strona główna > Artykuły i felietony > MAMY SZANSĘ
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Czwartek, 27 Lipca 2017 roku, Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Polecamy: Polisa OC samochodu otrzymanego w spadku | RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ | Wierzbowo: Pożar domu mieszkalnego | Radziłów: Wypadek dwóch aut osobowych | Poszukiwany sprawca i świadkowie rozboju | Poszukiwany sprawca oraz świadkowie zdarzenia | Wyprawa rowerowa „RYGA- TALLIN- SZTOKHOLM 2017” | Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL BASE | Nowości wydawnicze w MBP w Grajewie | Kontrabanda w Grajewie | Ostrzeżenie przed burzami | Turniej Streetballa | Letnie Kino Nadziei | Działania "Bezpieczna Woda" w powiecie | Narty z dzieckiem – czy to dobry pomysł na wyjazd? |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~Sołtys: Corleone i oto chodzi cara my oszukiwali prusaków i Ausryiaków to cemu UE nie możemy .

~Corleone: Czy Wójt Gminy Grajewo będzie również wręczał certyfikaty europejskiej zdolności posługiwania się nożem i widelcem? A może certyfikaty ...

~aDii: Żeby tak niskie oprocentowanie jak na lokatach banki miały przy udzielaniu kredytów...

~krzysztof: Obnizcie ten wiek bo wiekszosc ludzi w Polsce po 50roku zycia jest po prostu bezrobotna.

~$$: Nawet jak "wladza" > "go nie zna", to powinna tu udzielć informacji! Łaski nie robi!

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka AGMAR
ul. Koszarowa 41
tel. 86 272 00 10

Artykuły i felietony
2017-06-25 21:41:37 MAMY SZANSĘ

Zbliżają się wakacje, to i felieton powinien być z serii „lżejszego gatunku”.

Dopóki żyjemy, mamy szansę na zmiany! Nadzieja u katolików umiera ostatnia. Dlatego niech nikt wam nie „wciska” tych chorób duszy: porzucenia nadziei i zwątpienia. Piszący tak, to ludzie „zadaniowi”, ludzie złej woli. Roman Dmowski tak mówił: „Gubi nas bierność, nie tylko jako naród, ale jako jednostki. Jej to przede wszystkim zawdzięczamy, że wśród nas tak częstym jest zjawiskiem pesymizm, beznadziejność, brak wiary w siebie i w możność życia na lepszy sposób”. Zupełnie zatraciliśmy świadomość ważności aktu wyborczego. Około połowa społeczeństwa nie uczestniczy w tym obowiązku, już się poddała, zwątpiła, nie ma nadziei na lepsze. Gdy się tak rozmawia z ludźmi, to pobrzmiewa ta nutka, że nie ma już ludzi uczciwych. Bo tak, wybieramy zdawałoby się człowieka mądrego i szlachetnego, a gdy wejdzie do jakiegoś gremium np. rady, staje się spolegliwy, nie potrafi postawić na swoim, unifikuje się z większością. Dlaczego się zmienia? Bo wchodzi do systemu, który ze słabym robi co musi. A co musi? Musi go dostosować do – „maszynki do głosowania”. Czyż nie jest tak, że wielu idzie do np. rady miasta – dla diety (teraz 1,1 tys. zł)? Jeśli nie będzie przeciw sitwie rządzącej, to ma szansę na swój awans, na pracę dla rodziny itd. Czyż nie jest prawdą, że najpierw taki załatwia głosy wyborcze, a potem go „promują” i dostaje jakiś stołeczek? Więc jakie ma być kryterium wyboru? Trzeba powiedzieć wprost – człowiek jest słaby. Słaby, jeśli sam będzie chciał „naprawiać świat”. Człowiek silny może być tylko z Bogiem. To jest sedno. Jeśli ktoś ma Boga w sercu, nie będzie podatny na „naciski”. Będzie się starał wprowadzać w życie moralne nakazy dane nam przez Boga. Nie kłam, nie kradnij, nie mów fałszywie, to podstawowe kanony. Kleptokracja (rządy złodziei), ma jednak inne cele i tu jest konflikt. Koteria zawsze jest przygotowana do wyborów, bo to dla nich praca i nowe stołki. Są wtedy gotowi na wszelkie niegodziwości, by prolongować swoje zdobycze (praca, wpływy). Czy dziwi, że kupują głosy wyborcze, że potrafią zastraszyć podwładnych – wszak dziś praca jest dobrem deficytowym? Potem już wzajemnie się wspierając ze swoich stołków, mogą sobie ogłaszać „przetargi” na…. ceny sufitowe. 43 tys. zł za pomalowanie skrzyżowania – to typowy przykład woluntaryzmu „władzy”.

Czego nauczał bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko? „ Chrześcijanin musi pamiętać, że bać się należy tylko zdrady Jezusa za parę srebrników jałowego spokoju”! W innym miejscu mówił: „Katolika obowiązkiem jest obrona chrześcijańskich wartości i tradycji narodu polskiego, spuścizny cywilizacyjnej i moralności chrześcijańskiej, wartości związanych z tradycją, rodziną i własnością”. Czyli wołanie o ludzi sumienia – ma sens. Tacy będą walczyć o dobro wspólne, dobro lokalnej społeczności, a nie o dobro koterii rządzącej. Widząc zło, nie będzie milczał. Wszak rady miast, powiatów itd. są po to, by SŁUŻYĆ i ułatwiać życie lokalnym mieszkańcom. Oczywiście, to będzie pójście pod prąd, a to są w stanie zrobić ludzie charakteru, bo jak mawiał John Lennon – bycie szczerym i prawym może nie da ci zbyt wielu przyjaciół, ale zawsze da ci tych właściwych.

System będzie stosował ostracyzm, wykluczenie, ośmieszenie, ale to są w stanie wytrzymać tylko ludzie silnej wiary, ludzie nawróceni, ludzie sumienia. Mamy szansę, bo poznałem tu już kilku takich. Wszak – traci sens system totalnego zniewolenia złem, gdy ma choćby jednego prawdziwego przeciwnika. Co powstrzyma „władzę” przed malwersacjami, matactwami, kłamstwem etc? Jest tylko jedna siła, gdy w życiu najważniejszy będzie Bóg. Gdy tak nie będzie, nie będzie poznania granicy między odpowiedzialnością a ignorancją i bezczelnością.

Konkludując – nie chodzi o to, by być przeciw dla zasady, ale być przeciw gdy widzę kradzież dobra wspólnego, kłamstwo czy lekceważenie (gardzenie) społeczeństwa. Tym syndromem jest dotknięta lokalna władza grajewska (na wszystkich szczeblach), bo lekceważy wolny głos zadający pytania poprzez Internet. Szanujmy się nawzajem, bo jesteśmy jako ludzie równi w godności , ale ignorowanie społeczeństwa, może odbić się w stosowny sposób i to niebawem. Suweren ma prawo wypowiedzieć pracę dla – pseudowładzy.

Wakacje, przygodo – pozwól nam zapomnieć o codziennej szarzyźnie, ale nie zwalniaj od obowiązku i odpowiedzialności za nasze lokalne sprawy i dobro wspólne. Jezus nauczał – módlcie się za swoich nieprzyjaciół, więc pamiętajmy też i o modlitwie za nasze lokalne władze.

Aleksander Szymczak

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-07-20 23:58:26 | wyborca
Nie odpowiesz bo nie znasz odpowiedzi.Potrafisz tylko obrażać ludzi i pisać dyrdymały.Jesteś przemądrzałym zadufanym w sobie populistą.W dodatku nawiedzony.Znalazł się wszystko wiedzący "felietonista "i "dziennikarz" w jednym.Piszesz pierdoły i sam sobie podnosisz ego.Ty nawet ze swoją "inteligencją" na ciecia się nie nadajesz a co mówić do rządzenia Grajewem.Zreszto przekonasz się za rok.Znowu będziesz bełkotał płakał i narzekał, że wszyscy spiskują przeciwko Tobie.Hahaha jakby mieli przeciwko komu spiskować.
2017-07-20 11:59:11 | ona
Dziękuję "AKS", może juz nie tu pogadamy ale na nowym art. Moze za rok >> też bym pojechała?
2017-07-17 21:15:59 | AKS
No widzisz "ona" z kim nam wypada dyskutować? Ty pojęłaś, bo jesteś inteligentna, co nie mogę powiedzieć o "wyborcy". Są takie słowa, zwroty - po których inteligentni inaczej, będą skakać jak pacynki, jak wsza na d...ie. Szkoda dyskursu z dzieciakiem na dodatek impertynentem, który wie lepiej w co ja wierzę, na co jestem chory etc. Na dodatek - impertynent żąda odpowiedzi!! Najpierw naucz się kultury, szacunku do drugiej osoby, kultury dyskursu i po zdobyciu pewnej wiedzy, możesz prosić - tak prosić o odpowiedź. Mądremu dość, tępemu nie dogodzisz! A też ciekawe pytanie zadałaś - czemu mnie nienawidzi? Od jakiegoś czasu, cokolwiek bym nie napisał, to wywołuje u niego białą gorączkę. Ciekawe. Nie chciałbym go doprowadzić do takiego stanu, by zaczął się moczyć w nocy... Dlatego tu koniec a czeka już następny felieton.
2017-07-17 19:58:22 | wyborca
Skomentowałem tylko to o czym napisał AKS poniżej.A Ty ona chyba masz problem z oczami.Ona AKS nie podpuszcza on święcie wierzy, że otrzymał dar rządzenia.W dodatku widzi wszędzie pleniące się zło,a kto ma inne zdanie niż on to według niego jest niewolnikiem.To jest chore.A ty "ona" jesteś tłumaczem jego tekstów?
2017-07-17 13:18:00 | ona
Haa, ha, ha, ale dałeś sie popdejść AKSowi - "wyborco" czy "znawco" czy jak juz sobie wymyślisz.
W swojej nienawiści do niego, zaczynasz juz widzieć - teksty nie napisane! To objaw choroby psychicznej. POwaznie. Lecz sie z nienawisci. A propos - dlaczego tak nienawidzisz AKSa?
2017-07-16 23:48:51 | wyborca
AKS mienisz się Mesjaszem Grajewa?Twierdzisz ,że Ty dostałeś dar od Boga żeby rządzić?A tak wogóle to z Twoją główką wszystko w porządku?Skąd to stwierdzenie ,że RM nie wypełnia właściwie swojej roli?Ty nie tworzysz bylejakości ,bo Ty nic nie tworzysz.Ty AKS jesteś chory z nienawiści do wszystkich co myślą inaczej niż Ty.Ty tworzysz swoją chorą filozofię Tobie tylko znaną.To Ty jesteś niewolnikiem tej swojej filozofii.Nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań bo po prostu nie znasz odpowiedzi na te pytania.Nie odpowiesz również na pytania BGR.Zrozum wreszcie ,że nie będziesz dyktował ludziom jak mają myśleć i co mają robić.Bo każdy ma swoje doświadczenie i swoją wiedzę na to jak ma postępować i co ma robić.Nie mając merytorycznych argumentów zaczełeś straszyć mieszkańców, że jak nie Ty to nic nie będzie.Jesteś zadufanym w sobie człowieczkiem.Ty po prostu śnisz.Obudż się z tego snu o własnej nieomylnej wielkości.
2017-07-16 22:12:14 | aj waj
czy ty > bgr ślepy i głuchy? czy nie znasz powiedzenia > wystarczy nie kraść??????????????
2017-07-16 16:46:16 | BGR
AKS, Wyborca ma rację. Jeszcze w żadnym ze swoich felietonów i przy żadnych wyborach nie podałeś swojego programu poza odsunięciem "układu" od władzy. Żadnych inwestycji, żadnych informacji skąd wziąłbyś na to kasę. Jaki masz program dla tego miasta? A ludzie chcą to wiedzieć. Krytykować każdy umie, nie tylko Ty. I proponuję więcej szacunku do ludzi inaczej myślących niż Ty.
2017-07-16 12:12:06 | AKS
ad: "wyborca"; "szkoda gadać";Biada mi, gdyby mi wszyscy klaskali! Ale też: biada mi, gdybym nie głosił. Skoro dostałem taki dar od Boga.... Nie mogę milczeć, widząc zło pleniące się w naszym miasteczku. Skoro RM nie wypełnia właściwie swej roli, musi być ktoś spoza, kto powie w oczy - widząc zło i uwłaszczanie się kosztem suwerena. Czemu tak myślisz powierzchownie? Czy dotąd nie poznałeś mej filozofii działania? Ja nie będę tworzył - bylejakości! Nie chcę czegoś na siłę! Skoro nie jesteście w stanie stworzyć - z moją pomocą czegoś naprawdę solidnego, to wasza strata. Z ludźmi o mentalności niewolnika, nie zamierzam niczego budować! Stworzę komitet, gdy znajdzie się wystarczająca ilość ludzi ....wolnych! Ciągle mi podajesz odgrzewane kotlety, ciągle mi wytykasz... i co, myślisz że odpuszczę sobie? Gdyby to chodziło o mnie czy moją rodzinę, to już dawno bym to odstawił. Tu chodzi o nasze miasto, o nasz powiat, by te pseudoelity odsunąć od wpływu. Wiele już tu wam pokazałem, uwłaszczanie się na stołkach, uwłaszczanie się mieszkaniami etc. Chcecie tego?? Ja nie gram na ilość i bylejakość, to musi być komitet ludzi prawych, uczciwych, wierzących, bo jeśli takich tu nie będzie, to - wg klasyka...nic nie będzie!
2017-07-15 23:41:16 | wyborca
To pytanie "kiedy zmądrzejemy? "dotyczy również Ciebie AKS.Napisz o sobie.Gdzie pracujesz co osiągnełeś w życiu ,czym się zasłużyłeś dla Miasta?Napisz co takiego byś zrobił dla mieszkańców ,co władza nie robi?Jak byś widział rozwój miasta?Jakie inwestycje według Ciebie są Miastu potrzebne i skąd wziołbyś na nie pieniądze?Parasz się krytyką a wręcz krytykanctwem każdej władzy w tym Mieście.Potrafisz tylko obrażać ludzi a nic konstruktywnego nie potrafisz stworzyć.W dodatku mieszasz wiarę i nauki księdza Jerzego Popiełuszki z polityką.Poprzez swoje felietony dajesz ludziom do zrozumienia, że tylko Ty wiesz wszystko najlepiej.Chcesz, żeby to inni wszystko za Ciebie zrobili a Ciebie "koronowali"na króla(czytaj)burmistrza Grajewa.Ty hołdujesz słynnemu powiedzeniu."Nie chcem ,ale muszem".Chyba jednak nie musisz,chociaż tak bardzo chcesz.Więcej refleksji i dystansu do siebie życzę.Bo kto się sam wywyższa nad innych może się srodze zawieść.
2017-07-15 12:30:42 | szkoda gadać
@AKS @Wyborca ma tak samo prawo pisać komentarze Tobie nie przychylne jak Ty smarujesz na władzę.. Prawda boli co ? Wyborca uderzył w czuły punkt i to bardzo celnie.
2017-07-14 22:54:21 | a kysz
Prąd, woda, paliwa, nowy abonament RTV, podatek od galerii handlowych – to tylko część opłat wprowadzanych przez rząd i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Nijak się to ma do zapowiedzi Beaty Szydło, że podatki nie będą podwyższane. Przeciętny Polak, wliczając niemowlęta, zapłaci za to dodatkowo prawie 700 złotych rocznie. Razem oddamy rządowi ponad 27 mld złotych ekstra.
"Wystarczy nie kraść" – powtarzali za panią premier posłowie stojący za tzw. dobrą zmianą. Okazało się, że to zdanie nie jest zbyt trafne.
2017-07-14 09:29:07 | @
Nieracjonalnych pomysłów PiS ciąg dalszy. Po tym jak spora grupa posłów tej partii zaczęła intensywnie myśleć, jak można zwiększyć ściągalność archaicznego abonamentu RTV, teraz przyszła kolej na podwyżki cen paliwa. Zgodnie z poselskim projektem ustawy PiS chciałby powołać Fundusz Dróg Samorządowych. Pieniądze na ten Fundusz miały by pochodzić z podwyżki opłaty paliwowej (od 69 do nawet 154 proc. - w zależności od paliwa) płaconej przez każdego kierowcę, który tankuje paliwo z legalnych źródeł. Oto jak PiS, stopniowo lecz konsekwentnie, podcina gałąź na której siedzi...
2017-07-13 08:30:32 | ok
Przynudzasz ,daj już spokój, bo to w ....nie lezie.
2017-07-12 19:58:14 | Sołtys
Z tem ostatnim zdaniem to Sołtys je całkowicie zgodny i modli się za niejakiego realistę co mu naubliżał i prosi boga o wybaczenie BUG mnie pewnie wysłuchał ale gorzej z niem pogniewany na śmierć i z głupim nie chce dyskutować, a to wielka szkoda dla wieśniaków która we większości do Sołtysa we mądrości porównywalna je .
2017-07-12 18:14:09 | AKS
ad: "wyborca" - skoro "pieprzę", to po co wogóle czytasz, po co głupio komentujesz, po co - mącisz???
Ogólnikami to każdy głupi potrafi. Liczyłbym jednak na merytoryczne wypowiedzi. Słuszne pytanie "$$" - kiedy zmądrzejemy?
2017-07-12 16:22:48 | wyborca
Ma prawo.A Ty AKS nadal pieprzysz od rzeczy ,albo piszesz rzeczy oczywiste oczywistością.Załóż komitet wygraj wybory i pokaż co potrafisz.Od wielu już lat Bóg jakoś nie raczył Cię wysłuchać.Bo albo nie masz z kim wystartować do wyborów ,albo je sromotnie przegrywasz.Płaczesz tu na forum i lamentujesz tak już od lat.Weż się chłopie do roboty.
2017-07-12 13:13:57 | $$
"Suweren ma prawo wypowiedzieć pracę dla – pseudowładzy." To jest sedno, tylko >> kiedy ....zmądrzejemy?
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock | Praca |
Reklama | Współpraca | Prywatność | Regulamin Ogłoszeń | Regulamin Katalogu Firm | Regulamin Forum | Redakcja | Serwis Komputerowy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
"INFOTECH" mgr Ruchlewicz; 19 200 Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 2/1 | Infotech