymiana ogrodzenia chyba była spowodowana śliską nawierzchnią. Tamtą drogą nie da się szybko jechać, tam wiecznie piesi idą droga i kierowca musi czekać aż pieszy skończy swój pozolny spacer bo przecież chodnik nie jest dla pieszego, a Ty kierowco tylko spróbuj zwrócić uwagę. I na dodatek rowery pod prąd!!!
2015-01-22 12:14:00 | Mieszkaniec Wiktorowo
Mieszkanko Wiktorowo, to ty mijasz się z prawda, ja sobie nie zycze garbow na mojej jezdni i na to nie wyrażałem zgody. Poza tym nikt tego ze mną nie uzgadniał, ale swoje zdanie już wyrazilem...
2015-01-22 10:55:55 | Andrzej
Daniel- spytaj się mieszkańców ul.Skośnej ile razy wymieniali ogrodzenie kiedy nie było progów spowalniających.
2015-01-22 10:42:09 | ABC..
Jakiś dziwnie składa się,że gdzie zamontowano progi spowalniające- zmniejszyła się ilość wypadköw.Niech radny Podlaski przesiądzie się na rower.Jestem także czynnym kierowcą samochodu osobowego i progi mi nie uszkadzają auta.( na ochronę zdrowia lub życia ludzkiego nie żal pieniędzy panie Radny)
2015-01-22 09:50:35 | boa
Należy zrobić cztery progi o wysokości 2 metry. Po jednym od Białegostoku, Warszawy,Ełku i Augustowa. To rozwiąże wszelkie problemy!
2015-01-22 09:14:03 | Mieszkanka Wiktorowo
Znam sprawę wczorajszej sesji i artykuł mija się z prawdą! To my, mieszkańcy wnioskowaliśmy o te progi już ponad dwa lata temu!!! Radny miał zainteresować się sprawą i postrać się o pozytywne załatwienie. Na szczęście Burmistrz Latarowski jest ZA! Każdy z nas tu mieszkających wie jak szybko poruszają się auta tą wąską ulicą i będziemy upierać się przy swoim, aby zmniejszono prędkość autom tu jeżdżącym!
2015-01-22 09:13:44 | jani
wiadomo, że kierowcy będą przeciwko progom , ale dzieci i piesi niekoniecznie, a droga jest faktycznie dość "popularna" jeżeli chodzi o szybko mknące samochody
2015-01-22 08:17:11 | Eye of the beholder
I tu panie Dariuszu przyznam rację, tylko długie progi. Tych krótkich podskakiwaczy nikt w europie nie stosuje.
2015-01-22 06:19:58 | chorujący
Popieram radnego Podlaskiego - tylko w takich miejscach jak wymienił. Wszelka reszta ogromna głupota i koszt. Lepiej dziury, łatajcie, spękania poprawiajcie, nowe odcinki budujcie, zamiast utrudniać płynność ruchu. Dla DPS to nie ma odrobiny pieniędzy na drogę dojazdową. Trzeba zastanowić sie nad celowością istniejących, i 1/3 progów zlikwidować. Karetki wioząc chorych do szpitala z każdej strony mają progi! Wola Boska że choć na Targowej rozebrano to wkoło mają równa drogę a sekundy liczą sie. Każdemu życzę zdrowia, ale gdyby zdarzyło sie że wnioskodawca zapadł na rozległy zawał serca to wieźcie go ul.Konstytucji.
Brawo dla Graj24 za celny tytuł artykułu.
2015-01-22 05:46:43 | Daniel
No właśnie po co te progi na ulicy Skośnej w Grajewie, głupota do potęgi. Przecież ulica ta jest pełna zakrętów i kierowca jest zmuszony zwolnić a ten drugi próg, jest na końcu drogi, to chyba logiczne że trzeba chamować.
2015-01-22 05:24:38 | kamil
te dlugie progi są bardzo dobre za granicami juz dawno są montowane i są sporo lepsze od tych co mamy w grajewie