strona główna > Aktualności > Strajk lekarzy rezydentów
Kanał RSS Kanał RSS | Poczta | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Niedziela, 25 Lutego 2018 roku, Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Polecamy: Ostrzeżenie meteorologiczne | Grajewscy policjanci apelują: nie bądźmy obojętni! | Dzielnicowi prowadzili akcję "Błysk" w rejonie szkół | KASTEL Sklepy Komputerowe & GSM zapraszają | Pokój dziewczynki – jakie elementy pomogą go wyróżnić? | Radny zaprasza Burmistrza | Wypowiedzą się ws. rewitalizacji | Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego - Young English Master | "Wiosenne prace na działce i w ogrodzie" | Coraz bliżej budowy trasy Via Baltica | Dyktando międzyszkolne 2018- laureaci | Ostrzeżenie meteorologiczne | W poszukiwaniu komfortowego krzesła gamingowego | TBS Grajewo - zaktualizuj swój wniosek | Wniosek na siłownię plenerową w Wojewodzinie złożony |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Grajewo24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@grajewo24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~Krzysiek: Pojawiają się krytyczne opinie odnośnie budżetu obywatelskiego. Pragnę przypomnieć jeżeli posiadasz lepszy pomysł zgłoś własny projekt. ...

~jatoja: Ta radna kiedyś publicznie powiedziała, że nie będzie już składać wniosku do budżetu obywatelskiego. A teraz wiadomo, że toalety, to jej ...

~menel: ona ma racje za taki sedes z takiej stali to pare butelek gorzałki będzie bo dobrze płaci na skupie .

~kozik: Strażaku widać,ze nie masz dzieci.Latem wychodząc na spacer z pociechami bardzo odczuwa sie brak toalet.Myśle ,ze zwykłemu człowiekowi bardziej ...

~antek: lepiej by zrobili jek by z Rydzykiem nawiązali współprace ten to potrafi kasę zdobywać, a dla Włochów to co najwyżej haracz możecie ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka NA PLACU
Pl. Niepodległości 10
tel.

Aktualności
2017-10-11 20:41:22 Strajk lekarzy rezydentów

10 października 2017 roku w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa w której udział wzięli Prezes podlaskich struktur PSL Stefan Krajewski, wiceprezes Wojciech Grochowski oraz Agnieszka Zawistowska – dyrektor biura ZW PSL w Białymstoku.
Podczas konferencji Pan Wojciech Grochowski poruszył kwestię strajku rezydentów, którzy od 2 października prowadzą strajk głodowy w wielu miejscach w Polsce. Kilku z nich musiało odstąpić od strajku „ze względów zdrowotnych”. Walczą oni o sprawy najważniejsze dla nich i dla wszystkich pacjentów. Każdego roku blisko 900 lekarzy wyjeżdża z Polski do pracy za granicę z powodu złych warunków. Rezydenci domagają się m.in. zwiększenia zatrudnienia, poprawy warunków pracy i płacy, likwidacji kolejek, redukcji biurokracji, wyższych nakładów na służbę zdrowia. Rezydenci podkreślają że ma to bezpośredni związek ze zdrowiem i życiem pacjentów. W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie ze strajkującymi spotkał się Prezes PSL Kamysz, który również jest związany z zawodem lekarza i rozumie potrzeby lekarzy.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odmówił lekarzom… i sobie. 11 lat temu będąc prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej proponował rządowi PiS m.in. wynagrodzenie będące dwukrotną średnią krajowego wynagrodzenia dla lekarzy bez specjalizacji, czyli właśnie dla rezydentów. Dziś jednak minister mówi rezydentom, że domagają się „astronomicznych kwot” i postulat ten jest nie do spełnienia.

Fragment konferencji prasowej PSL: https://youtu.be/LzixI4ZENx0

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-10-15 02:49:41 | kkk
Ja pracuje za 900zl miesiecznie i jakos z glodu nie umieram. Jak komus nie pasuje to niech nie wymusza na innych zrzutki na jego pensje. Po prostu zle wybrales i od innych sie odpie...
2017-10-14 13:59:45 | $$$
do strażak: piszesz choć sam nie wiesz co. gdzie na pisałem że jestem lekarzem? Nie nie siedzę w ciepłym szpitalu, ani też nie robie jak Ty 24h i 48 wolne. Ja pracuje 24h/na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Pracuję jako rolnik, co z tego że płacę KRUS i mam dopłaty, jak nie mam wolnego, nie mogę wyjechać, a do tego rząd zwłaszcza ten niszczy rolnictwo z każdej strony, na szczęście nie mam świń, bo co nie którym wybili ponad 2 tys. zdrowych świń. Jestem w OSP więc w jakimś stopniu rozumiem Cię, nie w jednej akcji udział brałem. Tylko że Ty za to pieniądze dostałeś, a ja ratowałem ludzkie życie i mienie za darmo, z własnych chęci. Jestem jak najbardziej za tym żeby dobrze zarabiali strażacy, lekarze, policjanci, wojsko. Niech te podatki idą na to, a nie na podwyżki dla polityków, na wsparcie biznesmena rydzyka, na głupie akcje bilbordowe za państwową kasę. Także więcej szacunku miejmy do siebie, a na pewno będzie lepiej.
2017-10-14 09:59:05 | Sołtys
Sołtys apeluje do emerytów i rencistów co po 40 latach pracy dostają 1200- 1500 zł świadczenia dołączcie do strajku to ponoć wedle zaleceń lekarzy je zdrowe na środki i na kieszeń , a jek by się komu pomerło to rezydenci by mieli mniej roboty i we ZUS by nadwyżka we budżecie wystąpiła . Rezydent Sołtys to od 45 łat wolnego nie widział i nagina świątek i piątek co by ty miał co żreć i to je ratowanie życia i nikt wam nie broni ziemi uprawiać zmieńcie zawód jak ciężka robota .
2017-10-14 09:21:50 | Lot
Strażak jesteś żałosny z tą Twoją ciężką pracą
2017-10-14 06:59:31 | Pacjent
Ser ja przy obróbce mleka nie pracuję ale ty i tak tego nie zrozumiesz bo w tobie jest tyle jadu i nienawiści że mi ciebie szkoda. Zazdrość przez ciebie przemawia. Najłatwiej wypowiadać się na tematy o których nie mamy pojęcia. Niestety nie każdy z was dostał się na medycynę. Czemu nie poszliscie tam studiować? Tylko nie mówcie że nie chcieliście. Ser ty mi nie tłumacz bo ja nie muszę Cię znać żeby stwierdzić zmień się chłopie bo będzie ci w zyciu ciężko i nie licz cudzego
2017-10-13 21:34:17 | Rezydent lekarz
To ja Wam teraz opowiem, jak to jest być młodym lekarzem w Polsce:
1. Kupujesz od kumpla seicento. Czujesz się królem życia.
2. Robisz pierwszą gastroskopię/zakładasz cewnik do dializ/diagnozujesz dystrofię mięśniową/przerywasz napad migotania przedsionków. Czujesz się królem życia.
3. Nie udaje ci się zrobić pierwszej gastroskopii/założyć cewnika do dializ/rozpoznać dystrofii mięśniowej/odróżnić migotania od trzepotania przedsionków. Uważasz, że nie nadajesz się do tego zawodu.
4. Nie umiesz niczego innego.
5. Pospałbyś.
6. Bardzo późnym wieczorem albo bardzo wczesnym rankiem ze zmęczenia odburkujesz albo pokrzykujesz na pacjentów. Nie lubisz się za to. Trzy lata temu obiecałeś sobie, że nigdy nie będziesz jednym z tych grubiańskich gnojków, którzy na izbach przyjęć drą się na Bogu ducha winnych chorych.
7. Do perfekcji opanowałeś sztukę mówienia do pacjenta i pisania jednocześnie.
9. Nabyłeś kompetencje w zakresie polubownego rozwiązywania sporów kolejkowych za drzwiami twojego gabinetu.
10. Niespodziewanie umiera ci pacjent. Przez dwa kolejne popołudnia leżysz na tapczanie i patrzysz w sufit zastanawiając się, czy dało się zrobić coś inaczej.
11. Może się dało, a może się nie dało. Nikt z tobą o tym nie gada (oprócz żony, która jednak jest klarnecistką albo politolożką i nie do końca umie wesprzeć cię merytorycznie).
12. Raz na pół roku idziecie z rezydentami na piwo. Po trzecim zaczynacie opowiadać sobie historie o pacjentach, którzy wam umarli i nie wiecie, czy dało się zrobić coś inaczej.
13. Dwie i pół godziny później wciąż opowiadacie sobie historie o o pacjentach, którzy wam umarli i nie wiecie, czy dało się zrobić coś inaczej.
14. Popracowałbyś mniej.
15. Popatrzyłbyś na zdrowych ludzi.
16. Z rozrzewnieniem wspominasz czasy, kiedy twój rytm dobowy nie był jeszcze rozregulowany.
17. Masz jeden wolny weekend w miesiącu. W piątek wieczorem dzwoni do ciebie koleżanka, k...

[ Ta funkcja służy komentowaniu artykułów. W celu prowadzenia dyskusji zapraszamy na forum. Treść komentarza została skrócona do 2100 znaków! ]
2017-10-13 20:26:27 | jan
godnie zarabiać to marzenie większości. odnośnie lekarzy (nie lubię tej grupy zawodowej na równi z nauczycielami - dot. narzekania na wszystko) zaraz się dowiemy, że to są odrywani do koryta sb-cy, synowie i córy sb-ków, potomkowie komunistów i jeszcze są finansowani przez sorosa czy innego huJOsa. przeciw rządowi wybranemu przez suwerena, normalnie mordy zdradzieckie to jakieś.
2017-10-13 18:54:57 | strażak
"Dolar $$$", Ty ratujesz życie w ciepłym szpitaiku, ja muszę zapieprzać w dymie często w upale albo na mrozie i w dodatku przemoknięty. Ratuje nie tylko życie ale i mienie a zarabiam 2000 netto. Skoro lekarze mają zarabiać 5000 na dzień dobry ratując TYLKO życie, to strażacy powinni 8000! Kto mi wróci zdrowie, wdychając palący się syf czy zeskrobywać zwęglone ciała czy rozprute na drodze w odległości 100 metrów...
2017-10-13 15:00:24 | inż
Dobrze, teraz więc kolej na inżynierów i techników oraz fachowców z dziedzin konkretnych. Chciałbym zarabiać takie pieniądze po skończeniu studiów na politechnice o jakich rozmawia rząd z tymi "o mało co lekarzami".Ja nie przysięgałem, że w każdych warunkach, miejscu i porze będę ratował to co najcenniejsze-ludzkie życie i zdrowie, a jednak robiłem to. Zastanówcie się młodzi i starzy lekarze, co znaczycie dzisiaj bez techniki? Elektroniki, ekranów, przyrządów, czujników? Dzisiaj lekarz do założenia opatrunku woła pielęgniarkę!Pycha kroczy przed upadkiem! Inżynierowie, strajkujmy, odejdźmy od swoich stanowisk pracy, zatrzymajmy elektrownie, wyłączmy wodociągi, zobaczymy wtedy ile warci są lekarze i co potrafią bez naszej pracy i wiedzy.
2017-10-13 13:13:55 | $$$
do kkk: a czy również ratujesz ludzkie życie? bo to robią właśnie lekarze, za grosze ratują ludzkie życie.
2017-10-13 10:06:21 | antyPSL
Poczytajcie kto stoi za tym strajkiem!
2017-10-12 23:23:23 | ser
Pacjent, sądząc po nicku to leczenie nie pomogło? Jak pacjent nie rokuje, to i wyższa pensja rezydenta nie pomoże, niestety.
Ja dzięki Bogu czuję się dobrze, ale za "życzenia zdrowia" dziękuję. A wszystkim pracownikom życzę wyższych wynagrodzeń, także młodym lekarzom. Jest to możliwe, tacy jak pacjent i jego szef już nie rządzą...
"Pacjent", pleśń w produkcji niektórych serów jest zaletą a nie wadą, pracując w takiej firmie powinieneś o tym wiedzieć. Wiedzy o przysiędze Hipokratesa od ciebie nie wymagam, choć uczą o tym już w podstawówce...
2017-10-12 17:58:47 | kkk
Ja zarabiam 900zl i zyje, nie umarlem z glodu. Jezeli ja moglem to i kazdy moze.
2017-10-12 17:22:38 | Pacjent
Ser ty chyba już spleśniałeś i od tego rozkładu pomyliłeś tematy. Tylko nie idź do lekarza po pomoc skoro uważasz że lekarze majà się dobrze. Co ty możesz chłopcze wiedzieć o medycynie skoro nawet o serach nie masz zbytniego pojęcia. Rozejrzyj się wokół siebie dopóki jeszcze możesz i zauważ że ludzie po podstawowkach zarabiają więcej. Jestem za lekarzami. Chylę przed nimi czoło i podziwiam że takich jak ty chcà jeszcze leczyć mimo że nie rokujà wyzdrowienia. Zrób to samo i nie wypisuj głupot bo nic mądrego nie masz do powiedzenia
2017-10-12 11:50:43 | $$$
PSL w koalicji był, ale w żadnym rządzie nie odpowiadał za ministerstwo zdrowia, więc nie można powiedzieć, że PSL nic nie zrobił, bo nie chciał, tylko dlatego że nie miał dużych możliwości. PiS również już kiedyś rządził i wtedy nic nie zrobił i teraz nic nie robi.
2017-10-11 22:59:28 | ser
Grochowski zna się na wszystkim, szkoda że nie widział tego jak jego szef był posłem koalicji rządzącej, wtedy się nie wychylił? Wtedy nie przeszkadzały zbyt niskie wynagrodzenia? nie tylko pracowników zresztą. A jakie warunki pracy i wynagradzania stosuje się w Mlekpolu?
Serwis komputerowy
Polecamy: Grajewianie.pl | Grajewo | Grajewska Izba Historyczna | Oferty pracy | Kino i rozrywka | Radio 5 | Radio Białystok | TVP Białystok | Grajewiak.pl | Gmina Wąsosz | SportowePodlasie.pl | Społeczne Pracownie | Tworzenie stron internetowych | Ogłoszenia Grajewo | UG w Radziłowie | Podlasiak.Info | OSP Grajewo | Doctor Rock | Praca |
Reklama | Współpraca | Prywatność | Regulamin Ogłoszeń | Regulamin Katalogu Firm | Regulamin Forum | Redakcja | Serwis Komputerowy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
"INFOTECH" mgr Ruchlewicz; 19 200 Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 2/1 | Infotech