strona główna > Aktualności > Grajewo zapłaci ponad 3 mln zł kary?
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Piątek, 19 Stycznia 2018 roku, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Polecamy: W Urzędzie Miasta zapłacisz kartą | Daniel Purwin zrezygnował z prezesury | DZIEŃ BABCI I DZIADKA w Szkole Podstawowej w Wierzbowie | Kampania MSWiA "Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" | Ostrzeżenie meteorologiczne | Do szpitala trafił wyziębiony mężczyzna | UWAGA UTRUDNIENIA W RUCHU NA K65 | VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej | Nowe radiowozy w podlaskiej Służbie Celno-Skarbowej | Niedziela z tenisem w hali MOSiR | Wesele 2018 – koszty usług ślubnych w okolicach Grajewa | WYNIKI V KOLEJKI | Ferie 2018 z MOSiR! | FERIE ZIMOWE Z GCK | Filmowe ferie z kinem GCK |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~zainteresowany: Co Ty AKS ludziom robisz wodę z mózgu.Kodeks wyborczy już jest.Wybory proporcjonalne.Próg wyborczy 20%.RM w tym roku ustala jeszcze okręgi ...

~mieszkaniec: Ciekawe, czy Grajewskie służby drogowe obudzą sie ze snu :)

~Sołtys: ten cytat z orłem też Sołtysowi się podoba ale u nas te łańcuchy to zrobione ze stali nierdzewnej bo ogniwa nie pękają nawet ze starości ...

~Mika: świetny felieton, trafne cytaty. Dziękuję .

~AKS: ad: "AndrzejW", dzięki za zainteresowanie. Najpierw trzeba mieć komitet - z poważnymi i mądrymi ludźmi (na co czekacie młodzi i ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka REMEDIUM
ul. Konstytucji 3 Maja 2/12
tel. 86 272 70 06

Aktualności
2017-04-20 09:14:06 Grajewo zapłaci ponad 3 mln zł kary?

Sąd pierwszej instancji uznał, że miasto Grajewo ponosi odpowiedzialność za to, iż wykonawca budowy Pływalni Miejskiej i Centrum Tradycji Mleczarstwa-Muzeum Mleka w Grajewie, nie dotrzymał umówionego terminu zakończenia prac. Ponieważ wyrok jest nieprawomocny, władze miasta zapowiadają odwołanie od decyzji sądu.

W czerwcu 2014 roku została zaproponowana miastu budowa niecki basenowej w innej technologii niż ta zawarta w projekcie. Początkowo miała być to niecka w systemie MYRTE (skręcane płytki aluminiowe), zaś zaproponowano system spawany, który miał być o wiele lepszy. Wykonawca został wtedy zobowiązany do przedstawienia oferty i kalkulacji kosztów, która miała być korzystniejsza lub równoważna do poprzedniej. Proces tejże zamiany trwał, gdyż musiało zostać to zaopiniowane przed inspektorów budownictwa i architekta. Samorządowcy otrzymali całą dokumentację w sierpniu 2014 roku. Przez cały ten okres zleceniobiorca podtrzymywał termin w jakim wykona całą inwestycję. Następnie we wrześniu 2014 roku miasto zwróciło się do Urzędu Marszałkowskiego o otrzymanie pozwolenia na taką zamian , ponieważ to on sprawuje nadzór pod kątem zgodności prawnej. W tym wypadku chodziło głównie o przepisy dotyczące zamówień publicznych. W połowie września 2014 roku Urząd Marszałkowski odpowiedział, że jest to dość ryzykowne, gdyż zachodzi duże ryzyko naruszenia przepisów zamówień publicznych. W tamtej chwili miasto niezwłocznie odpisało firmie wykonującej inwestycje, że nie wyrażają zgody na zmianę technologii niecki basenowej. Firma nie odpuściła. W końcu były burmistrz Grajewa zaakceptował zmianę technologii w grudniu 2014 roku. Inwestycja miała zostać wykonana do 31 marca 2015 roku. Wykonawca niestety nie dotrzymał terminu i oddał ją z 63 dniami zwłoki 3 czerwca 2015 roku.

Sprawa oparła się w sądzie, gdzie wykonawca zarzuca miastu odwlekanie decyzji dotyczącej budowy niecki basenowej, dlatego nie wyrobił się w ustalonym wcześniej terminie. Sąd Okręgowy w Łomży wydał wyrok, w którym miasto ma zapłacić karę finansową w kwocie ok 3 mln 400 tys złotych plus 120 tysięcy kosztów postępowania sądowego. Jest to wyrok nieprawomocny, a miasto składa apelację – wyjaśnia Maciej Bednarko, zastępca burmistrza.

Czy apelacja miasta zostanie przyjęta i czy uda się ochronić budżet miasta przed tak dużą karą finansową? To okaże się w najbliższych miesiącach.

wzasiegu.pl

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-04-25 13:54:55 | pływak
Obecni otwierali basen z wielkimi zasługami! Tylko teraz nie przyznają się, że niczego nie sprawdzili. Gołymi oczami było widać jakie są niedociągnięcia. No ale teraz jeden z Panów odbierających będzie Dyrektorem MOPS (lub jego Koleżanka) - zaraz rozstrzygnięcie i będzie spokój.
2017-04-24 22:55:46 | kkk
Moze czas najwyzszy wprowadzic zasade osobistej odpowiedzialnosci finansowej urzednikow za swoje decyzje. Kto sie podpisal - ten placi.
2017-04-24 08:37:31 | Sołtys
realista za te muzeum mleka to ja sam by poprzednika zamknoł na tydzień do loch to tak profilaktycznie co by na przyszłość nie dał się ograć prezesowi na gębe, ale ty musi odpowiadasz za te przybytki a na ziolach obeznany to ci radzę co by mieszanek mleczną ziołowych naszykował to z całej polski będą autokarami zjeżdżać co by popróbować i zarobita na sie ja sam jek taki znamienity lekarz zaleca na rozjaśnienie umysłu bileta pokupie co by popróbować.Realista nie wiem cy zauważył że głupim je lżej być jek mądrem bo i bykow nastawiam i styl byle jaki , a nagany na piśmie od uconych nie dostaje jek ty.
2017-04-23 08:48:27 | Porada prawna
Od takiej niezapłaconej sumy, to każdy dzień zwłoki drogo kosztuje. Pójdziemy z torbami.
2017-04-22 17:57:02 | realista
Sołtys chyba Ci zioła zaszkodziły które być może bierzesz.Wymyślasz historie nie prawdziwe.Czytasz bez zrozumienia tego co czytasz.W pasionce nie będę z Tobą konkurował bo jesteś w tym najlepszy.I rób to co umiesz najlepiej czyli zajmij się pasionką a nie komentowaniem tego czego nie rozumiesz.A z tymi grzmotami na cały kraj to daruj sobie.Dopóki wyrok nie zapadnie nikt nikogo nie oskarża i nie rzuca oszczerstw.To domena poprzednika który oczyma wyobrażni widział obecnego Burmistrza w więzieniu za rzekome przestępstwa których się nie dopuścił.O winie kogoś bądż niewinności zadecyduje sąd.!!! daj sobie na wstrzymanie .Przyjdzie czas to Grajewianie się dowiedzą jaka jest prawda.KKK nie załamuj rąk i się nie wieszaj,po prostu nie czytaj tego co piszę i nie będziesz nadwerężał swoich oczu.Masz prawo być zły na Urząd skoro nie przedłużono Ci umowy, lub nie przyjęto na stałą umowę do pracy w U.M.Czytaj po prostu komentarze sołtysa i nawzajem sobie prawcie komplementy.
2017-04-22 16:47:08 | daniel
Teraz władza umywa ręce.najlepiej zrzucac odpowiedzialnosc na poprzedniego burmistrza niz przyznac się do porażki.ja nie wiem po co jest ten zastępca z mopsu...żal pl
2017-04-22 16:43:41 | pizza
Jak myślicie z czyich pieniązkow miasto zapłaci?a władza dalej niech wsuwa zapiekanki.
2017-04-22 16:26:08 | Sołtys
kkk i pozostałe wioskowe realista to wysoko szkolony urzędnik wioskowy i we pisaniu je nielichy ino jek we dyskusje ze Sołtysem wchodzi to je tak nerwowy że czasem coś cik palnie. On je specjalista we wszystkich dziedzinach na medycynie obeznany bo już nie raz Sołtysa kierował na oddział bez klamek na kulturze też bo mianowali go szefem propagandy wioski prawnik on znaniemity szczególnie jek chodzi o administracje i co ciemniaki wioskowe można kursami tyle tytułów zadobyć .
2017-04-22 13:55:03 | kkk
Niech sie zrzuca ci, ktorzy otwierali basen z pompa i skokami do basenu.
2017-04-22 13:14:24 | jakiś tam
Tu akurat popieram "KKK", bo dobrze gada. Jesli "realista" to tępy grajewski urzędas, to nie ma co komentować i ruszać g---wna, bo śmierdzi.
Sołtys - do przodu!
2017-04-22 01:14:51 | kkk
Po wielu miesiacach tolerowania wpisow realisty, mam prosbe: zacznij pan pisac z uszanowaniem regul. Zacznij pan stosowac spacje po znakach interpunkcyjnych. Przed znakiem interpunkcyjnym nie stawiamy spacji, po znaku TAK! Twoj komentarz stanie sie bardziej przyjazny dla oczu przyzwyczajonych do ludzkiego jezyka. To co ty wypisujesz to ani w Anglii ani w Polsce nie przejdzie. Powaznie! Caly swiat stosuje sie do tych regul tylko ty akurat nie. Wez sie czlowieku za siebie. Wstyd! Mam nadzieje, ze pan nie jestes urzednikiem grajewskim bo wtedy to nic tylko rece zalamac i sie powiesic...
2017-04-21 21:48:48 | Sołtys
kkk jek je mąndry to może być nie wierny i nie posłuszny i o to chodzi co by głupich i posłusznych zatrudniać Sołtys jek je głupi nie po jech to musi sołtysować do usr.... śmierci .
2017-04-21 17:26:29 | !!!
Hej - realisto, a gdzie twoje "poprzednie" wpisy? A tak patrząc na "poprzednie" - jesteś mocno porąbany. Z takim myśleniem daleko nie zajedziesz a słuchając ciebie - doznajemy pomrocznosci jasnej (czyli OMC bełkot). Kto zwinił??? Nazwiska! Grajewianie muszą wiedzieć prawdę!
2017-04-21 15:44:16 | Sołtys
realista Sołtys to ciemniak i głupek wioskowy, ale czasem cościk przewidzi i ma przebłyski na umyśle i tera cyta w e grajewo i oczom nie wierzy pisząprawde i byłego burmistrza oczyścili z odpowiedzialności i przyznali się do winy że wykonawca w terminie zgłosił inwestycje do odbioru tylko z przyczyn formalnych odbioru nie było bo zabrakło dobrej woli i chęć dokopania poprzednikowi bo kopiec z przed kościoła jek usuneli to za mało było. A z tą apelacją to niech dadzą na wstrzymanie bo tylko sobie kosztow narobzio, a jek wybory przegrata to na bank z sądów nie będzieta wyłazić. Realist tera użyje swech djabelskich mocy których się naumiał redagując dla FOGa oszczercze aretykuły co by Sołtysowi dokopać, bo przyznam w pisaniu ty lepszy , ale we logice to musisz do pasionki się udać za pomocnika pastucha żeby ze Sołtysem mieć szanse.Z tą prokuraturą to powiadam wam żeby Kiełczewski był winy chć tyle co Sołtys ma brudu pod paznokciem w małym palcu to by grzmieli na cały kraj że to łotr i złodziej.
2017-04-20 18:29:34 | realista
Tak Sołtys Ty wiesz najlepiej.Przeczytaj sobie jeszcze raz ze zrozumieniem ten artykuł,jak i moje poprzednie wpisy na ten temat.Nie komentuj czegoś o czym nie masz bladego pojęcia.A jeśli podtrzymujesz że znasz inne fakty niż te opisane to zgłoś się do prokuratury i zostań świadkiem w tej sprawie.Jeszcze masz taką szansę bo apelacja w toku.
2017-04-20 18:20:52 | kkk
Glupia wladza (znajomosci) to i kara bedzie zaplacona. Po znajomosci fachowca najwyzszej klasy sie nie zatrudni tylko niedojde.
2017-04-20 18:03:53 | Nuncjusz
Basen odbierał: przewodniczący komisji Bednarko, członkowie, Doliwa, Zalewski,Poniatowski, wszystko odbywało się w czasie gdy funkcję pełnił Latarowski, czemu wtedy, gdy był odbiór,Bednarko nie informował o problemach?, czemu nie robili tego członkowie komisji?, co zrobił Burmistrz? Dziś czytamy że to nie my, to tamci co już byli, dlaczego w artykule jest wypowiedz tylko jednej osoby? o co tu chodzi?
2017-04-20 15:32:26 | oburzony
Czyli - kto "narozrabiał"? Kogo trzeba pociągnać za - wsiarz? Lub za konsekwencje? Czy wiecie co zrobiliście tej biednej ludności???? Wszyscy - won!!!
2017-04-20 15:00:02 | Sołtys
te trzy miliony to nie kara tylko kwota należna wykonawcy za materiały i robotę, a w grudniu to władze sprawowała nowa władza.
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock | Praca |
Reklama | Współpraca | Prywatność | Regulamin Ogłoszeń | Regulamin Katalogu Firm | Regulamin Forum | Redakcja | Serwis Komputerowy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
"INFOTECH" mgr Ruchlewicz; 19 200 Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 2/1 | Infotech