strona główna > Artykuły i felietony > WILCZE PRAWA
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Niedziela, 21 Stycznia 2018 roku, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Polecamy: Kolejne dofinansowanie na odnawialne źródła energii | Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód | Ferie 2018- punkt kontroli autokarów | O bezpieczeństwie podczas ferii w powiecie grajewskim | FERIE ZIMOWE w Grajewie | BIEG TROPEM WILCZYM W GRAJEWIE | Pfleiderer przedstawił założenia skupu akcji własnych | Spotkanie Honorowego Komitetu - Zapraszamy | FUTSALOWY TURNIEJ ZNP W GRAJEWIE | SPOTKANIE AUTORSKIE | W Urzędzie Miasta zapłacisz kartą | Daniel Purwin zrezygnował z prezesury | DZIEŃ BABCI I DZIADKA w Szkole Podstawowej w Wierzbowie | Kampania MSWiA "Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" | Ostrzeżenie meteorologiczne |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~Sołtys: Spotkanie we urzędzie we godzinach pracy to nie honorowe ino służbowe z polecenia Burmistrza i obecność obowiązkowa i Sołtys pyta czy tam ...

~Sołtys: zainteresowany jednym słowem we wiosce PIS bierze wszystko.

~Corleone: Ty się tak "wesoły zenek" nie podniecaj. Burmistrz to szczwana bestia. Zwołuje Komitet Honorowy czyli murzynów, którzy za niego odwalą całą ...

~ANTEK WILCZEWSKI: A gdzie nasze dofinansowanie " ODNAWIALNE ŻRÓDŁA ENERGII " typu zasilanie ogrzewania olejem opałowym -- miało być jak w temacie -- EKOLOGIA - i ...

~??????: Kto to? I kogo to obchodzi?

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka CEFARM
ul. Wojska Polskiego 44
tel. 86 272 33 41

Artykuły i felietony
2017-12-28 22:54:34 WILCZE PRAWA

Kończy się rok a nadchodzący nowy 2018, zawsze kryje w sobie niewiadomą przyszłość, tajemnicę, ale pewnie też i nadzieję. Często życzenia są typu – oby nie był gorszy. Spośród wielu aspektów naszego życia, pochylmy się dziś nad naszą powinnością. Obowiązki wobec Boga i Ojczyzny, wobec rodziny, ludzi i lokalnego życia społecznego.

Odkąd pamiętam, władza należała do ludu pracującego miast i wsi. Z tym że, w demokracji, lud pracujący wybiera sobie swoich przedstawicieli do wielu władz czy to lokalnych, wojewódzkich czy krajowych. Pamiętacie, aż do czasu gdy nam obwieszczono że upadł komunizm, że każde wybory były przykładem naszego obowiązku, co skutkowało ponad 90% frekwencją wyborczą. Prawda w tym wypadku nie była ważna, ważny był podany wynik frekwencji. Pomimo tego, w swej większości, chodziliśmy na wybory. Dlaczego? Chyba największym powodem był strach! Strach przed „władzą”. Wszak te listy wyborcze z podpisami wracały do władzy. Kto chciał wówczas zadzierać z władzą? Władza komunistyczna była wszak niezwykle pamiętliwa… Gdy na przełomie lat 80 i 90 ub. wieku, zmienił się system polityczny w Bloku Sowieckim, władza jak to się mówi, ewakuowała się na z góry zaplanowane pozycje. Wydano Ustawę Samorządową (1990 a powiatową w 1998). Lepiej zorganizowani towarzysze, wygrywali wybory do samorządów. Musiało się przecież zmienić dużo, by wszystko zostało po staremu. Czerwone książeczki… a komu teraz były potrzebne, wszak żłób, synekury, wpływy i układy pozostały w tych samych rękach. Zmanierowani i zdeprawowani systemem komucho-liberałowie, tworzyli system kastowo-zamknięty, by nikt im nie wyrwał spod… ich ciepłych stołków. Byli gotowi do wszelkiej podłości, by zachować kasę, stołki i wpływy. Nepotyzm, nepotyzm klanowy, towarzystwo wzajemnej adoracji, sitwy, które z czasem zaczęły działać jak system mafijny. Aby utrzymać władzę (na każdym poziomie), często dopuszczali się fałszerstw wyborczych. Od prymitywnych form, do bardziej „inteligentnych” (np. 2,5 mln głosów nieważnych). Sam byłem ofiarą „ofiarą”, gdy w jednych wyborach, już przed głosowaniem otrzymałem info, że dostanę „swoje” 18 głosów – i tak dostałem! Sposobów manipulacji lokalną społecznością było dużo. Ogłupianie lokalnej społeczności np. szumem wokół swojej działalności, by np. łatanie dziur w jezdni, już podciągnąć pod inwestycje. Magiczne słowo inwestycja, bo to działa na wyobraźnię wyborców?! Jak masz dużą rodzinę, czytaj dużo głosów wyborczych, to może „władza” da ci jakąś posadkę? Za darmo? No tak dobrze nie ma, ale np. za zbieranie podpisów…? Robili np. kilka komitetów – oczywiście „antyukładowych”. Jednak robiono dużo, by ludzi zniechęcić do głosowania. Propaganda szeptana donosiła, że po co chodzić na wybory, to i tak nic nie da, wszak wszystko zostanie po staremu, czytaj- sitwa dalej przy żłobie. Niby wybieraliśmy, sowicie opłacaliśmy a nawet daliśmy im możliwość podnoszenia swych – uposażeń! Niska frekwencja to ogromne ułatwienie przekrętów i wygrana wiadomej opcji. Ewentualne komitety spoza Układu (np. nasz „Zmiana”), były skutecznie marginalizowane przez kolesiów (fałszywe wiadomości).

Gdybyż ta walka o stołki byłą tylko w interesie dobra wspólnego, służby ludziom, to byłoby jeszcze do zniesienia. Zwykle tak nie jest. Sitwa wygrywa wybory by… uwłaszczać się na stołkach, majątku lokalnej wspólnoty itd. A w Grajewie? Pamiętam, że zagroziłem referendum gdy dyr. GCK Tomasz Dudziński, po opuszczeniu Izby Historycznej, utworzył tam „stołek” kierownika Izby i mianował na ów, byłego burmistrza Krzysztofa Waszkiewicza. Ten ostatni, nauczyciel, twierdził buńczucznie, że … da radę na dwa etaty! Może dopiero starsi i mądrzejsi, wybili im z głowy tę potwarz dla Grajewa? Pamiętacie, gdy nasze „vipy” kupiły sobie mieszkania ok. 80m2, po ok. 20 tys. zł? I to wszystko pod „czujnym okiem” burmistrza Dariusza Latarowskiego! Gdzie są – radni, którzy by sprawdzili – zasadność utworzenia „stołka” z-cy dyrektora PUK? Ile i jakie sprawy są przegrane przez burmistrza a w tym sprawa basenu? Który Radny zajmie się takimi ważnymi dla suwerena sprawami?

Więc, czy dalej będzie Wam „wisieć”, kto będzie nami rządzić? Dlaczego wciąż jest tak niska frekwencja wyborcza? Ostatnie wybory w Grajewie (uzupełnienie mandatu radnego), pokazały frekwencję trochę ponad 14%. Wstyd! Tak nie wyglądają wybory wolnych ludzi, tak się prezentują wybory ludzi, których naturalną postawą jest ta na kolanach(nie mylić tą z modlitwy). Kiedy nauczymy się walczyć o swoje? Czy ci ludzie, którzy nie chodzą na wybory, mają świadomość krzywdy, jaką wyrządzają pozostałym?? Może właśnie przez nich, w wielu miasteczkach Polski, rządzą sitwy i kliki? Z niejednym już rozmawiałem i dochodziliśmy do pewnych konkluzji, że chyba dobrze byłoby, gdyby była jakaś forma przymusu wyborczego. Będąc w Brukseli, na starym mieście (przepiękna starówka), zobaczyłem kolejkę ludzi do pięknego pałacyku. Mówię stanę, zobaczę go od wewnątrz. Po kilku minutach, ci z kolejki zapytali – po co ja stoję? Powiedziałem, że chcę zwiedzić pałacyk. Wtedy mi uświadomili, że to są wybory a tam jest komisja wyborcza. Okazało się, że kara za nie uczestniczenie w wyborach, to 100 euro. Są i inne państwa, które stosują kary. Stąd, może nie kary (?), ale takie listy z podpisami wyborczymi – u urzędników i np. jeśli załatwienie sprawy trwa do 3 miesięcy, to takim sprawy nie załatwiamy szybciej niż 3 miesiące? Inne formy?

Na jesieni 2018 roku są planowe wybory samorządowe. Aby za dużo teraz się nie rozwodzić powiem, że nasz komitet szuka mądrych i uczciwych, spoza Układu ludzi, kandydatów na burmistrza. Niektórzy już pytają – co proponujemy? Dobrze, może nie wszystkie pomysły od razu, ale – nasza większość w Radach (powiatu i miasta), przegłosuje np. zmianę herbu Grajewa. Rewolucja moralna, która wówczas się zacznie (burmistrz, starosta + większość w Radach), będzie się kierować innymi zasadami niż obecnie tu widoczne – wilcze prawa. Czy w herbie musimy (?) mieć wilka? Czy dziś ma to jakiś sens? Może niech herbem będą wieże kościoła JPII? Coś, co bardziej pasuje do naszego lokalnego folkloru.

A nadzieja? Cóż, dopóki są tu jeszcze ludzie wolni, dopóty powiat i Grajewo ma szansę. Czy skorzystamy? Szukamy tych, którzy się jeszcze nie poddali.

Aleksander Szymczak

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2018-01-17 11:04:55 | j23
słusznie piszesz Krzysztof. Ten ukłądowiec realista to nawet gdy nauczyciele go nauczyli czytać, to juz logiki nie! Jest nadal tępym obroncą >> złego!!
2018-01-17 00:36:34 | krzysztof
Troche poznalem to srodowisko grajewskich urzedasow.... nie opisze w jaki sposob zeby nie mogli mnie zidentyfikowac ale potwierdzam - takiego wersalu, nierobstwa, rozrzutnosci to nie widzialem nigdzie ani w PL ani za granica. To jest kasta pasozytow. realista uwazaj bo reka wyciagnieta bo nieswoje pieniadze zostanie kiedys obcieta... Mozesz grozic pokoleniu 50+ ale nie mojemu pokoleniu. My bylismy za granica i was podlaskich-podpaskich urzednikow mamy w d... Wyciagniesz lape po nieswoje to zostanie ona odcieta...
2018-01-13 13:37:07 | grajewiak
Sołtys skoro jak sam piszesz jesteś wspólnikiem wioskowych firm to o wyjaśnienia zgłoś się do wójta i do rady Gminy.Chyba ,że nie jesteś sołtysem a jakąś tam mendą która wykazuje się na forum swoją "mądrością" a raczej tnie głupa.
2018-01-12 16:20:16 | Sołtys
realista jako wspólnik wioskowych firm mam prawo wiedzić czy dostane to znać się nie ja tylko wioska moja ma z tego tytułu jakiś wpływy . Sołtys wie że nie i sołtysowi jek krowa mleka nie daje to idzie do masarni na kiełbasy i tera zrozumiał zasadność uczony szkolony ale gamoń pier.....y.
2018-01-12 13:05:56 | David
do dzis pracują w szkołach tumany bez wykształcenia pedagogicznego albo po zaocznych
2018-01-12 09:30:13 | realista
Bo Twoje pytania są niedorzeczne pozbawione jakiegokolwiek sensu merytorycznego.Zreszto odpowiedzi na swoje pytania możesz poszukać w dokumentach.Nie jestem Twoim informatorem.Nie podlegam żadnej władzy i nikogo nie reprezentuje,poza sobą.Dam Ci dobrą radę na koniec.Nie oskarżaj nikogo jak nie masz na to twardych dowodów na łamanie prawa przez władzę.A te wszystkie opowiastki o jakichś tam zagrożeniach dla rządzących możesz sobie między bajki włożyć.Na portalu społecznościowym nie ma miejsca na rozstrzyganie czy coś jest zgodne z prawem czy nie.Od tego są instytucje które, oceniają urzędy poprzez prowadzone kontrole.Zapewniam Cię w jednym,Nie będzie żadnej rewolucji w Grajewie.I to byłoby tyle z moje strony.
2018-01-11 20:30:58 | Sołtys
REALISTA jaki z ciebie urzędas że nie możesz głupiemu udzielić odpowiedzi na proste pytania tylko pleciesz głupot jek ci władza nakazała. Ale jako nawiedzony głupek jeszcze raz spytam co ma wieśniak z tego że mamy kołchozy i dlaczego władza łamie prawo nie wystawiając faktur wat i paragonów za usługę wywozu śmieci jek twierdzi że to nie podatek bo podatki to nie objęte watem i nie spiesz się z odpowiedzią jek nie odpowie to ja nie grożę ci konsekwencjami i jak by co jak za was się wezmo oszołomy to u Sołtysa możeta się schować na czas rewolucji bo je wielki przeciwnik anarhi i chcem zmian ale nie rewolucji .
2018-01-11 19:03:33 | realista
No i to narazie byłoby na tyle jeśli chodzi o dyskusję na forum.Sołtys przeczytaj jeszcze raz co napisałem do tej pory na temat śmieci.Jeśli dopuszcza się na forum grożby karalne ze strony takich "krzysztofów"to nie ma sensu podejmowania dyskusji z oszołomami i może nawet osobnikami niebezpiecznymi dla społeczeństwa,być może o podłożu psychopatycznym.to jakiś ciekawy osobnik który sam się na forum przyznaje do popełnienia przestępstwa na szkodę Państwa.Miłej"dyskusji".
2018-01-11 18:38:28 | realista
'krzysztof" a ja w państwie Eskobar płaciłem 1 funt i co Ty na to?uciekłeś z Anglii przed śiercią?bałes się żeby ci islamiści nie ucieli durnego łba albo angole nie wpieprzyli jak będziesz gadał po polsku na ulicy?Znalazł się mądry glob troter.
2018-01-11 15:33:38 | Sołtys
Krzysztof Sołtys też jest za tym coby szkoły prywatyzować i co najwyżej to kasę co dają z rządu dawać dla rodziców ucznia i niech one mu szkołę wybiorą jak zechcą lepszą to dopłacą .Ale co po co my dyskutujemy ociec był kierownikiem kołchozu to i syn chce a jek nas normalnych jest garstka to co my możem poredzić .
2018-01-11 13:07:59 | krzysztof
realista nie przesadzaj z tymi nauczycielami. W Grajdole nauczyciele to w wiekszosci ludzie zatrudnieni po znajomosci, po rodzinie. Uwazam ze, szkoly rowniez powinny zostac sprywatyzowane. Najlepsze szkoly utrzymywalyby sie na rynku, kiepskie znikalyby. A jak jest w panstwowej instytucji - czy sie stoi czy sie lezy wyplata sie nalezy.
2018-01-11 10:51:01 | Rolka
Maria 2 poruszyła ciekawy temat kasta nauczycieli a może nie nauczycieli , takiej bandy jaka jest w szkołach podstawowych to Polska nie widziała , wiekoszość z układu o kmompetencjach żal pisać .
2018-01-11 09:31:16 | antek
realista jak to jest opłata to czemu faktur nie wystawia miasto dla firm i paragonów dla osób fizycznych .
2018-01-11 07:53:02 | Sołtys
realista piszesz długo a nie wymieniłeś co mamy z tych kołchozów i robisz z Sołtysa mądrego bo każe mu startować na burmistrza, i nie ściemniaj wieśniakom że o cenie śmieci to PUK podejmuje decyzje a urzędasy to tylko opłaty zbierają bo jek tak jest to trza na was odpowiednie służby nasłać za celowe zawyżanie cen śmieci celem zatrudnienia drugiego prezesa .AKS widzi jek mądry głupio się tłumaczy bo musi coś mają za kołmierzem , a jeszcze niedawno tłumaczył że to władza ustala wysokość podatku śmieciowego .To tera odpowie wiela wam PUK odpala za zbieranie opłat.Ten LEWANDOWSKI Z TWEGO UGRUPOWANIA TO SZUJA NAWET WE BRUKSELI ZA tw po ryju oberwał i on sprzedawał komuchom bo go teczko szantażowali ale od Balcerowicza to waraon jedyny był za prywatyzacją przez giełdę .
2018-01-11 02:21:11 | krzysztof
Ja w Anglii placilem 2 funty za wywoz smieci. Dlaczego my w Polsce placimy za to samo wiecej przy zarobkach mniejszych kilka razy? Ten kto pobiera takie oplaty powinien poniesc kare- smierc.
2018-01-11 02:18:17 | krzysztof
ten realista to coraz bardziej smierdzi urzednikiem. czlowieku urzednicy to posozyty i nalezy zlikwidowac to paskudztwo. Ludzie sobie poradza bez posrednikow-zdziercow. Wy jestescie mafijna patologia ktora nie daje ludziom zyc. Prosty przyklad, w Polsce przy wlasnej dzialalnosci zarabialem duzo mniej niz wynosil ZUS wiec mi dzialalnosc sie nie oplacala ale nagle... w UK sie okazalo, ze mozna zarabiac niewiele i nie placic waszych pie... zlodziejskich zusow. i ja tak dzialam, zarabiam na siebie i nie place w PL podatkow. Ogolnie: pie... sie glabie z Polski, gdyby7m wiedzial kim jestes i gdzie mieszkasz to bym razem z moimi znajomymi z UK cie po prostu wyeliminowal ty zlodzieju i zjebie. Nine wyciagaj lap po nieswoje. TWOJE to jest tylko to co wypracxowales prywatnie. Kto tych polskich debili tego nauczy?
2018-01-11 00:39:18 | realista
Sołtys czemu powtarzasz po mnie prawdę najprawdziwszą?Toż napisałem, że władza łaski nie robi ,że pracuje na rzecz mieszkańców bo mieszkańcy władze utrzymują z podatków.Taaak dzięki Balcerowiczowi mamy to co mamy.To czemu tak się darli co niektórzy że Balcerowicz musi odejść .No i pan Bóg ich wysłuchał.Odszedł i pewnie już do polityki nie wróci.Pojęcie drogo-tanio to pojęcie względne.To co dla jednych tanio to dla drugich drogo.Już widzę jak Ty byś sołtys z prywatyzacji chałupy wieśniakom pobudował.Ci co tak ochoczo uwijali się z prywatyzacją gdzieś się rozpłyneli z kasą.A o tych"amputacjach"to najlepiej porozmawiaj z szefami spółek.Przyznajesz że ZWIK owi nic nie trzeba amputować.A to nie jest spółka tylko Zakład Budżetowy zarządzany przez Miasto.Okazuje się, że można dobrze zarządzać Zakładem Budżetowym i nie podnosić cen wody i ścieków jak to było poprzednio.Nie ma czegoś takiego jak "podatek śmieciowy".Jest opłata za wywóz śmieci.Opłatę ustala R.M na wniosek PUKu.A informację o wykorzystaniu pieniędzy za wywóz śmieci i "ciepło" najlepiej uzyskać nie w U.M a od Prezesów spółek,jeśli zechcą podzielić się tą wiedzą z "dziennikarzem"Szymczakiem.A jakie podatki pobiera Miasto można sprawdzić na stronie Miasta w uchwale Budżetowej na 2018 rok.I na co te pieniądze Miasto wydaje też.Zreszto Burmistrz informował o tym na spotkaniu z mediami.Dziennikarz AKS powinien być na tym spotkaniu jako medium.Sołtys startuj na Burmistrza bo masz jakieś tam pomysły na uzdrowienie gospodarki.Np.Pierwszy punkt "amputacja spółek".Życzę dalszych pomysłów.
2018-01-11 00:02:26 | realista
Mario 2 to nauczycielom zawdzięczasz, że umiesz pisać i umiesz posługiwać się alfabetem na klawiaturze komputera.A brawo to możesz sobie bić aż Ci ręce popuchną.Taka nacja od bicia braw to się nazywa Klakierzy.To Ty niczego nie rozumiesz.Nauczyciele nauczyli Cię alfabetu ale myślenia już nie.
2018-01-10 11:15:04 | Sołtys
realista to czemu we prostkach mniej płacą i tam prywatna firma wywozi i ty K BALCEROWICZEM nie strasz bo dzięki niemu mamy to co mamy i zapisz się na kurs u Sołtysa z rachunków i finasów nawet najgłupsze wiedzą że wioska i ty urzędasie żyjesz z podatków od wieśniaków to jek tak się rozpisał to może napisze wiela korzyści ma wioska i wieśniaki z tych kołchozów wioskowych bo Sołtys myśli podobnie jak K i z rakiem to nawet AKS popieram że najlepiej amputować PUK - DROGIE ŚMIECI PEC- drogie ciepło jedynie ZWIK je w miarę tani i jego bym ostawił, a z kasy z prywatyzacij chałupy bym pobudował wieśniakom niech mieszkają po ludzku. AKS a swoją drogą wystąp do władz wioski jako dzienikarz niech ci dadzą informacje o wpływach z podatku śmieciowego i wydatkach bo może się okazać że największy koszt to zarządzanie tą kasą przez urzędasów typu realista.Ja tu piszę jako głupek wioskowy to rozumiem że mnie realista nie posłucha bo mądrego to nikt nie przekona.
2018-01-10 10:45:33 | Maria 2
Teraz to ja biję brawo > dla AKS. Świetna riposta. Krótko i na temat. Szkoda dyskusji z oszołomami.Oni i tak niczego nie zrozumieją. Mają swoje stołki zależne od towarzyszy, którym wydaje sie, ze są niezatapialni. Są niezbędni dla Grajewa.? Precz kasto nauczycielska - uczyc dzieci a nie brać sie za politykę!!!
2018-01-09 21:16:24 | realista
Albo AKS w swoim sennym widzie pomylił Grajewo z Warszawą(afery,malwersacje)albo jednak choroba o swojej nieomylności,o przeświadczeniu, że się jest zbawicielem Grajewa postępuje.Pewnie według AKS demokracja w Grajewie jest zagrożona,mieszkańcy zniewoleni a felietonista Szymczak ciemiężony za swoje felietony.Szymczak Grajewo nie chce takiej polityki dla samej polityki jaką Ty uprawiasz i wmawiasz ludziom nieprawdę.Tu gra idzie o inwestycje ,takie żeby mieszkańcom poprawić byt.Tu gra idzie o budowę dróg,kanalizacji, doprowadzenie wody,poprawę warunków lokalowych.Ale po co ja to pisze jak to jest nawiedzony człowiek który w dodatku wmawia mieszkańcom że władza boi się ich.A przecież co roku sam Burmistrz spotyka się ze wszystkimi mieszkańcami którzy chcą uczestniczyć w tych spotkaniach.Nie myl służby ze służalczością.Władza służy mieszkańcom poprzez pracę na rzecz mieszkańców.I żadnej łaski nie robi bo to mieszkańcy łożą na utrzymanie każdej władzy.Ale Ty jesteś facet za głupi żeby to zrozumieć jak widać.Wolisz uprawiać demagogię i populizm to Twoja sprawa.W jednym masz rację nie ma sensu prowadzić z Tobą polemiki bo jesteś niereformowalnym człowiekiem.
2018-01-09 20:48:57 | realista
Do "K"już byli tacy co wszystko chcieli"sprywatyzowć"Nazywali się Balcerowicz,Lewandowski i inni "króle "prywatyzacji.Teraz jeden spróbował prywatyzować Ukrainę a drugi siedzi w Brukseli.Oprócz prywatyzacji musi być zdrowa rywalizacja firm(patrz zmowa cenowa zakładów produkujących płyty meblowe).Zapoznajcie się z sytuacją jaka nastąpiła w Łomży gdzie były dwie firmy wywożące śmieci.Sołtys w sprawie śmieci pisałem i napisze jeszcze raz.,Za odbiór i dostarczenie śmieci do BIOMu odpowiedzialny jest PUK za utrzymanie porządku na swoim terenie odpowiedzialny jest właściciel terenu.Zdarzyło się i więcej taka sytuacja z odbiorem śmieci nie powinna się zdarzyć.Nigdy nie jest tak dobrze ,że nie można tego poprawić.W zasobach będących w zarządzaniu spółdzielni Zgoda rekontrola wykazała znaczną poprawę jeśli chodzi o porządek wokół śmietników.Będzie lepiej,chociaż bardzo trudno zmienić mentalność ludzi,chociaż jeśli chodzi o segregację śmieci jest ogromna poprawa niż jeszcze 18 lat temu.Mieszkańcy starają się segregować śmieci i chwała im za to.
2018-01-09 15:44:02 | grajewska telenowela polityczna
Do AKS : To nie skostniałe myślenie. To stwierdzenie faktów, realne spojrzenie na rzeczywistość.W Pana oczach ludzie są głupi mają klapki na oczach i nie posiadają świadomości co się dzieje w okół nich. Ma Pan świadomość, że atakuje swój potencjalny elektorat ? Aby rządzić trzeba słuchać. Z Pana wypowiedzi można wywnioskować, że wszystkie swoje teorie wyciąga tylko ze swojego myślenia i wizji, teraz pytanie :
-Gdzie jest w tym interes mieszkańców ?
-Czy to zachowanie Jedynego Sprawiedliwego?
-Sądzić i wysuwać oskarżenia jest łatwo, a czy potrafi Pan pokazać swoje aktualne działania oprócz pisania artykułów ? -Jakie Pana działania przysłużyły się mieszkańcom?
Proszę wskazać te działania i uwiarygodnić swoją osobę wobec potencjalnego elektoratu. Polemika to jedno ale zamiana tego w czyn jest zupełnie inną bajką.
2018-01-09 10:35:38 | AKS
ad: "grajewska tele..." - do kogo ta mowa?? Czy to nie to "skostnienie myślenia" o...swojej niezbędności, niezastępowalności, - skazaniu na tylko jedyne i słuszne "elyty" grajewskie?? Nadchodzi nieuniknione, nadchodzi - przebudzenie ludzi i... tego się boicie! Boicie się, że może te hasła ... a na drzewach zamiast liści będą wisieć... Mogą się ziścić? A może wtedy ja będę jedynym, który to powstrzyma? W imię miłości bliźniego, oczywiście. Brawo biję nie sobie przecież, ale wam, wam, którzy potrafiliście tak zniewolić tą społeczność, że "rządzicie wiecznie" - wbrew aferom i malwersacjom! Przebudzenie nadchodzi i masz rację, będą to rządy ludzi, o których wy zapomnieliście, że RZĄDZIĆ - TO SŁUŻYĆ ! Czekajcie na następne felietony i wiedzę - jak zrobić, by mieć władze posłuszne mieszkańcom a nie Układowi! Nie ma sensu dalsza dyskusja, bo szkoda czasu na bicie piany.Dziękuję za głos - Marii.
2018-01-09 08:56:24 | K
realista: urzedy nie sa potrzebne. Wystarczy sprywatyzowac takie instytucje jak PUK, wpuscic konkurencje zeby okazalo sie ze urzad miasta, starostwo itp. nie sa do niczego potrzebne. Instytucje publiczne to rak.
2018-01-09 08:37:24 | Sołtys
dzięki bogu paluszki całe bo bez cie to też nudno i nie ma z kim się spierać bo wieśniaków mało co interesuje ..A swoją drogo to powie temu prezesowi od śmieci niech zanim zacznie się wybielać to zimnej wody niech popije i ochłonie a za prawdę to jek pójdzie w sądy to Sołtys pierwszy na świadka stanie w czytelnika obronie jek na diabła wyszło to z pokorą trza krytyki wysłuchać i obiecać poprawę .
2018-01-08 22:01:56 | Ja
Do Krzysztof takich bredni to ja dawno nie czytalem. To znaczy co bogaty więcej zje zluzyje więcej opakowan po środkach czystości. W normalnym swi ecie powinno się płacić za ilość śmieci a nie szukać różnych sposobów aby zmylić oczy ludziom.aby płacili i nie pytali
2018-01-08 20:35:29 | Sołtys
Krzysztof to twoim zdaniem u nas we wiosce więc zarabiają jek we stolicy to je województwie w Prostkach to rozumiem że je taniej bo tam same biedne mieszkają .Sołtysowi wcale nie chodzi o to żeby było tanio ale żeby robote wykonywać solidnie i jek trza to i we dni wolne .
2018-01-08 19:27:23 | realista
Hahahaha. AKS to tylko świadczy o Twojej naiwności.Sam sobie schlebiasz.Po wyborach na jesieni znowu będziesz pisał, że Cię oszukali i uwzieły się na Ciebie jakieś "ciemne siły".Najlepiej ogłoś ,że kto nie pójdzie na głosowanie i nie zagłosuje na Ciebie będzie potępiony.Bo Ty zbawiciel Grajewa.Bredzisz sam nie wiesz o czym.Masz mgliste czyli żadne pojęcie o zarządzaniu Miastem.Jak narazie Twoim jedynym pomysłem na zarządzanie Miastem to zamienić czerwonego wilka na wieże kościoła.Śpisz i śnisz.W dodatku sam sobie bijesz brawo.Pisz dalej pośmiejemy się.Przynajmniej nie jest nudno na tym portalu.
2018-01-08 18:20:16 | Sołtys
realista a co ty za stolarkę się zabrał i paluszki we heblarkę wsadził i nie może w klawisze stukać .
2018-01-08 16:53:17 | krzysztof
soltys: Ceny wywozu smieci powinny byc uzaleznione od zarobkow a nie od powierzchni domu. Przeciez dom nie produkuje smieci tylko czlowiek. Czlowiek, ktory mniej zarobi mniej wyda i mniej smieci wyprodukuje. Jak zwykle w Polsce... absurd goni absurd.
2018-01-08 13:49:45 | grajewska telenowela polityczna
Pan żyje w jakiejś zaczarowanej rzeczywistości. Chce Pan żeby rządzili mieszkańcy i nastąpiło uwolnienie od elit. Może Pan zdradzi nam swój Plan zmiany mentalności ludzi. Nawet jeśli by się z czasem to udało to jednak prawdziwa natura ludzka wyjdzie z zasłony. Jakby Pan mógł wskazać jakiś przykład państwa w którym nie ma elit zarówno na szczeblu najniższym jak i najwyższym. Nawet jeśli Pana ugrupowanie doszło by do władzy to czy nie było by to powstanie nowej elity ? (tylko niech Pan nie mówi,że to nie będzie Pana komitet a mieszkańców)Jest Pan w błędnym kole i z klapkami na oczach dlatego od tylu lat kręci się Pan w kółko i powtarza to samo "WALCZMY Z UKŁADEM!! WALCZMY Z UKŁADEM!!!" nie zauważając, że Pan sam Panie AKS chce go tworzyć ...
2018-01-07 22:21:18 | AKS
Brawo! O to mi chodziło, po to wsadzałem - kij w mrowisko. Oby ten felieton (i następne) były dla Was zalążkiem, by używać rozumu. Zwykle po przeczytaniu, pierwszym jest wstrząs, ale po tym przychodzi myślenie - i o to chodzi. Chciałbym zburzyć te skostniałe tutaj myślenie. Wybić "ten bolszewizm" co u niektórych. Dajecie mi też swoimi komentarzami, inspiracje do dalszych felietonów. Widzę tu nielogiczności, niewiedzę, błędne pojmowanie rzeczy a nawet zarzucanie "orgazmu", który wcale nie musi być zły. Dyskutanci podzielili się na dwa obozy i dobrze. Zwykle mentalność zmienia się w człowieku najwolniej, ale może zdążymy do wyborów samorządowych... Ci którzy się jeszcze nie poddali, będą mieć zapewne więcej pracy. Jednak ta praca na rzecz tej lokalnej społeczności, MUSI być wykonana, jeśli autentycznie mamy zamiar żyć tutaj - lepiej! Bo póki co, od dekad, jest to dyktatura burmistrzowsko-vipowska. Trzeba to postawić na nogi! Rada Miasta, powiatu etc, ma spełniać swoje właściwe zadania a nie jak jest do tej pory.
2018-01-07 20:58:19 | Sołtys
realista niech ze burmistrzem do Prostek we poniedziałek skoczą i rozeznanie zrobią jek one robią ż tam wieśniaki zadowolone .A redaktory niech też temat rozwiną co by lokalną władze do działania zmobilizować
2018-01-06 18:59:44 | Sołtys
realista jednym słowem u nas na wiosce jest drogą i na dodatek niechlujnie bo jek worek obok pojemnika leży to go nie zabiorą ino wronom psom i kotom bezpańskim ostawiają we stolicy to nawet jek dzieciaki dobre zabawki ostawią w okolicy śmietnika to firma zabiera.Pytałeś mnie o ceny to ci podałem i nie mam pretensji że miasto drogo nalicza tylko drogo nie oznacza że usługa jest solidnie wykonana i postraszenie PUK że istnieje możliwość dopuszczenia do koryta śmieciowego drugiej firmy podniesie jakoś wykonanej usługi.
2018-01-06 10:36:09 | realista
Sołtysie też już o tym pisałem ,ale napiszę jeszcze raz.W Grajewie nie ma opłaty za śmieci od metrażu tylko od osoby.Za nie segregowane śmieci 15 zł od osoby za segregowane 9 złotych od osoby zamieszkałej w danym budynku wolnostojącym lub mieszkaniu w bloku.Pojemniki na śmieci są albo własnością właściciela posesji albo są dzierżawione od miasta (czytaj PUKU).Miasto umowę na wywóz śmieci od mieszkańców Grajewa i dostarczeniu ich do BIOMu zawarło z firmą PUK.Częstotliwość wywozu śmieci ustala Administrator(właściciel posesji) zmieniając deklaracje.W takiej deklaracji zawarte też jest ile osób zamieszkuje daną posesję lub mieszkanie,oraz wyraża wolę(administrator w porozumieniu z mieszkańcami danego terenu lub właściciel posesji) czy śmieci PUK ma odbierać sortowane czy też nie.Tzw.Ustawa śmieciowa weszła z w życie jakiś czas temu.Określa ona zasady ale sposób w jaki jest problem ten rozwiązywany należy do danego Miasta lub właściciela terenu.Grajewo przyjęło akurat takie rozwiązanie jak napisałem.O szczegóły proszę pytać Naczelnika ds.Inżynierii Miasta p.Wojsławowicza.
2018-01-06 10:09:13 | realista
"ona "nie podniecaj się tak literkami bo orgazmu dostaniesz.Nie wiem czemu masz się bać.Skoro tylu miałaś w łóżku to musi być z Ciebie niezła laska.No i zmień dilera bo odlatujesz w tym swoim "komentarzu".Życzę zdrówka i kolejnych których będziesz wykopywać z łóżka po "robocie"
2018-01-05 20:15:48 | Czesława
Człowiek człowiekowi wilkiem oto herb Grajewa , jestem za zmianą
2018-01-05 16:19:07 | Sołtys
realista na tego czerwonego wilka to od reki władza nie dostanie pozwolenia od władz kościelnch bo to symbol komunizmu ale jek by wilka przefarbowali na taki kolor jek we naturze ma to kto wie .A tak przy okazji co z temi śmieciami ja języka zaciągnoł i ci ceny podał a ciebie zamurowało może przegapił to podaje jeszcze raz we Białymstoku to od chałupy się płaci i tak za segregowane dom o powieszchni do 40m stawka 9 zł od 40,01 do 80 m 21 zł powyżej 80 m 29 zł, a nie segregowane do 40 m 23 zł do 80 m 42zł i powyżej 80 m 54zł i pojemniki to własność miasta i raz we miesiącu są myte co by nie śmierdział i to wszystko robi firma miasta LECH . To interesuje wieśniaków a nie jakieś herby.
2018-01-05 14:49:57 | Michał
Panie Szymczak, uderza Pan w stół, nożyce się odezwały..., nich Pan piszę, sporo osób interesują sprawy naszego Miasta, odwagi.
2018-01-05 12:21:29 | JA
Nie pójście na wybory,jest też swego rodzaju oddaniem głosu- głosu zniechęcenia,głosem braku wiary że coś można zmienić.Pana zadaniem jako kandydata jest przekonanie ludzi żeby na Pana zagłosowali, nawet ci którzy zazwyczaj nie chadzają na wybory. Nakładanie obowiązku wyborczego i karanie za to uważam za zniewolenie wolnych ludzi i dziwie się że z pod Pana pióra padają takie pomysły.
2018-01-05 12:10:09 | ona
Ej - realisto, nie takich gnoi wykopywałam z mego łózka, by ciebie sie bać! Ale jedno co oddam, mimo twojej inteligencji inaczej, raczej rodem z mał[piego intelektu, powiedziałes madra rzecz. Macie tu gościa walczącego od 15 lat z mafią?I co, czemu wciąż śpicie grajewianie??? Toz to niezłomny gościu, potęga !! - czemu godzicie sie na takie was traktowanie przez lokalną włądzę???? Pobudka - do roboty śpiochy! A poniektórym to chyba sraczka uderza po oczach, skoro jeszcze podważacie słowa i chęć pomocy przez autora!
2018-01-04 22:52:30 | realista
"ona" nie znasz tego ktosia?Toż to AKS we własnej osobie.I tak już rozlicza kolejne władze od 15 lat.Już się wszyscy mieszkańcy nie mogą doczekać powstania tego moralnego komitetu,a w szczególności programu jaki ten komitet nieskazitelny moralnie zaprezentuje mieszkańcom.Ale widzę po wpisie, że AKS wycofuje swoją kandydaturę na burmistrza i szuka naiwnego gościa.Życzę powodzenia w szukaniu kandydata.A może by tak sołtys się nadał?
2018-01-04 22:05:19 | Nick
Panie Szymczak miałam Pana za rozsądnego człowieka.a tymczasem przy tylu zarzutach ktore ma Pan do obecnej władzy Pana pomyslem na poprawę sytaucji jest zmiana herbu??! ..czy to żart?
2018-01-04 12:17:44 | realista
"zefir"AKS ma taki sam wpływ na wyborców jak na pogodę w kraju.Popieram pomysł sołtysa z tymi wieżami i herbami.
2018-01-04 11:07:28 | ona
Brawo, w koncu ktoś tu sie bierze za to tow.wzajemnej ador. Maria ma rację, tu burmistrza trzeba rozliczyc, bo jak widzę reszte wpisów, to tak piszą, aby jak naajdalej od niego! Róbmy ten komitet i > pogońmy tych "towarzyszy" od siedmiu boleści!Nawiasem, ileż tu wazeliniarzy, a moze obronców tego > układu?
2018-01-04 09:16:46 | Animal Planet
Nie mogę doczekać się głosowania nad rewolucją moralną :D Słaby ten 'zalążek' programu komitetu, ale po wyborach i słabym wyniku zawsze można zrzucić winę na 'Układ' i to, że ludzie idą po najłatwiejszej linii oporu, a nie słaby program
2018-01-03 15:19:31 | zefir
Panie Szymczak, jeśli ma pan wpływ na tych co nie chodzą na wybory to niech pan ich przekona by chodzili,bo to są pasożyci nic od siebie nie dają a ciągle narzekają, przecież oni sami mogą startować.
2018-01-03 13:13:00 | Mika
Szkoda słów (felietonu zresztą bardzo trafnego Krzysztofie),bo niektóre wypowiedzi adwersarzy jak w przypowieści o perłach i wieprzach.
2018-01-03 11:54:57 | Sołtys
Sołtys to myśli że we święta ktoś pomylił wodę święcono z ognistą i to musi diabelska sprawka .Ale wieże kościołów to znakomite miejsce na herby tylko czy biskup i proboszcze wyrażą zgodę.
2018-01-03 11:46:31 | z przymrużeniem oka
Autor najchętniej zmienił by nazwę miasta z Grajewo na Układzik ;)
2018-01-02 22:35:25 | mireq
dobra zmiana...
2018-01-02 19:21:02 | Litości
Mnie się wydaje, że herb jest to coś czego nie zmienia się w ogóle. Pan się wpisuje proszę pana w nurt obowiązującego obecnie bolszewizmu rządzących i chorobliwych zmian wszystkiego, co nie pochodzi od nich. Za chwilę proponuję pójść dalej i zaproponować, aby w herbie każdego miasta były wieże kościelne. Co z cerkwiami i meczetami. Czy półksiężyce i prawosławne krzyże też będą dopuszczone w herbach, czy są be...? Niech pan się naprawdę dobrze przewietrzy po świętach - jeżeli kościoły są dla pana lokalnym folklorem. W sumie taki sam lokalny folklor ma każde miasto w Polsce, a większe miasta mają jeszcze więcej lokalnego folkloru (czyt. kościołów). I na koniec pytanie, które spolaryzuje mieszkańców - dlaczego akurat kościół JPII? Innym podoba się kościół Św. Trójcy.
2018-01-02 18:32:49 | Sołtys
Krzysztow u nas we wiosce wilki i lisy spacerują po ulicach wieczorową porą o straszą nasze pieski i kurniki trza dobrze zabezpieczać co by strat nie narobiły jednym słowem zdziczała wiocha .
2018-01-02 14:24:52 | nosił wilk razy kilka
Do Corleone : nie zimna szklanka a zimny prysznic.//
A co do propozycji autora , jeśli to wasz flagowy pomysł to gratuluję ale to wam wygranej nie da a na dół was pociągnie ;)
2018-01-02 13:34:19 | krzysztof
Moja propozycja nowego herbu: Pole dzielimy na dwie czesci. W jednej czesci proponuje wilka zastapic pochylnym samotnym emerytem, ktory podpierajac sie laska zmierza piechota w deszczowy dzien po pasztotowa do supermarketu. W drugiej czesci pola wizerunek osoby mlodej lub w srednim wieku, pracujacej fizycznie za granica. Taki herb swietnie oddawalby obecna sytuacje grajewian. Wilka dawno nikt nie widzial a emerytow i rodzine za granica ma prawie kazdy.
2018-01-02 12:26:32 | Corleone
No, no, no... pomysł ze zmianą herbu miasta powalił mnie wręcz na kolana. Szczególnie, że nowa propozycja to wieże kościelne. A może by tak autor i pomysłodawca wypił na początek szklankę zimnej wody?
2018-01-02 09:34:38 | ak
Trafny artykuł... Czy naprawdę zasadne było powołanie na stanowisko drugiego prezesa w PUK?!
2018-01-01 23:44:24 | ktoś
Dziś Nowy Rok 2018.Jeszcze Cię trzyma?To Sylwester musiał być udany.A dziś poprawka?
2018-01-01 22:29:13 | Maria
Koniec zabawy, święta przeminęły i pora zająć się poważnymi sprawami. Pora na przyjrzenie się poczynaniom naszych niby elyt! Nasze – "czujne oko", bur. Latarowski, był przecież w zarządzie powiatu, gdzie kilka osób zdecydowało o „sprzedaży” wspomnianych mieszkań. Czyli wszyscy są – umaczani! Tak samo mnożenie stołków w Grajewie dla swoich, jest wręcz obleśne. Za to też ponosi odpowiedzialność obecny burmistrz Latarowski. I tyle w temacie!

2017-12-30 10:27:54 | S O S
Podobno w przyszłym roku PIS ma do Polski ściągać "uchodźców" islamistów! Wiecie coś o tym? To byłby koniec Polski!
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock | Praca |
Reklama | Współpraca | Prywatność | Regulamin Ogłoszeń | Regulamin Katalogu Firm | Regulamin Forum | Redakcja | Serwis Komputerowy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
"INFOTECH" mgr Ruchlewicz; 19 200 Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 2/1 | Infotech